Černá sanitka: Znovu v akci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hoaxy, fámy, konspirace. Zaručené zprávy šířené po internetu. Děsivá varování kolující po sociálních sítích. Šokující i úsměvné historky, které se přihodily kamarádům vašich kamarádů… Témata? Koronavirus Covid-19. Mobilní sítě 5G. Modrá velryba. Muslimka a peněženka. Piraně na koupališti… Nová kniha z úspěšné knižní série Černá sanitka, která se v minulosti dočkala televizního, rozhlasového a divadelního zpracování, přináší komentovaný výběr 162 nejzajímavějších textů českého současného folkloru, které kolují ústním podáním i internetem. V dnešní době, kdy tradiční „městské legendy“ známé z prvních dílů Černé sanitky pomalu ustupují ze scény, se autor, etnolog a folklorista Petr Janeček, zaměřil i na nové, aktuální žánry. Kniha s odbornými komentáři proto představí také fenomén internetových hoaxů, fake news a konspiračních teorií, které se v posledních letech dočkaly nebývalé obliby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455747/big_cerna-sanitka-znovu-v-akci-6CX-455747.jpg 3.819
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Černá sanitka: Znovu v akci

Dandulka
20.12.2021

Na jedno přečtení to ušlo. Docela jsem se i u některých příběhů zasmála. Ale celkem nic moc. Je to škoda, očekávala jsem od autora poněkud něco jiného.

Edgar
02.08.2021

Rozhodně to bylo zajímavé čtení, ale měl jsem celou dobu pocit, že už to znám. A že jsem to četl, asi třikrát před tím. Trošku zamrzí nevyužitý potenciál u kapitoly Hoaxy a Fake news. Předpokládal jsem, že Černá sanitka by se měla v nové době zaobírat spíš internetem.


Hyaenodon
28.06.2021

Po Černé sanitce a jiných děsivých příbězích a po Pérákovi je tato knižka trošku slabší, ale pořád podle mého soudu dobrá.

fénix56
05.03.2021

Černou sanitku jsem si s chutí přečetla. Zavzpomínala jsem si na staré fámy a zjistila, jaké teď frčí. Někdy nad tím zůstává rozum stát, čemu všemu lidé věří. A díky internetu lavinovitě šíří dál.
Bohužel, lidé jsou nepoučitelní a nadšeně věří neuvěřitelným historkám, než aby zapojili vlastní rozum....

Berulidemknihy
01.03.2021

Chtěla jsem něco co by mě odreagovalo a na chvíli odvedlo od těžší četby. Musím přiznat, že jsem po této knize sahala s valnou dávkou nadšení, jelikož žiji v malém městě, které je plné fám a povidacek. Jako malá jsem jim věřila a bála se jako každé dítě.
První dvě kapitoly knihy byly opravdu povedené! Velmi se mi líbilo, jak autor hoax jako takový podává a vysvětluje, ale čím dál jsem četla, tím mé nadšení začalo upadat.
Děkuji však autorovi za příjemné ukázání fám trochu jinak než je ja yt a jiných platformách:)
Byl to nostalgický návrat do dětství, ke kterému se asi budu vracet, když si budu přát se zase bát:) Jinak mi kniha vlastně nic nepředává