BlaV. BlaV. komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Jedna z mých prvních přečtených "verneovek" - a mám na ni vzpomínku z dětství: měli jsme ji v třídní knihovně - ve 4. či 5. třídě jsem si ji půjčila a za necelé dva týdny vrátila. Paní učitelka se mě ptala, pro ji vracím, řekla jsem, že ji mám přečtenou - nevěřila mi, že bych tak rychle obsáhlou knihu přečetla a tak si mě z ní "vyzkoušela" a přesvědčila se, že jsem ji opravdu nelhala. Bohužel jen málo verneovek mám ve své knihovně, protože je měla půjčené z knihovny, nebo byly bratrovy.

06.11.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

mám jiné, starší vydání, které jsem dostala od rodičů - milovaná kniha, milovaný autor

27.05.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

četla jsem jako malá a pak i svým synům, kniha, kterou nelze nemít rád/a

27.05.2023

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dostala jsem kdysi od syna a povedl se mu výběr, propadla jsem této sérii (jako několika dalším).

10.03.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Včera jsem začala číst a dnes jsem objednala další díly :D

23.04.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

"zhltnuto" za dva večery (druhý trochu prodloužený, ale přece to musím dočíst) - vyhlížím další díl, ideální by bylo, kdyby oblíbení autoři uměli psát tak rychle jako to my čteme :D :D

14.08.2023 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Začala jsem číst a stejně jako předchozí kniha, je i tato skvělá, i když nedočteno, tak už teď hodnotím na maximum.

25.09.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

U této knihy lituji, že se ilustruje už jen velmi málo knih. Tady by se mi pár ilustrací líbilo (ke každé kapitole klidně) - usnadnilo by to představu lodi, vesmíru, mimozemšťana. Kniha se čte dobře, ale nehltám jako třeba detektivky, čtu ji pomaleji, je tam dost složitějších popisů, které musím "vstřebat". Ale asi si zakoupím i předchozí knihy autora.

31.01.2024 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Přečetla jsem skoro všechny knihy toho autora - vracím se k nim, tato je moje nejoblíbenější.

05.11.2022 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Výborná kniha, všechny postavy v knize měli smysl a přesně zapadali do děje. Těším se na 9. díl, který by měl být v březnu 2024.

25.11.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Ani tentokrát kniha od Lisy Reaganové nezklamala. Nešlo se od příběhu odtrhnout.

06.06.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Asi ve čtvrté nebo páté třídě nám z této knihy četla paní učitelka a kniha se stalo mou oblíbenou, četla jsem ji několikrát.

28.05.2023 5 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Začala jsem číst dnes ráno a jako vždy skvělé - nemohla jsem se odtrnout. Zajímavé je, že na 1. díl mě upozornila kolegyně, které se ovšem nelíbil, a já jsme sérii zcela propadla, vždy se velmi těším na další díl. Je fajn se těšit na další díl, má vyjít v říjnu.

10.03.2023 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Vynikající kniha, ráda se k ní vracím, jemný humor, krásná čeština.

05.12.2022 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Výborný příběh, těším se na další díly.

02.04.2024 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Právě čtu a opět mám problém se odtrhnout, za mne znovu skvělé počteníčko :D.

26.03.2024 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

loni jsem dokoupila knihy do série (chybí mi jen poslední 13. díl), přečtena zatím tři díly a třetí z nich, i když nejdelší, tak nejlepší. Jsem zvědavá, zda se laťka bude i na dále zvedat.

06.01.2024 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jsem za půlkou a mohu hodnotit kladně, pěkný příběh, seznámení s australskými reáliemi, hlavní hrdina není bez chyby, což ho dělá "lidským" - těším se na další díly.

17.10.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

I 11. kniha s Robertem a Carlosem byla skvělá, koupila jsem v úterý k večeru, v pátek dočtena (nečtu moc rychle)

30.09.2023 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Moje oblíbená kniha, četla jsem několikrát.

06.11.2022 5 z 5