Šifry a hry s nimi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V poslední době roste počet zájemců o kolektivní outdoorové hry se šiframi, což je patrné z rostoucí návštěvnosti webových portálů věnovaných těmto hrám a z aktivní participace při hrách „naživo“ v terénu. První část knihy se zabývá vývojem šifer v historii, jejich současnými aplikacemi a využitím ve volném čase. Druhá část se týká základních principů šifer a jejich analýzy. Pozornost je přitom věnována zejména metodám využívajícím pouze papír a tužku. Výklad je hojně ilustrován praktickými příklady. Závěrečná část obsahuje sbírku příkladů spolu s nápovědami a řešeními.Kniha usnadní zájemcům o šifrování pochopení základních principů, zaujme však i studenty a profesionály z oboru kryptografie a inspirativní je i pro vedoucí dětských oddílů a organizátory akcí pro mládež.T. Hanžl – absolvent FI MU a Přírodovědecké fakulty MU (obor matematika), organizátor her Exit a Sendvič, mnohonásobný účastník dalších her, člen vítězného týmu hry Bedna.R. Pelánek – absolvent FI MU, organizátor her Tmou, Exit, Sendvič a šifrovacích her pro děti.O. Výborný – absolvent FI MU, autor diplomové práce na téma steganografie, organizátor šifrovacích her pro děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113728/sifry-a-hry-s-nimi-113728.jpg 4.73
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Šifry a hry s nimi

Lodja
09.03.2014

Dlouho jsem tuto knížku odkládala, přestože šifry mě poměrně baví a zajímají, ale jednou, když už jsem opravdu nevěděla, co číst, tak jsem sáhla i po této knížce a světe, div se, ona mě moc překvapila. Pro někoho, kdo se se šiframi nikde nesetkává a tím pádem ho opravdu nezajímají, by tato knížka asi byla zdlouhavým utrpením, ale já jsem ji přečetla jedním dechem, protože ze začátku je popsán vývoj šifer, dál jsou popsány nejznámější šifrovačky jako třeba Tmou nebo Bedna a dál už jsou popsány nejrůznější principy a tipy jako něco zašifrovat, ať už primitivně nebo jenom pro opravdové fanjšmekry. No a pro opravdové nadšence anebo jako trénink na Tmou je vzadu spoustu druhů šifer, které byste po přečetní této knihy měli rozluštit. MĚLI rozluštit :-)
Každopádně pro cílovou skupinu, která předpokládám není nějak obrovská, pro tu je to spojení příjemného s užitečným a velmi čtivé dílo.