blankaa89

VrányVrányPetra Dvořáková

Krátký, ale intenzivní příběh, který vám řekne o výchově dcer mnohem více než kdejaká non-fiction kniha.

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

Tak jsem došla na konec celé HP série. Je až neuvěřitelné, že jsem se k ní dostala teprve tento rok, kdy mi je 29 let. A to absolutně bez spoilerů. Nikdy předtím jsem nečetla tyto knihy a neviděla jsem ani kousek z filmů. A jsem za to neskutečně vděčná, že jsem si to teď v dospělosti mohla takhle užít! Vždycky jsem přečetla knihu a pak mrkla na film. Celkový zážitek byl neskutečný! Tohle je něco, co mne absolutně pohltilo a co budu chtít číst rozhodně někdy v budoucnu znova. A filmy si jistě taky mnohokrát pustím. Krása!

29.06.2019

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

A. Mornštajnová u mě začíná být sázka na jistotu. I když si myslím, že mě téma až tak nezaujme, tak prostě tím stylem psaní a tou formou si mě příběh zatím vždy získal. Už se těším na další autorčiny knihy.
Nevím, jestli je tento příběh založen na pravdě, ale myslím si, že těchto životních osudů budeme mít každý ve svém okolí pár. A upřímně, znárodňování a ničení životů komunisty pro mě je děsivé i dnes. A každá takováto kniha/příběh mě v tom jen utvrzuje. To, kolik životů bylo tímto režimem zničeno si ani nechci představit. Velmi smutné, ale zároveň realistické a naprosto zachycující danou dobu.

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Myslela jsem si, že to bude něco podobného jako knihy Sarah Andersenové, takže jsem si je hned musela koupit v knihkupectví - Introvertku v hlučném světě i Ze života knihomolky. A jaké velké překvapení - tohle je ještě mnohem lepší. Přečetla jsem obě hned po příchodu domů z práce - zabalená do deky s čajem a zapálenou svíčkou. Co více si přát?
Celkově se mi "Introvertka"líbí o něco více než "Knihomolka", ale obě knihy jsou TOP a budu je číst ještě tak 100x!! Je skvělé vědět, že v tomhle nejsem sama...

25.11.2019

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Tohle je přesně ta kniha, kterou nečtete, abyste zjistili, jak to všechno dopadne.
Čtení této knihy je úžasné právě v tom, jak je obsáhlá, jak můžete prožívat atmosféru té doby, vžívat se do hlavní hrdinky a jednoduše prožívat ten zážitek. Krása!

08.04.2020

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Od této knihy jsem toho moc neočekávala. Pustila jsem se do ní proto, že ji četli všichni a tak jsem chtěla vědět o čem to je a jestli to je opravdu tak skvělé, jak některé kamarádky říkaly. Ovšem jedná se o knihu, kterou já řadím do kolonky "pozor na to", jelikož tyto knihy čtou lidé, kteří si přečtou přibližně jednu knihu za 5 let a potom o ní pořád mluví. Poté, co jsem ji dočetla mi bylo jasné, že do druhého či třetího dílu se opravdu pouštět nebudu. Pro mě naprostý odpad :-(

08.10.2014odpad!

Budu vůbec někdy dost dobrá?Budu vůbec někdy dost dobrá?Karyl McBride

Velmi dobrá kniha pro dívky, které vyrostly pod vlivem narcistické matky. Hodně mi pomohla uvědomit si souvislosti a zejména ve třetí části prakticky ukázala, jak se vypořádat se svým dětstvím a pubertou. Opravdu hodně dobře napsaný psychologický průvodce, po kterém jistě budu sahat častěji.

"Už žádné přizpůsobování se, už žádné odkládání vlastního vnitřního růstu, už žádné povrchní úsměvy na roztomilých holčičích tvářičkách."
"O sebe se máte starat sama."
"Obětí jsem jen tehdy, když se rozhodnu jí být."

19.07.2018

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Zřejmě půjdu proti proudu, ale já nejsem z této knihy tak odvařená jako většina tady...Colleen mám ráda, ale tato kniha patří k těm slabším. Vůbec mi to nepřipadalo, že čtu psychothriller. Místy to připomínalo 50 odstínů šedi a místy naivní román pro náctileté - hlavní hrdinka se chovala někdy jako puberťačka bez kapky zdravého rozumu.
Má to hodně nedotažených linek, hluchých míst apod. Závěr pro mne nebyl vůbec šokující...dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela.
Co se ale musí nechat, tak čtivost byla skvělá. Přečtla jsem ji v podstatě na 2x.

07.07.2020

Květy zlaKvěty zlaCharles Baudelaire

Co k tomu říct? Je to prostě skvost. Nadchla mě už na střední, chtěla jsem si vytáhnout "prokleté básníky" u maturity a jednoduše ve mně nechala mnoho pocitů, které jsem si musela zpracovat. Knihu doporučuji číst na podzim - zapálit svíčky, zabalit se do deky, uvařit dobrou kávu/čaj a užívat si...NÁDHERA!

04.08.2017

BdělostBdělostAnthony de Mello

Dokud jsem nepřečetla tuto knihu myslela jsem si, že mi kniha nemůže změnit život. Opak je pravdou! Nejlepší kniha, jakou si můžete přečíst. :-)

03.10.2014

S Madame Chic domaS Madame Chic domaJennifer L. Scott

Této knize dávám 5* ne proto, že by to byla tak úžasná literatura, která vás prostě pohltí, ale proto, že je to asi nejlepší kniha ve své kategorii. Půjčila jsem si ji v knihovně jako jednohubku, kterou si přečtu o prázdninách, kdy nebudu muset uvažovat, ale nakonec jsem skončila s papírem a propiskou a některé tipy jsem si zapisovala a chci je dodržovat i ve své domácnosti :-) Dokonce uvažuji i o koupi této knihy a taky si chci určitě přečíst i první knihu, kterou jsem přeskočila a hodlám to tedy napravit. Takže jednoznačně doporučuji k přečtení :-)

18.07.2015

Introvertka v hlučném světěIntrovertka v hlučném světěDeborah Tung

25.11.2019

Vteřinu potéVteřinu potéWilliam R. Forstchen

Od knihy jsem měla velká očekávání, jelikož jí všichni vychvalovali a proto mě zlákala ke čtení. Typický americký patriotismus mě nepřekvapil, ale v knize nebylo nic, co by mne nadchlo. Určitě je to hrozná představa toho, co nám hrozí, ale kniha ve mě ani jednou nevzbudila nějaké dojmy a ani po dočtení to nebyla ta kniha, na kterou musím stále myslet a uvažovat o ději a o jejich postavách. A přesně to jsem od ní očekávala, že ve mě něco zanechá. Knihu jsem prostě dočetla a odložila. Za mně tedy zklamání, ale to je možná jen proto, že očekávání bylo opravdu veliké.

07.08.2015

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Z knihy Za zavřenými dveřmi jsem byla neskutečně nadšená a proto jsem se nemohla dočkat, až začnu číst tuto knihu. Sice jsem ji taky přečetla jen za jeden den, ale velmi mne zklamala. Nejenže jsem od začátku věděla, jak to všechno asi dopadne, ale taky mi připadalo, že prvních cca 160 stran bylo nudných a napsaných jako přes kopírák. Hrůůůůza. Doufám, že další kniha, kterou autorka vydá, se mi opět trefí do vkusu, protože tohle byl opravdu krok vedle :(. Škoda.

20.04.2018

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Tak tohle bylo opravdu utrpení. Kniha mne zaujala v knihkupectví svým námětem, takže jsem si ji koupila a hned se do ní pustila. Po prvních 100 stránkách jsem si řekla, že už to větší nuda být nemůže, ale nakonec jsem se překonala a četla dál. Do čtení jsem se musela nutit jako snad ještě nikdy. Pořád jsem čekala, že se něco změní, že mě něco na tom příběhu zaujme. Nic. Po dočtení absolutně nic.
Svět popisovaný v této knize se mi zdál velmi nedomyšlený a absolutně nepropracovaný. Kapitoly vždy končily tak podivně, jakoby autor nevěděl co dál, tak jednoduše utnul kapitolu. A to nemluvím ani o úryvcích z deníku mezi kapitolami...no hrůůůůůza.
Nejvíce mě překvapuje fakt, že je tato kniha tak velmi dobře hodnocená...zvláštní...

12.01.2019odpad!

Nová země – Objevte v sobě smysl životaNová země – Objevte v sobě smysl životaEckhart Tolle

Knihu jsem si koupila asi před 10ti lety. Mohlo mi být cca 18. Přečetla jsem si prvních pár stránek a odložila ji, protože mi to připadalo jako neskutečná blbost. Zůstala několik let v mé knihovně a nedávno jsem se do ní pustila. Zdálo se mi, že čtu úplně něco jiného než před tou dobou. Byla jsem až v úžasu! Knihu jsem si dávkovala postupně, ať mi "vydrží co nejdéle". Myslím, že to je kniha, ke které se budu určitě mnohokrát vracet. KRÁSA.

22.04.2019

A přesto říci životu anoA přesto říci životu anoViktor Emil Frankl

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, avšak když už jsem se do ní pustila, nemohla jsem se odtrhnout. Úžasná psychologická učebnice, která v mnohém otevírá oči. Při čtení si z knih dělám výpisky - jsou knihy, ze kterých si nezapíšu ani jednu myšlenku, ale tato kniha - přestože je velmi tenká - patří ke knihám, ze které jsem si poznamenala opravdu mnoho. A myslím, že se k ní budu častěji i vracet.

12.01.2020

Přiveď mě zpátkyPřiveď mě zpátkyB. A. Paris (pseudonym)

Pomalý rozjezd, super napětí...konec nic moc. Průměrný příběh. Za měsíc už si asi nevzpomenu, o čem kniha byla.

29.01.2020

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Na tuto knihu jsem četla rozporuplné recenze a proto jsem se rozhodla, že si ji koupím a udělám si vlastní názor. Nakonec jsem byla nadšená! Opravdu se mi příběh líbil a to thrillery moc nemusím - tento mne však pohltil. Myslím, že je kniha vhodnější spíše pro ženy, ale jednoznačně 5/5! :)

24.09.2016

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla poprvé když mi bylo cca 16 let a vůbec se mi nelíbila. Teď, o 12 let později, jsem se do ní pustila znova, protože "co když jsem to tehdy jen nepochopila"...a hmm...ne...opravdu se mi nelíbila. Přečetla jsem ji sice na jeden zátah a snažila se v ní najít "to hezké", ale nenašla. Ale i tak vím, že jí pozdeji zase dám šanci. Uvidíme...

20.12.2017

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Přečteno za dva večery a jsem nadšená! Hodně lidí tuto knihu srovnává s Dívkou ve vlaku, ale já bych řekla, že tato kniha je mnohem povedenější a propracovanější! Doporučuji všemi deseti, protože jsem fakt netušila do poslední strany, jak tato kniha skončí :)

08.02.2018

Sex ve městěSex ve městěCandace Bushnell

Seriál patří k mým nejoblíbenějším vůbec...ale ta kniha, to je katastrofa. Vůbec se to nedalo číst! Přečetla jsem ji jen díky tomu, že jsem měla před sebou dlouhou cestu vlakem a nebylo co dělat. Místy jsem uvažovala, že tu knihu pak vyhodím...velký špatný!

04.04.2018odpad!

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Tak tato kniha mě absolutně pohltila. Nedokázala jsem ji odložit, takže jsem celý den četla, dokud nebyla dočtená. Líbila se mi čtivost knihy, jednoduchý, ale zajímavý jazyk a také uspořádání kapitol, kde se střídala přítomnost a minulost mi absolutně vyhovoval a čtení bylo díky tomuto stylu napínavější. Absolutní super psycho-thriller o síle nás žen, který mě fakt dostal! Jsem ráda, že jsem si tuto knihu koupila v e-booku zároveň i s knihou V pasti lží, protože se do ní můžu hned zítra pustit!

20.04.2018

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Prvních cca 30 stran mě kniha velmi bavila a těšila jsem se, jak se bude příběh Nombeko vyvíjet. Později jsem se ale začala nudit a ke konci to bylo jen horší a horší. Velké zklamání....hlavně pokud vás nebaví politika. Té tam bylo na můj vkus příliž.

04.09.2018

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Velmi reálný a dojemný příběh ze života. Měla jsem vysoká očekávání a ta se naplnila. Skvělé!

09.09.2018

SelekceSelekceKiera Cass

Musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla, co od této knihy čekat. Patřím k těm šťastlivcům, kteří neměli žádný spoiler a vůbec netušily o čem kniha je. Další přiznání patří tomu, že jsem si knihu koupila v knihkupectví na základě obálky...a rovnou jsem přikoupila další 4 díly. Dostala jsem totiž poukázku k narozeninám, která celou tuto sérii pokryla, tak jsem si řekla "proč ne?!".
A vyplatilo se! První díl jsem jen tak otevřela, že si přečtu kapitolku dvě a najednou jsem byla začtená a hltala stránku za stránkou. Opravdu mě ten příběh pohltil a to mi táhne na 30!
Není teda překvapením, že hned sahám po druhém dílu...a doufám, že nebudu číst celou noc, abych vůbec byla schopná vstanout do práce :))

30.09.2018

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Fantasy vůbec nečtu a už vůbec mě nelákalo něco, co má být retelling na Krásku a zvíře...ale až moc booktuberek ji doporučovalo a tak nějak jsem se nechala strhnout. Říkala jsem si, že lidi, kteří mají na knihy podobný vkus jako já, by přeci nemohli tak moc doporučovat něco, co by nestálo za to. A tak jsem si první díl půjčila v knihovně a na jeden zátah přečetla cca 120 stran. Opravdu se mi to moc líbilo a byla jsem naprosto pohlecná dějem. Hned na druhý den jsem si všechny díly musela koupit - protože tuto sérii prostě musím mít doma :) Knihu jsem tedy přečetla na 3x ...nedalo se od ní odejít.

11.07.2019

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Celá série týkající se detektivky Eriky Fosterové byla super, ale poslední kniha byla prostě tím nejlepším dílem! Opravdu velmi povedené. Myslím si, že pan autor si mě natolik získal, že budu věrnou čtenářkou čehokoli, co napíše :) Klobouk dolů!

08.05.2020

Mlčící pacientkaMlčící pacientkaAlex Michaelides

Musím dát 3 hvězdičky za čtivost. Autor vás opravdu donutí číst a číst, dál a dál.

ALE

To bylo tak nepravděpodobné, nereálné a hrozné svým dějem, až to přímo křičelo z těch stránek. Teda aspoň pro mně. Vím jak funguje psychoterapie, vím o tom, jak to funguje v různých léčebných ústavech a proto se mi ten děj fakt nelíbil. Dokázala jsem to číst jen díky tomu, že jsem se snažila absolutně potlačit v sobě ty zkušenosti a toho kritika, který totálně křičel, jaká je to blbost :) Připadalo mi to, jakoby autor vůbec nevěděl, co to znamená být psychoterapeutem. Velká škoda, ten námět byl totiž geniální.

10.06.2020

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Zase "stará, dobrá" Colleen! Zdá se mi, že ta holka umí napsat buď úplně skvělou knihu, nebo úplný brak. A tahle patří k těm velmi povedeným, u kterých mi i slza ukápla. S hlavní hrdinkou jsem sice moc nesympatizovala, ale celý příběh byl prostě skvělý!
Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a To nejlepší z nás stojí opravu za přečtení! Nebudete litovat.

18.10.2020