Utajené životy slavných Češek

Utajené životy slavných Češek https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203833/bmid_utajene-zivoty-slavnych-cesek-203833.jpg 3 17 5

Utajené životy slavných Češek odhalují pět nevšedních ženských osudů, včetně jejich stinných a méně lichotivých stránek. Básnířka Simonetta Buonaccini se dvakrát ne zrovna šťastně vdala a experimentovala s narkotiky. Obdivovaná herečka Leopoldina Ortová de Pauli žila s nevěrníkem a zároveň největším podvodníkem své doby a dcera Boženy Němcové, Theodora, dávala přednost hudbě před literaturou a pořídila si nemanželské dítě. Dozvíte se také, proč si spisovatelku Bertu Mühlsteinovou nikdo neodvedl k oltáři a kdo byl velkou láskou skladatele Bohuslava Martinů. A k tomu ještě navrch mnoho zajímavých skutečností. Tento výlet do historie vám prostě uvízne v paměti!... celý text

bigbabe
26.06.2022 3 z 5

Styl psaní se mi líbil, odsýpalo to. Zajímavé příběhy žen, které jsem ani neznala.

novina
16.10.2021 3 z 5

Nejvíce se mi líbil první příběh o Doře. Ale styl psaní je takový nezáživný, moc mi neseděl.

Lenka4
20.06.2017 2 z 5

Životy všech žen jistě stojí za připomenutí, ale jejich zpracování se příliš nevydařilo. Styl psaní je nezáživný, povrchně uspěchaný a přes veškerou autorčinu snahu nevzbuzuje žádné emoce. Hodně rušivě působí používání současných hovorových výrazů jako "měla velkou kliku", či "převálcovala většinu konkurentů" a pod.

zuzca.h
02.04.2015 3 z 5

Ráda jsem si přečetla o "slavných" ženách naší historie. Krásně a zajímavě zpracované životpisy.

Diorissimmo
26.10.2014 3 z 5

Životopisy čtu ráda, předchozí knihy autorky: Spisovatelky a Eros a Utajené životy slavných Čechů se mi líbily, ale tato je hodně průměrná. Možná je to výběrem osobností. Nejzajímavější byl životní příběh Theodory, dcery Boženy Němcové. Ostatní příběhy mě tolik nezaujaly.

české ženy osudy žen

Martina Bittnerová