Berulidemknihy Berulidemknihy komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Knize se nedá upřít jedna věc a to děsivý konec. Na jednu stranu musím říci, že mě štvalo, že se vlastně nic nedozvíme, ale na druhou tato kniha podle mě neměla být detektivním příběhem. Na konci se dle mého skromného názoru snaží autorka naznačit, že to Eliška vůbec nezvládne a teď je jen na Davidovi, jestli bude ochoten se svou ženou strávit čas v léčebnách a u doktorů, nebo odejde- což pravděpodobně Elišku donutí k sebevraždě (můj soukromý názor)
Eliška mi nějak nevadila, nebyla jsem ale její přílišný fanda.
Děj knihy byl rychlý a vlastně se nad ničím moc nezastavoval.
Rozhodně ráda sáhnu po dalších knihách autorky:)
(ČTENÁŘSKÁ VÝZVA- Kniha do 15. místa v jakémkoli žebříčku knih)

02.06.2021 4 z 5

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Kniha, kterou jsem měla číst v dětství a jejíž hodnotu jsem jako mladší vůbec nechápala.
Ano, bylo to hodně zapříčiněné tématy typu sex, hodnota, sebevražda...to rozhodně jedenáctiletá holčička nemůže plně pochopit.
Nyní už knize nemůžu to nejzásadnější vytknout. Příběh měl spád a konečné následky situace mi vyrazily dech!
Jedna z knih, které již chápu, proč mi ji naši stále podstrkovali.
*Moc jsem soucítila s Rebekou*
Jedna hvězda minus za některé zdlouhavé, nudné a zmatené části

25.05.2021 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Já asi vážně nevím, co si myslet, celou knihu jsem byla připravena dát 5 hvězd, ale po konci se vážně stále nemohu vzpamatovat. Vážně každá kniha musí končit happyendem? Byl by podle mě naprosto uvěřitelnější třeba trochu drsnější konec, který by ukázal, že prostě ne všechny příběhy končí v životě dobře. Zároveň mi prostě do příběhu neseděla teta Rose, přišla mi tam nastrčená celkem schválně, protože se někdo takový v okolí hodil.
Jessicu obdivuji, jelikož sama mám ve svém životě pár takových lidí a musím uznat jejich sílu.
Většina emocí byla hezky napsaná a uvěřitelná. K tomu se kniha rychle četla, pro někoho kdo se zajímá o tuto tématiku ideální počtení:)

15.05.2021 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Podle mě jsem knihu četla ve špatný čas a dobu, asi bych její poslání pochopila v jiném časovém rozmezí a věku lépe.
Líbilo se mi však hodně myšlenek, ale často mi kniha přišla nudná a zdlouhavá, pak však přišla najednou pasáž, kde jsem se úplně začetla a chtěla najednou dát 5 hvězd. S odstupem času vím, že knize ještě nemohu porozumět. Vrátím se k ní, za pět-deset let a věřím, že pointu pochopím jinak a zasměju se nad touto ,,debilní" a nevyzrálou recenzí.

,,Smrt byla sladká, voněla po vínu a hladila ji po vlasech"
,,Půjdeme pryč. Blázni dělají bláznivé věci"

10.05.2021 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

(SPOILER) Na jednu stranu moc fajn příběh, dokud si neuvědomíme, jak je smutný. Hodně zajímavé bylo pozorovat, jak se příběhy napříč generacemi vůbec nemění (vsadím se, že Blanka se stejně po odchodu dětí rozejde s Liborem, protože zjistí, že vedla stejný život jako její matka a nakonec ji pochopí- to už samozřejmě bude Marie mrtvá.)
Husinu mi dávala moc velká podobnost Fany a Bětky s Olinou a Blankou. Téměř žádné rozdíly, troufám si říci, že jednou Filip bude malá kopie Kristýny.
Dva lidé mě však vyloženě s-ali. Kristýna a Oliver. Byli napsáni vážně dobře, protože hlavní důvod podle mě byl, abychom je neměli rádi. Je mi líto Kristýny, až zjistí, jak vlastně promarnila život.
Kniha se četla vážně rychle a vážně skvěle ukazuje rodinné trable.

05.05.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

*4,5/5
Abych řekla pravdu, vím, že tato recenze nebude vůbec objektivní. Nikdy se totiž u autorky nedívám na děj, ale jen styl psaní, který miluju.
Kniha mi trvala tak 10 dní a musím říci, že byla úžasná. Cítila jsem ze stylu psaní všechny emoce a líbila se mi ponurost vesnice, i když mi kniha přišla spíše jako drsná pohádka.
Stále mi však vrtá hlavou otázka, to vážně neměli ani technologie, když je to v moderním světě? To je víra a ,,jejich” život ovlivnily natolik?

01.05.2021 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Asi nemám humor.
Kniha vážně nebyla nic pro mě, většina vět mi přišla strašně moc prvoplánová. Chápu, někoho to mohlo bavit, ale za mě nikdy více.

24.04.2021 2 z 5

Noční hlasy Noční hlasy Virginia Cleo Andrews

(SPOILER) Za mě můj nejoblíbenější díl. V mých mladších letech bych knihu určitě ocenila. Tekly mi slzy u smrti Dawn a Jimmyho a úplně jsem soucítila s Christie. Vážně to neměla jednoduché stejně jako její bratr.
Přijde mi však, že autorka má chorobnou potřebu všechny sourozence párovat. Chápu, že se na to specializuje, ale i tak by to nemuselo být úplně na každém rohu. Moc se mi také líbil návrat a propojení s Lučinami.
Upřímně se sama musím přiznat, že se mi hlavní hrdinka trochu zhnusila třetím dílem, sice Fern osobně nemám ráda, ale měla pravdu s nějakou mírnou rozmazleností Christie.

13.04.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Tato kniha mě emočně rozložila.

Když jsem se dozvěděla o kom má být, vlastně jsem se vůbec netěšila. Prezident Snow mi byl vždycky tak nějak jedno a upřímně bych si v té době radši četla o hladových hrách Haymitche nebo třeba Finnicka, takže ano skepse z mé strany přišla, opravdu však jen na krátkou chvíli.

Coriolanus nám od mládí ukazuje své ambice a možná až moc velký citový vztah ke kapitolu. Lucy Gray je však přesný opak. Proto mi vždycky vrtalo hlavou, jak k sobě mohou mít sympatie, na druhou stranu láska nemá mezí.

Hladové hry jako takové tam byly jen cca. 100-200 stran, zbytek knihy je vážně něco tak jiného. Moc mě bavilo sledovat Snowa jako mírotvorce (až nyní jsem pochopila větu, co říkal Seneccovi v prvním díle Hunger games ,,Byl jste někdy ve dvanáctém kraji? Já ano, dvanáctý kraj je plný outsiderů” tahle věta mi po spojení, fakt dala dobrou husinu ) V knize nalezneme nádherné básně, které jsou i zpracovány moc talentovanou slečnou na yt.

Knihu jsem musela číst měsíc a hodně pomalinku, abych ji celou pochopila a i tak ještě podle mě nevím vše. Budu si ji asi muset přečíst víckrát.

Co mi však přijde nejvíce pokrytecké, když Coriolanus zabil Sejana a pak na oko truchlil a využíval peníze jejich rodiny, ano bylo to k přežití, ale i tak? Z toho mi bylo vážně špatně.

28.03.2021 5 z 5

Černá sanitka: Znovu v akci Černá sanitka: Znovu v akci Petr Janeček

Chtěla jsem něco co by mě odreagovalo a na chvíli odvedlo od těžší četby. Musím přiznat, že jsem po této knize sahala s valnou dávkou nadšení, jelikož žiji v malém městě, které je plné fám a povidacek. Jako malá jsem jim věřila a bála se jako každé dítě.
První dvě kapitoly knihy byly opravdu povedené! Velmi se mi líbilo, jak autor hoax jako takový podává a vysvětluje, ale čím dál jsem četla, tím mé nadšení začalo upadat.
Děkuji však autorovi za příjemné ukázání fám trochu jinak než je ja yt a jiných platformách:)
Byl to nostalgický návrat do dětství, ke kterému se asi budu vracet, když si budu přát se zase bát:) Jinak mi kniha vlastně nic nepředává

01.03.2021 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

*3,5/5
Já vážně nevím, mám ráda klasiku to ne že ne, ale toto mi vážně nesedlo. Ztrácela jsem se každou větou a musela jsem se spoustukrat vracet. Ano, chápu pro někoho dobrá kniha, pro mě jen maturitní záležitost (modlím se abych si nevytáhla:D)

22.02.2021 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Tahle knížka bylo něco jiného a zároveň stejného...nevím jak to pořádně popsat, každopádně miluju to, miluju, miluju a miluju! Nikdy bych neřekla, že mě Hunger games tak nadchnou.
Brečela jsem při smrti Finnicka a Prim. Obdivovala Katniss za to jak se tomu všemu postavila. Nenáviděla Hurikána, že Katniss na konci jen tak opustil. Milovala Haymitche a věřila v Peetovo uzdravení.
Autorka přímo výborně popisuje emoce, že se cítíte, jako byste ten příběh prožívali vy sami.
Jediné co mi vadilo byla odfláknutá romance Peety a Katniss na konci, dalších dvacet stránek, bych klidně dokázala číst o vývoji jejich lásky...Ale tak chápu, že to nebylo to hlavní.
Nemůžu se dočkat až si pustím film!

18.02.2021 5 z 5

Dítě soumraku Dítě soumraku Virginia Cleo Andrews

Musím říci, že jsem mile překvapena, po tom co mě druhý díl moc neoslnil, toto to vyvážilo. Ano určitým způsobem v určitých pasážích mě štval Jimmy, ale vlastně je to část příběhu. Bude mi chybět vypravěčka Dawn a její autentické emoce.
Šokovalo mě zjištění o babi Cutlerové atd. Co mě ale štvalo, bylo vyzdvihování Christie. To vážně Dawn nemá se svou dcerkou problém? Žádná hádka? Nic? Nechce se mi tomu věřit. Žádné dítě není dokonalé, proto mi ani Christie nepřišla moc jako reálná postava.

07.02.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Wow...první díl mi tolik radosti nepředal, ale ten druhý? Jsem v šoku a nadšená. Zamilovala jsem se do Johanny a do celého ,,tajného” plánu.
Kniha mě šokovala každou stranou. Velmi se těším na trojku!

31.01.2021 5 z 5

Tajemství rána Tajemství rána Virginia Cleo Andrews

Tato kniha mi přinesla značná zklamání. Samozřejmě opět chápu, co se na ní mému třináctiletému já tak líbilo. Bohužel o více jak tři roky jsem už tuto knihu nedocenila.
Každou minutu mě štvala Dawn. Ano, já chápu, proč je rozhořčená, ale vážně to nepotřebuju slyšet každou stranu.
Kniha byla opět plná zvratů a ten poslední byl dokonce na posledních stranách knihy. Dále bych ráda pochválila čtivost knihy.

21.01.2021 3 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Na tuto knihu, jsem se po dopuročování kamarádky moc těšila. Nemohu říci, že bych byla zklamaná to v žádném případě! Ale přeci jen, tento problém tolik neřeším. Jsem člověk, co se přizpůsobuje rychle a změny vyhledává. Pokud ale víte, že vám změny v životě dělají problémy moc doporučuju po ní sáhnout. Myslím, že spoustě lidem by mohla pomoct otevřít oči.
(Co byste dělali, kdybyste se nebáli?)

13.01.2021 4 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Milé a zajímavé překvapení, četla jsem knihu již dvakrát takže mě zas tak nevyvedla z míry, ale na pár detailů jsem pozapomněla, veliké plus bych dala čtivému stylu psaní autorky:3 i přes malá písmenka jsem nedokázala přestat číst!
Chápu, co mě jako mladší zaujalo!

09.01.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Moc mě jedině nenaplňoval konec, jinak arénu jsem si doopravdy užila:) Jde o dílo, které u nás doma milujeme napříč generacemi:)

02.01.2021 4 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Za mě úžasná kniha plná úžasných mouder, milovala jsem všechny příběhy a toužím se ke knize někdy vrátit. Možná je to tím, že jsem od ní nic nečekala, ale při čtení mi párkrát tekly slzy z neznámého důvodu, to podle mě udělá jen dobrá kniha.

16.12.2020 5 z 5