BlankaHill BlankaHill komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hanu čtu již podruhé. Sílu této knihy spatřuji v příběhu, který jde opravdu do hloubky. Je tolik propracovaný, skvělé vyprávěný nejdříve očima dítěte, které postupně dospívá, posléze prostřednictvím Hany, na kterou padla tíha prožitého nebo spíše přežitého života. Je to kniha, o které budete ještě dlouho po přečtení přemýšlet a člověk si uvědomí, že je rád, i přes letošní omezující rok díky koronaviru, když žije teď a tady...

24.07.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Já nemám slov... To byla taková nádhera (⁠。⁠⁠‿⁠⁠。⁠) Tak překrásné popisy přírody a okolí. Hltala jsem každé slovo, byla jsem dojatá, napnutá, okouzlená, překvapená,... Top kniha (⁠ ⁠◜⁠‿⁠◝⁠ ⁠)⁠

"...a jakmile si člověk dokáže všechno přečíst, dokáže se také všechno naučit."

09.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Číst jsem začala na základě kladných recenzí, a tak jsem si ani nečetla anotaci a rovnou se do knihy pustila. Opravdu neuvěřitelné, jak se děj odehrává čtenáři přímo před očima. Stává se z vás neviditelný pozorovatel přímo vedle postav a najednou jdete pro sůl do Wieliczky, zažíváte každodenní život hornických žen a mužů, jejich radosti i utrpení. To byly mé první dojmy z knihy, které mě neopustily po celou dobu čtení. Mám ráda, když má kniha nějakou přidanou hodnotu. Šikmý kostel jich má hned několik! Úžasný čtenářský zážitek, exkurz do historie, přiblížení slezského regionu a dialektu, který dodával knize na autentičnosti, ale hlavně má DUŠI! Paní Lednické se podařilo napsat nádherné dílo a věřila jsem jí úplně všechno.

18.07.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

29.6. uplynulo 120 let od narození autora a já jsem si řekla, že musím konečně dohnat trestuhodný rest a přečíst si ho. No a co myslíte.... jasně, že jsem okouzlená jako většina z Vás (◍•ᴗ•◍)❤ Má averze z dětství, kdy jsem dílo nepochopila je pryč a já se vznáším na obláčku dojetí a jsem "ochočená" ( ◜‿◝ )♡

03.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nadherna, citlive napsaná knížka. Moc se mi líbilo vypracování postav. Tolik detailů a pocitu, jak se cítí a jací jsou. Super. Krasne popsana doba komunismu, moc mi to pomohlo v představě, jake to tenkrát mohlo být. Postupně se otvírající příběh, velice poutave napsaný. Těším se na další knihu
\(°o°)/

03.10.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je všeobecně uznávanou pravdou, že Jane Austenová stvořila krásné dílo a potřebuje nezbytně obdiv!
A já se přidávám do řad nadšených obdivovatelů, kteří mají Pýchu a předsudek navždy v srdci. Čtu již potřetí a jsem pořád stejně ohromená. Líbí se mi ten návrat v čase o dvě stě let dříve a možnost si vychutnat život tehdejších žen a mužů, řešit jejich problémy, starosti a radosti natolik rozdílné od těch našich. Do této doby se vydávám moc rada. Je o tolik klidnější, uctivější, ušlechtilejší a laskavější. Elizabeth a Darcyho a jejich vzájemné sbližování si nejde nezamilovat stejně jako krásné vykreslení postav - každá je jiná a má svou identitu a uvěřitelnost. (。♡‿♡。)

18.08.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Mé mučení konečně skončilo. KOLOVRAT - tak se měla jmenovat tato kniha- pořád to samé dokola - vse OK, hádka, usmíření, vše OK, hádka, usmíření... Jestli kniha měla za úkol někoho naštvat, tak se jí to podařilo. Každopádně vyvolala emoce, což jí přikládám na vrub. Dočetla jsem ze zvědavosti, proč je Hardin takový vůl a čekala jsem teda větší trabl...potom by mi to dávalo trošku víc smysl...další díly rozhodně NE (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

09.06.2020 1 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Tohle byla pecka! Charlotte jsem si opravdu zamilovala. Její spontánní chování, důvtip, veselost... Konverzace mezi Reedem a Charlotte jsem si neskutečně užívala a musela jsem se nejednou smát. Knížka se dotkla i závažnějších témat a to jí i trošku odlišovalo od ostatních tohoto žánru. Opravdu stojí za přečtení (。•̀ᴗ-)✧

Úryvek, který se mi líbil:
„Moje babička vždycky říkala, že dáma ukazuje andělský úsměv a ďábelské myšlenky si nechává pro sebe.“

26.04.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Věděla jsem, že sepsání hodnocení na tuto knihu bude hodně těžké, abych vyjádřila, pokud se mi to vůbec povede, jak je tato kniha výjimečná. Jak už autorka píše hned na začátku knihy: "Možná jednou není jen příběh. Není to jen kniha." A já s ní víc než souhlasím. Tato kniha je totiž víc - chytne za srdce, je plná emocí, čtete se zatajeným dechem a nevíte, jak to nakonec dopadne, protože si oblíbíte i sokyni v lásce, která je naprosto úžasný člověk a pro mě i neskutečná bojovnice. Je to kniha o loajalitě, o velké touze v lepší život, o lásce k životu a o tom, že Si nelze tak dobře vybrat do koho se zamilujete - srdce si zkrátka vybírá samo. Hlavní postavy jsou tak uvěřitelné i díky tomu, že se střídají pohledy a můžete tak znát vnitřní boje obou z nich. Ke knize byly i složeny vlastní písně a to jí pozvedá o level výš. Pro tohle všechno se kniha stává moji srdcovkou ❤️

12.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To bylo tak nádherné! ( ◜‿◝ )♡ Styl psaní opravdu bravurní - nemohla jsem se odtrhnout... Obě hlavní postavy mě vysloveně bavily. O vtipné, sarkastické dialogy nebyla nouze, krásně popsané prostředí knihovny, děj byl svižný, i když se jednalo o popisování dne za dnem. A navíc ta přenádherná obálka (*˘︶˘*).。*♡

07.04.2020 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Moc krásné počtení *\0/* ani jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit. Jedno místo - dvě odlišné doby, dva příběhy. Líbili se mi oba dva a díky střídání jsem se ani trošku nenudila. Období Vikingů/ archeologie a vykopávky - ideální kombinace. Čtivě napsané, milé, oddechové čtení. Pravda konec trošku uspěchaný, čekala jsem větší trable, ale líbilo se mi a těším se na další díl.

27.10.2023 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Moje první setkání s autorkou a co musím vyzdvihnout je, že umí vytvořit sakra dobré "bad boye".

Wolfe představuje záporáka, který se nezastaví před ničím. Je bezcitný, krutý, nebezpečný. Jeho cílem je jedno - pomsta a udělá pro ní všechno, i kdyby měl kvůli tomu zničit život někomu nevinnému.

Naopak Francesca je jeho protipólem. Pluje si na růžovém obláčku s životem přesně nalajnovaným. Dávno ví, koho si vezme, že budou mít kupu dětí a všechno bude skvělé. Změna nastává, když jí do života vtrhne jako uragán Wolfe a všechny její sny a ideály roztříští na malé kousíčky a do těch ještě kopne. Může vůbec takového člověka začít milovat?

Kniha byla neuvěřitelně čtivá a napínavá. Na prostředí mafie jsem se moc těšila, ale tady to nebylo to pravé ořechové. Každopádně úplně zklamaná jsem taky nebyla. Celkově mohu knihu vřele doporučit. Je nabitá emocemi a vášní. Moc se mi líbila

23.10.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Že se mi to bude líbit jsem poznala po přečtení pár stránek a nemýlila jsem se. Když byly vysloveny pravidla spolubydlení, tak už jsem se nemohla dočkat všech situací, které určitě nastanou a nastaly. Napsáno velice čtivě a hlavně se člověk i zasměje. Moc pěkné (◍•ᴗ•◍)✧*。

11.03.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Musím naprosto souhlasit se slovy autorky na konci knihy: "Tuto knihu jsem napsala hlavně pro zábavu." A to opravdu udělala! Miluju sarkasmus a tato kniha je jím protkána. Neskutečně mě bavily dialogy mezi Hannou a Garrettem. Hokejové prostředí je mi velice blízké (AhojHR!), tudíž jsem byla i z tohoto nadšená. Za mě jedno velké ANO! ( ◜‿◝ )♡

28.08.2020 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

To je prostě srdcovka... Tak znamy, smutny, pravdivy pribeh musí každý, kdo to myslí vážně s literaturou faktu, přečíst.

23.07.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha popisuje osudy tří žen - Prisky, Rachel a Anky v době před, během a po druhé světové válce. U každé z nich se nejdříve dozvíme, jaký život vedly předtím než se dostaly do Osvětimi. Autorka nám přiblíží i historické události v té zemi, ze které ženy jsou - tedy Slovensko, Polsko a Česko. Po příjezdu do Osvětimi se jim podaří úkryt počáteční těhotenství, jsou vybrány pro Arbeit a poslány do továrny. Po celou dobu nás kniha drží v napětí. Chceme odpovědi na otázky: "Jak se jim podaří těhotenství úkryt? Jak v takových podmínkách dokáží přežít těhotné a porodit? Uvidí se ještě někdy s manžely?

Kniha se četla velmi dobře navzdory hrůzám, které jsou v ní vylíčeny. Několikrát mě rozplakala, když jsem se pozastavila nad osudy, ale i lidskostí, která se projevila u obyvatel Horní Břízy. Je to kniha, kterou stojí za to přečíst. Je o síle lidského ducha, která vás donutí přežít. O síle matek, které udělají všechno na světě pro své děti. Tato kniha vás rozhodně nenechá v klidu a budete o ní ještě dlouho přemýšlet.

29.10.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

To bylo naprosto strhující. ᕙ(@°▽°@)ᕗ Nemohla jsem se odtrhnout. To napětí mezi Ellou a Reedem mě moc bavilo. Líbila se mi postava Eastona, má pěkný vývin. Hned se musím vrhnout na druhý díl, to jinak nejde (。•̀ᴗ-)✧

Úryvek, který se mi moc líbil:
„ My tu bydlíme,“ opraví mě. „Tohle je odteď i tvůj domov, Ello.“
Tohle nikdy nebude můj domov. Nepatřím do takového luxusu, patřím do špíny. To vím moc dobře. A cítím se tam dobře, protože špína nikdy nelže.
Není zabalená v hezkém balíčku s mašlí. Je taková, jaká je.

19.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

(◍•ᴗ•◍)❤( ◜‿◝ )♡(。♡‿♡。)
Přečtení Harryho jsem neustále odkládala, jelikož jsem viděla několikrát filmy a špatně se mi čtou knihy, když jsem předtím viděla, jak vše dopadne ve filmu. ALE tady jsem doslova hltala každé slovo. Paní Rowlingová má neuvěřitelně výbornou vypravěčskou schopnost a dokáže perfektně vtáhnout do děje. Nádhera (*˘︶˘*).。*♡

08.01.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Dvěma slovy. Prudce čtivé. Více slovy. Moc se mi to líbilo. O vtipné situace nebyla nouze. Super byly i vedlejší příběhy ostatních postav, které dodávaly napětí, zvědavost, ... Všeobecně se mi líbí střídání pohledu hlavních postav, takže tato skutečnost přidává k mému nadšení.
w(°o°)w

30.10.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Knížku jsem začala číst na základě recenzí a doporučení jiných čtenářů. Měla jsem tedy velké očekávání a knížka nezklamala. Na pomalejší rozjezd navázal strhující dej. Od poloviny knihy se nedalo odtrhnout a člověk musel pořád číst dál a dál. Za mě super.

09.09.2019 5 z 5