bibi.r bibi.r komentáře u knih

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Skvělá. Svým způsobem něžná, ale vlastně až bolestně drsná.

26.11.2016 5 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

S knihou rozhodně nemám žádný problém.
Je totiž určená rodičům a dětem ke společnému čtení a to je právě to důležité - To Společné Čtení -, tak je potřeba knihu vnímat.
Sexualita je věc, která k životu patří. A to zvlášť v dnešním světě, ve kterém se i ty nejmenší děti mohou setkat s něčím takovým více než jsem třeba měla možnost se s tím v dětství setkat já. Je tedy důležité o ní mluvit.
Každé dítě je individuální a tak s některým knihu můžete otevřít možná opravdu už ve 4 letech, ale domnívám se, že mnohem běžněji ji s dětmi otevřete až mnohem později.
Kniha je psána ve spolupráci s dětským pediatrem a to je pro mě taktéž znamení, že stojí na odborných základech.

02.12.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Jedna z nejhezčích knížek, které jsem letos četla.
Velmi mě zasáhl osud všech tří žen. Nejdřív jsem si myslela, že si mezi nimi oblíbím jenom jednu, ale každá mi něčím přirostla k srdci a to přestože byly jejich životy rozdílné jako den a noc.
Střídání jednotlivých kapitol z pohledu daných žen, byl velmi dovedně napsán. Vždycky když jsem dočítala kapitolu vyprávěnou Smitou, Giulií nebo Sarah, tak jsem si říkala: "Tahle je ta nejzajímavější. Tu mám nejradši.", ale pak přišla další kapitola vyprávěná další z nich a já si opakovala to samé.
Způsob jakým se jejich životy nakonec propletou je sice snadno odhadnutelný, ale vůbec mi to nevadilo.

29.12.2018 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Karel Čapek je prostě nepřekonatelný.
Tohle je něco k čemu snad ani nejde nic napsat, nic doplnit, protože už je to dokonalé tak jak to je.

16.05.2019 5 z 5

A A Pavel Čech

Mnohé příběhy nepotřebují slova a tohle je jeden z nich. :)

03.11.2016 5 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Tak tohle bylo vážně super :D. Četla jsem si to sama (ehm bez dítěte), ale myslím, že jsem si to užívala stejně jako oni :D.

04.03.2015 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Opět naprosto úžasné.
Hrozně mě bavilo, jak s každou vyšší úřednickou úrovní rostl počet telefonů, sličných asistentek a odpadkových košů. :D, to byla opravdová perlička.
Příběh byl, ale v pravdě spíše smutný.

07.05.2014 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Skvělá a chytlavá dětská říkanka :).

09.01.2014 4 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Opravdu velmi detailně propracovaná kniha, která ukazuje celistvý pohled na případ Číhošťského zázraku.
Autor se velmi podrobně zabývá osobností faráře Toufara, takže ve chvíli, kdy se dostáváte k vyšetřování samotného zázraku, máte velmi dobrou představu o tom co to bylo za člověka.
Část, kde se řešilo samotné vyšetřování mi už pak přišla vlastně až moc stručná vzhledem k té předchozí, kde se popisoval Toufarův život.
Autor také nikomu nevnucuje žádné vysvětlení zázraku, jen předkládá zjištěné informace.
A já sama se zkrátka přikláním k tomu, že se tam stalo něco opravdu podivného, snad i zázrak :).

29.08.2013 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Česká klasika, kterou by každé dítě mělo znát. Něžný a svérázný čapkovský humor je znát v každé kapitole :).

01.07.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Zkoušla kvůli škole několikrát, ale nedočetla jsem. Strašně jsem se za to styděla, dokud mi jedna velmi zkušená knihovnice (dnes už v důchodu) neřekla, že ji taky nikdy nebyla schopná dočíst.
možná pro mě ještě nenastal správný čas...

25.03.2013

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Já vím, já vím... Je to naprosto prvoplánová romanťárna. No a co. Já si to skvěle užila.
Odpočinkové, nenáročné, vtipné, svižné, milé, něžné... k tomu krásnej chlap a sympatická hrdinka. Tak proč sakra ne. Každý potřebujeme pohlazení po duši.

Líbilo se mi a až budu potřebovat další pohlazení, tak zkusím další autorčinu knížku.

27.04.2023 4 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Tuhle vtipnost jsem si maximálně užila :D.
Skvělý nápad i provedení. Hned to ve mně vyvolalo touhu popadnout voskovky a něco nakreslit.

17.05.2019 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Celkem to ušlo.
První půlka knihy zbytečně rozvláčná, ale konec byl celkem strhující. Závěr trochu překvapivý a plný naděje na záchranu lidstva. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak to autorka udělá, aby zachovala obě.
Film byl mimochodem strašný. Scény byly chaotické a vůbec na sebe nenavazovaly. A herecké obsazení se mi nelíbilo, úplně všechny jsem si představovala jinak.

Nejvíc mě dojala scéna, kdy pozorovali rodinu s malým lidským synkem na houpačce. Možná to bylo právě tím, že jsem v šátku na prsou houpala vlastního dvouměsíčního chlapečka :).

13.11.2016 3 z 5

Jak vyzrát na pavouky? Jak vyzrát na pavouky? Catherine Leblanc

K tomuto se hodí úryvek z knížky Ivy Procházkové Uzly a pomeranče: „Pavouci
nosí štěstí. Proto mají tolik nohou – aby ho unesli.“

02.10.2015 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Velmi velmi překvapivá knížka.
Naprosto okouzlující.
Překvapující (a naštěstí dobrý) konec.

Ach mi lidé, k čemu tady na světě vlastně jsme?

07.05.2014 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Trnkovu Zahradu miluju a pan Čech zřejmě taky :).
V této knize se dá donekonečna rozvíjet dětská fantazie. Každá stránka něco naťukne a pak už stačí jen zapojit vlastní fantazii a rozvíje příběh dál.

01.10.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem... všichni o tom mluvili a já nemám ráda, když někdo komentuje něco co nezná.
Hmm... obvykle jsem hrozně hodná a obvykle se mi téměř všechno líbí, ale tohle... Hmm...

Někdo tu psal, že to přece není žádné veledílo, ale erotický román... Hmm... Co? Kde?
Řekněme, že když to tedy budeme opravdu brát jen jako erotický román a kašlat na nějakou jazykovou úroveň, tak mi nezbývá než říct... Hmm.. Když už se jakože začalo něco rozjíždět, tak než se něco pořádně stalo, tak už bylo po všem :D. Tak rychle se žádná neudělá.

Takže jestli chcete číst erotiku, tak jděte jinam.
Pokud chcete BDSM, tak rozhodně čtěte Příběh O. Je to teda drsné, ale je to tam fakt natvrdo.
Pokud toužíte po erotice s romantikou a dobrým koncem (kde to daná žena dělá jen s jedním partnerem), pak si přečtěte něco od Robin Schone, která se mně osobně opravdu líbila.

Jinak označuju tuhle knihu jen... Hmm...

29.08.2013 1 z 5

Tento tíl je naprosto fantastický. Nejlepší ze všech :). Tajemno, humor, naděje, zklamání, hrdost, radost... to všechno v jedné malé knížce.
A právě tady jsem si nejvíc zamilovala Famfrpál a je velká škoda, že se boj o famfrpálový pohár nevešel do filmu.

27.02.2013 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tohle čtení jsem si moc užila. Odpočinkové a milé.

Annu prostě musí každý milovat. Jako fakt, ona je boží. :)

22.08.2023 4 z 5