Co to tam mám?

Od určitého věku si děti začínají všímat rozdílů mezi pohlavími a toho, že samy mají buď pindíka, nebo pipinku. Tato kniha pomáhá rodičům se tom s dětmi bavit. Každý z nás má ve spodním prádle buď pindíka, nebo pipinku. Jsou to pohlavní orgány. K čemu slouží? A jsou všechny stejné? Proč je tatínkův pindík trochu nakřivo a proč má maminka na pipince chloupky? Možná si i ty právě pokládáš stejné otázky jako Šimon a Andrejka z této knížky. Se spolužáky se baví vymýšlením různých jmen pro pohlavní orgány, ale když si je začnou ukazovat, paní učitelka se zlobí. Tato knížka z ediční řady Moje malá proč ti pomůže porozumět tomu, proč to tak je. Moje malá proč, to jsou přívětivé knížečky, které pravdivě odpovídají na otázky, jež se dotýkají životů dětí. Vypracováno s odbornými radami pediatra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/422051/co-to-tam-mam-ndM-422051.jpg 223
Literatura naučná, Zdraví, Pro děti a mládež
Vydáno · Svojtka & Co

Zizis et Zézettes · 2017

Kniha Co to tam mám?

Jejda
18. říjnaodpad!

Je to hnus, velebnosti! :-( Vychovala jsem 4 děti, ale nedovedu si představit ani v nejzlejším snu, že bych jim z podobné knihy něco předčítala. Podle mého názoru by tato kniha měla být zakázána, neb zavání pedofilií.
Vkládám popáté tento komentář, který mi byl odsud již čtyřikrát odstraněn a na svém názoru si trvám. Jo a knihu jsem (sice s obrovským sebezapřením a odporem), ale přečetla! Všech 31 stránek!

avalon448

Mně to zas tak zlý nepřipadá. Je spousta dětí, které si se svým "nádobíčekm" hrajou a snad každý kdo děti měl, si pamatuje i to, že se o tom s dětma musí mluvit. A radši v klidu a nad knížkou, než jim nadávat, že se to nesmí. Jako asi bych to nekoupila dítěti, které tyhle věci nezajímají. Pro tenhle typ dětí to nejspíš není.

yaoiyuri

Vy všichni, co máte potřebu se ke knize vyjadřovat slovně i (odpadovým) hodnocením – drželi jste ji v ruce, listovali v ní a hlavně… ČETLI jste tu knihu CELOU? Nebo jste se nechali jen tupě stáhnout popraskem na sociálních sítích, který vyvolala jediná dvojstrana? Protože já ji teda četla. Celou.

Základním cílem této publikace je totiž vysvětlit dětem biologické rozdíly „tam dole“ mezi ženami a muži, ale ne jenom prostým: máma má pipinku a táta pindíka. Ne, v té knize je jejich popis blíže rozveden, děti se dozví i něco o správné hygieně, společenském úzu a bezpečnosti (aka nikdo na tebe v těch partiích nesmí sahat, ani ti je ukazovat – divili byste se, kolika nejen zneužívaným dětem to nikdo nikdy neřekl).
Kniha má primárně ulehčit rodičům, kteří v tomto tématu z jakýchkoliv důvodů tápou, patří do série odpovídající na otázky, o kterých dospělí lidé často nedokáži dobře mluvit mezi sebou, natož s dětmi (a ano, nevidím nic špatného, když se dítě seznámí i s „odbornými“ termíny, protože kolik dospělých stále nedokáže rozlišit mezi vulvou a vagínou, že?). Masturbace je letmo zmíněna na jediné dvojstraně a je zaměřená na ty děti, které s ní již mají zkušenosti a je potřeba jim dovysvětlit, co je společensky (ne)vhodné, navíc je přece možné ji z četby vynechat.
Kniha je tedy určena RODIČŮM A DĚTEM, společně, a jste to vy, rodiče, kdo ve finále rozhodne, v kolika letech začnete s osvětou na tohle téma – doporučené 4 roky jsou pouze orientační. Pořídit si tuto knihu je jen vaše svobodná volba. To, že vy si nedokážete představit, že byste knihu s dětmi četli, je v pořádku – co už ale v pořádku není, je neustále osočování autorů, vydavatelů a lidí, kteří s knihou tento problém nemají, z podpory pedofilie, pornografie a nejrůznějších „zločinů proti mravnosti“ – pletete si totiž pojmy s dojmy. Omezuje (či přímo ohrožuje) vás a vaše děti existence této knihy v každodenním životě? Nutí tu knihu někdo vám a vašim dětem? Ne?
Tak žij a nech žít.

PS. Nařčení z pedofilie považuji za poměrně závažné a ráda bych, kdyby zastánci těchto tvrzení vysvětlili, v čem přesně ji tato populárně naučná kniha podporuje.

RMarkéta
14. říjnaodpad!

Nejdříve jsem to brala jako špatný vtip, ale ono je to myšleno vážně. Absolutně si nedokážu představit, že by se tato kniha dostala do rukou mému synovci nebo neteřím. Nemůžu se zbavit dojmu, že ji napsal někdo s pedofilními sklony a další podobná individua ji budou jistě díky tomu vyhledávat. Takhle mě ještě nic nerozčílilo.
Vždy hodnotím knihu, která se mi dostala do ruky, prolistovala a přečetla ji. Nehodnotím to, co jsem viděla jen z rychlíku.
Vysvětlit dětem rozdílnost pohlaví, ano. Zaměřit se na hygienu, ano, sdělit dětem, že na ně nemá nikdo cizí sahat, ano. Popisovat to, co má tatínek v kalhotách a jakého je to tvaru, ne. Co tam má maminka, ne. Popisovat erekci, ne. Dávat dětem návod, jak si mají hrát se svou výbavičkou, ne. Bohužel to tady ale jako návod vyznívá, což je problém. Když řeknu dítěti, že v zimě nemá olizovat zábradlí, tak to první, co provede, bude, že to prostě půjde zkusit. Děti jsou zvídavé a rády objevují a prozkoumávají věci a situace kolem sebe. To je v pořádku, souvisí to s jejich vývojem. Je mi jasné, že pro některé rodiče je dost složité dětem takové věci a situace vysvětlit. Jistě, můžu některé pasáže při čtení vynechat, ale pak to celé nemá smysl ani číst. Chápu, že západní část Evropy je napřed a trochu duševně někde jinde. Celé mi to příjde předčasné, takhle brzo děti sexuálně vychovávat. Nebudu je okrádat o dětství. Pro starší děcka tahle kniha taky není. Ty už mají jiné zájmy. Budou se na ni dívat jako na nějakou tupou trapnost a ptát se, proč jim to čtu. Jestli nejsem nějaká divná, třeba úchylná. Tak pro koho teda je?
Samozřejmě, že záleží i na překladu knihy a na tom, jako moc věrně se drží originálu nebo nedrží. Taky šlo jistě o to co nejvíce přiblížit knihu českému čtenáři. Neznám originál, proto nemůžu posoudit. Ale bohužel je to celé napsané takovou dost zvláštní formou, která je hodně podbízivá až slizká.
Takže, za tím, co jsem napsala výše, si stojím.

Cinik
07. říjnaodpad!

Naprosto nevhodné pro cílovou skupinu, pornografie pro nejmenší. Odmítají ji i sami sexuologové...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

sexuální výchova masturbace

Autoři knihy