bigbabe bigbabe komentáře u knih

Příběhy z Českolipska Příběhy z Českolipska Martin Aschenbrenner

Krom toho, že když člověk čte o svém kraji, tak mi tato kniha přišla velmi poutavá. A opět se člověk zábavnou formou dozvěděl něco nového.

29.11.2022 4 z 5

WWW pro každého WWW pro každého Michal Lalík

Bohužel tyto knihy velice rychle stárnou.

29.11.2022 1 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Jako oddechovka po psychické únavě z práce, dobré. Rychlé, úderné, jasné.

24.11.2022 4 z 5

Výborná kniha, krásné mapy (hodilo by se do ČV 2023), jen mi chyběla Kanada a Austrálie. Výborně a stručně vysvětleny kameny úrazu historie.

21.11.2022 4 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Zase jeden z těch mých akcí - nevím, proč jsem po té knize šáhla.
Kniha "přečtená" za 20 minut, protože "to snad každý ví", tak už jsem něco mailů napsala a přečetla.
Rozesmála mě věta v první kapitole: "Otvírejte svůj e-mailový účet alespoň jednou denně / vyřizujte je ráno. Tak vzhledem k tomu, že mi chodí 100-150 mailů denně, tak by bylo dobré to otevřít aspoň jednou denně.
Pak mě trochu rozčílila to hyper korektnost v té dnešní době. Že Dobrý den je neslušné? Mě, když někdo napíše Vážená paní inženýrko, tak to ve mě probudí přesný opak .. nechuť ten mail vyřídit.
I přesto se plánuji kouknout na ostatní dvě knihy autorek.

11.11.2022 1 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Zvláštní to dílko. Nejdřív jsem po 10-15 stránkách knihu 2x odložila, asi nebyly ty správné konstelace. Pak jsem se do toho kousla při čekání někde, kde nebylo, co jiného dělat a šlo to.
Atypický styl psaní i pointy, ale čtení na pár hodin, super.

11.11.2022 3 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Výborná knihu, lehce se četla, mám ráda takové knihy. Sama nejsem takový dobrodruh, ale ráda si to přečtu. Jen, co mi v takových knihách chybí je třeba mapa a kde se to místo na světě nachází, prostě zas tak znalá nejsem a pomohlo by to, protože jinak pak strávím u takových knih stejný čas na googlu a mapách, stejně jako čtením.

09.11.2022 4 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Lehké, oddechové čtení, klidně bych si přečetla i další pokračování.

25.10.2022 3 z 5

Poslední utopie: Lidská práva v dějinách Poslední utopie: Lidská práva v dějinách Samuel Moyn

Nezáživné, vím, že to je naučná literatura, ale i ta se musí dobře číst, toto není ani čtenářsky naučná, ani učebnice, bohužel, téma mě zajímá, ale tohle se nedalo lehce překousat.

25.10.2022 1 z 5

Pacienti Sigmunda Freuda Pacienti Sigmunda Freuda Mikkel Borch-Jacobsen

Tak nechtěla bych být pacientkou Sigmunda Freuda.

25.10.2022 2 z 5

Kam kráčíš, Ameriko? Krize americké identity Kam kráčíš, Ameriko? Krize americké identity Samuel Phillips Huntington

Přečíst si Střed civilizací se možná někdy chystám. Toto bylo moc hutné, nebylo to takzvaně populárně naučné, ale více naučné a špatně se to četlo. O historii se tedy člověk dozví hodně. Co se týká předpovědí, tak to nebylo tak těžké odhadnout a zas až tak se netrefil.

18.10.2022 2 z 5

Encyklopedie rocku Encyklopedie rocku Michael Heatley

Velice obsáhlá a zajímavá kniha. Dobře zpracované po různých sekcích - roky, alba, žánry. Každý si vysloužil jen pár řádek, ale zase zřejmě nikdo nechyběl. Pěkný výčet muzikantů a událostí.

18.10.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice čtivá, více než předchozí, kterou jsem četla. Vezmu detektivku do ruky málokdy, když mi ji muž vnutí, tuto jsem přečetla za dva dny včetně pracovních povinností.

18.10.2022 4 z 5

Šifry a hry s nimi Šifry a hry s nimi Tomáš Hanžl

Když navážu na předchozí komentář, tak ano bylo to utrpení. Chtěla jsem se o šifrách a hrách něco dozvědět, ale tato kniha není na to vhodná. Spíš pro ty, co se jimi již zabývají.

10.10.2022 2 z 5

Sedm let temnoty Sedm let temnoty Čong Judžong

Co se týká jmen, tak je to lepší než norská detektivka, tam ani poznámky nepomůžou. Napínavý příběh a zajímavé opět poznávat, jak opravdu platí: "Jiný kraj, jiný mrav." Tradice a chování lidí na druhém konci světa může středoevropana trochu překvapit.

03.10.2022 4 z 5

Utajené životy slavných Čechů Utajené životy slavných Čechů Martina Bittnerová

Četla jsem to opravdu dlouho a mezitím přečetla mnoho jiných knih, protože to jde. Utajené životy slavných žen byly o něco lepší, jinak ale zajímavé čtení.

03.10.2022 3 z 5

Dům paní Kláry Dům paní Kláry Péter Nádas

Vybráno pro ČV, asi jsem se v tom ztratila. Trochu v tom byl Proces i Zámek a všechno, asi proto vyhrál cenu Franze Kafky. Ve všech příbězích jsem byla ztracená, páté přes deváté a vlastně se člověk nic nedozvěděl. Hlubší smysl mi asi ušel.

26.09.2022 2 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Knihu mi vrazila do ruky paní knihovnice, že se mi určitě bude líbit a měla pravdu. Po pracovní době, když byl muž na houbách, jsem začala číst a v půlnoci jsem se musela donutit, abych šla spát, když v 5:30 vstávám. Celý druhý den jsem v práci byla nervózní kvůli cca 60 nedočteným stránkám.
Velice napínavý, asi na skutečných událostech postavený příběh a opět: jak se máme dobře, i když nám zdražují energie a jídlo. Zatím ještě ale nějaké máme.

16.09.2022 4 z 5

Roky rocku Roky rocku Jaroslav Císař

No, možná se k ní někdy vrátím, ale i přesto, že poslouchám muzikanty stejně narozené, tak toto krom jednoho pro mne byla španělská vesnice a i když jsem si pár těch "pecek" poslechla, tak nevím.

12.09.2022 1 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Bohužel nemohu dát lepší hodnocení a to proto, že jsem si chtěla přečíst o (jak píšou níže) excelentním kariochirurgovi a skvělém člověku. Bohužel díky vzniku knihy se polovina z ní zabývá covidem. Což je sice téma, o které se taky zajímám, ale na to si půjčím jinou literaturu, tady jsem očekávala informace o p. Pirkovi, prožil dlouhý život a tak zapatlat polovinu knihy tématem, které je aktuální jen 2 roky je zbytečné.

05.09.2022 2 z 5