bigbabe bigbabe komentáře u knih

Roky rocku Roky rocku Jaroslav Císař

No, možná se k ní někdy vrátím, ale i přesto, že poslouchám muzikanty stejně narozené, tak toto krom jednoho pro mne byla španělská vesnice a i když jsem si pár těch "pecek" poslechla, tak nevím.

12.09.2022 1 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Bohužel nemohu dát lepší hodnocení a to proto, že jsem si chtěla přečíst o (jak píšou níže) excelentním kariochirurgovi a skvělém člověku. Bohužel díky vzniku knihy se polovina z ní zabývá covidem. Což je sice téma, o které se taky zajímám, ale na to si půjčím jinou literaturu, tady jsem očekávala informace o p. Pirkovi, prožil dlouhý život a tak zapatlat polovinu knihy tématem, které je aktuální jen 2 roky je zbytečné.

05.09.2022 2 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Konečně. Konečně jsem trochu pochopila vztahy mezi dvěma i více zeměmi Blízkého východu. Velice poutavě a nezaujatě (i když by měl právo) napsáno. Není to bichle, ale naznačeno už od dávných věků.

05.09.2022 4 z 5

V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte TomB

Tak pět vtipů k usmání, jinak taková pohodovka na 10 minut čtení.

02.09.2022 2 z 5

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

V každé knize nemůže být vše, ale protože jsem téměř všechny tyto kraje procestovala, musím zhodnotit, že téměř vše jsem buď viděla nebo jela okolo nebo o tom aspoň slyšela a že se tam někdy zajedu podívat. Tak jsem ráda, že mi to autorka připomněla a snad tím přiblížila ten čas, kdy se tam fakt už zajedu podívat.
Hezky popsaná místa a výlety.

29.08.2022 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

No, tak teda přečteno. Na ČV od autora, který už nežije. Protože jsem ten typ, co by nemohl nedočíst knihu, tak jsem to teda dočetla, ale místy jsem se fakt musela nutit a tak od třetiny jsem nasadila extra rychločtení. U jiné knihy stejné autorky si pamatuji, že to bylo takové jako romantické a docela hezké. Toto, možná proto, že se to tak vleklo mě už vážně unavovalo. Aby se na 10 stránkách popisovalo, jak je ten mladík galantní, že opravil staré dámě brýle nebo aby slečna nechodila za deště ven, aby se neroztonala a pak jakoukoli tuto příhodu pak číst na dalších 2 stránkách třeba o 30 stran dále. Prostě trochu moc.
Další věc, co jsem u tohoto druhu knih už asi psala. Strašně mě zaráží, jak dnes lidi říkají, že dřív na sebe byli lidé milejší. Tak já nevím, ale z těchto podobných knih mě to přijde jako pravý opak. Půl dne přemýšlí, co říct, aby se někdo neurazil nebo řešit, že ten na ples může a ten ne, protože není dost společensky postavený a kdo si koho může vzít. Mě to prostě přijde jako přetvářka.
A v neposlední řadě, jak se do všeho chce Emma montovat a pak nadělá spíš víc škody než užitku, protože všichni se jen dohadují, co si ten druhý myslí, ale protože se nesluší mluvit narovinu, tak všichni dělají, co si myslí, že je správné ... cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.

29.08.2022 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Původně jsem si v lednu objednala z knihovny kvůli ČV se stromem na obálce, také proto, že hledám pro muže nového autora detektivek, protože všechny svoje známé už má přečtené.
Přečteno za jednu neděli včetně domácích prací, je to napínavé a čtivé, ale trochu moc "4procent" na jednu knihu.

01.08.2022 4 z 5

Zima přichází: Proč je nutné zastavit Vladimira Putina Zima přichází: Proč je nutné zastavit Vladimira Putina Garry Kasparov (p)

Určitě by si měl každý přečíst, ale brát s rezervou a nepodlehnout jen jednomu názoru. V každém případě běhá mráz po zádech a že Evropa dávno zaspala je pravda.

01.08.2022 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Asi polovinu knihy jsem přečetla, pak jsem začala přelítávat odstavce a pak stránky.
Pro mladší čtenáře možná dobré, pro mě už moc divné, ne kvůli tématu a použitých slov, ale spíše "hlouposti" autorek. Ale myslím si, že to je jen hrané, aby to bylo prodejné. Je to o něco horší než články v Bravíčku. Možná, že i v době neinternetové jsem byla lépe informovaná a méně frustrovaná než dnešní mládež. Jako řešit s kamarádkou, že mám dole dvě dírky a děsně se tomu divit ... nebo, jestli mám správnou postavu, správné oblečení, to mě nikdy nebralo... přijde mi to hloupé, ale je to jen můj názor. Bohužel mládež je dnes vystavena tomu, že se musí srovnávat a má z toho deprese.

27.07.2022 1 z 5

Superpotraviny Superpotraviny Kristýna Malinowská

Super kniha o tématu, který je sice již všeobecně známý, ale autorka popisuje i historii a objevení těchto potravin a hezké příběhy kolem nich.

22.07.2022 4 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Knihu (deník) jsem přečetla jedním dechem. Určitě díky tomu, že se jedná o ČR. Trojmezí a nejzašší body jsme sice s mužem objeli na motorce, ale všude na těchto místech jsme museli i dost pěšky či na kole (10-40km) a i jiné výlety pořádáme stylem moto/turistika a proto většinu míst, které autor popisuje znám a strašně mě to bavilo, že měl stejné zážitky či pocity. Jako třeba komáři na Soutoku, ...

09.07.2022 4 z 5

Utajené životy slavných Češek Utajené životy slavných Češek Martina Bittnerová

Styl psaní se mi líbil, odsýpalo to. Zajímavé příběhy žen, které jsem ani neznala.

26.06.2022 3 z 5

Putování Zlatou stezkou Českého ráje Putování Zlatou stezkou Českého ráje Marek Řeháček

Krásná krajina, krásná myšlenka, ale strašně hutně napsané proti knihám, které asi nemohu zmínit. Víc než průvodce po cestě Zlatou stezkou je to krkolomně napsaná historie míst a nečetlo se mi lehce, ale obsah samozřejmě zajímavý.

22.06.2022 2 z 5

Českem od severu k jihu - Stezka středozemím Českem od severu k jihu - Stezka středozemím Jan Hocek

Tento třetí díl autora mě zaujal více než první dva, protože stezka prochází mým městem, kde bydlím. O to hůř jsem byla zklamaná, že ubytování a ostatní věci, které jsou doporučené tedy úplně nejsou ve stylu, který je v předmluvě "nízkonákladové cestování". Ale až se dokopu a rozhodnu, tak udělám malý výlet z mého bydliště na jednu nebo na druhou stranu, uvidím, co se mnou cesta udělá.

22.06.2022 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Nevím, jak se k této knize postavit. Nejdřícve se mi zdálo, že to je spíš pro náctileté, ale pak se objevily vulgarity více než erotické a divné intriky. Během knihy jsem pak byla překvapena, kolik hlavní postavě je během vyprávění. Neoslovila mě.

22.06.2022 1 z 5

Zrádná čísla - a jak jim stále znovu podléháme Zrádná čísla - a jak jim stále znovu podléháme Sanne Blauw

Mám tyto knihy ráda, člověk se dozví spousty zajímávých informací. Tato je jedna z těch, která je srozumitelně napsaná a odhaluje lidem, jak se dívat na pravdivost čísel a nejen slepě přijímat, co nám předhazují média.

22.06.2022 4 z 5

Pěstujeme papriky, feferonky a chilli Pěstujeme papriky, feferonky a chilli Melanie Grabner

Přehledně napsaná kniha, vybrala jsem si jí v Novinkách, abych třeba splnila výzvu na novou knihu a jsem ráda, že mi padla do ruky.

26.05.2022 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

ČV na téma nešťastné lásky byl pro mě oříšek a tak jsem si nechala poradit od knihovnice, musím jí pochválit, že mi vybrala dobře. Žádná slaďárna a hned při prvních dopisech (Kurtovi Cobainovi, Jimi Morrisnovi, Janin Joplin) se mi tedy trefila do noty.

23.05.2022 3 z 5

Nakládáme zeleninu Nakládáme zeleninu Claudia Lorenz-Ladener

Při půjčení knihy jsem si nevšimla podtitulu, tak jsem doma přemýšlela, jestli jí vůbec otevřít. Pak mě to uchvátilo, ale nakonec při čtení receptů a prohlížení obrázků mě to zase odradilo, toto asi není chuť pro mě.

16.05.2022 2 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Vzhledem ke stáří knihy nepřináší nic objevného, všechno v ním popsané se už dnes ví. A protože nejím kuřecí a z kaší jakéhokoli druhu mám dávivý reflex, tak ani z receptů jsem si nic nevzala.

16.05.2022 1 z 5