Encyklopedie rocku

Encyklopedie rocku https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84103/bmid_encyklopedie-rocku-84103.jpg 4 12 2

Encyklopedie rocku je obsáhla, ilustrovaná encyklopedie rockové hudby, zachycuje všechny tváře a fáze vývoje, vrcholy i pády dobrodružství zvaného rock 'n' roll. Obsahuje stovky hodnotných informací, které zahrnují vše, od čtyř amatérských hudebníků, hrajících ve sklepení klubu, až po přepychově vypravené a okázalé mega-koncerty na světových stadionech. Přes 750 hudebníků a skupin je rozděleno do osmi sekcí, z nichž ta první popisuje samotné zrození fenoménu rock 'n' roll, v dalších najdete pop, rock, metal, soul, reggae a závěr tvoří rap a dance...... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei) , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň) , Knižní klub

The Encyklopedia of Rock , 1996

bigbabe
18.10.2022 4 z 5

Velice obsáhlá a zajímavá kniha. Dobře zpracované po různých sekcích - roky, alba, žánry. Každý si vysloužil jen pár řádek, ale zase zřejmě nikdo nechyběl. Pěkný výčet muzikantů a událostí.

mcleod
22.10.2012 2 z 5

Historie rocku je v této encyklopedii zpracovaná dobře, dozvěděl jsem se z ní v mých rockových začátcích (když ještě na internetu nebylo dost kvalitních informací :-) ) o rocku spoustu zajímavých a užitečných věcí. V některých případech byla tato kniha také inspirací pro hledání pro mě nových kapel. Proč ale autor do encyklopedie rocku zařadil takové věci jako je Madonna apod???

hudba

Michael Heatley