BernardBlack BernardBlack komentáře u knih

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Přiznávám bez mučení (auuuuvajs , to sakra bolí:), že ač mám rád postkatastrofické romány, tak tento jsem nedočetl.Autor umí dobře psát i potřebná fantazie na popsání takového světa mu nechybí, ale nemá to zajímavé postavy a děj (takový "Trifidi" s "Cestou" na "Malevil" mají teprve "Bídné roky" :)

06.09.2018 2 z 5

Osiřelý západ Osiřelý západ Martin McDonagh

Moje nejoblíbenější hra..."a je mi to líto":)
Na podání činoherního klubu (excelují zde Jaromír Dulava a Marek Taclík) by si měl koupit lístek i ten "co by vynášel i hovna z hořícího prasete":)

25.11.2016 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

V 16 letech bych tuhle knížku zbožnoval (spousta sexu, akce, cool hlášek a nemrtvých), ale jelikož už je mi dvakrát víc a musím se chova "dospěle" tak dávám jen průměr (ale pořád lepší než sledovat bandu ožralců v metru:)

01.06.2016 3 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Nekonečná, téměř průzračná modř...spíš "všepohlcující černočerná tma" aneb "sex drogy a rock n roll po japonsku".Harukiho "mladší brácha" se s tím nemaže a emociálně Vás rozmázne jak rozteklé máslo:)

01.06.2016 2 z 5

Na jih od hranic, na západ od slunce...je jen pustina.V které stojí jen lehce načtnutá "potěmkinova vesnice", jenž má chatrné základy a nezajímavou stavbu aneb Harukiho "čaro"na mne prvně nezafungovalo:(

27.05.2016 2 z 5

Zuřící bouře Zuřící bouře Markus Heitz

Nejslabší díl, jenž nedrží pohromadě.Pryč jsou zajímavé postavy a děj, zůstala jen hrstka nudných figurek, které umírají sotva je začínáme poznávat.Navíc Aiphaton je proti charakterům Sinthorase a Caphalora, jen otravná nula.

27.05.2016 3 z 5

Slabé, 50% z milosti (spíš z staříkovské nostalgie:) aneb třikrát vyluhovaný odvar ze stoletého:)

13.05.2016 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Solidní kvapík a "parádní záporák" zachranují jinak průměrnou přímočarou jízdu k očekávanému cíli.
Škoda, že Starka potkal stejný osud jako Richarda Bachmana:)

13.05.2016 3 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Kdepak Bratři Karamazovi, to v téhle utlounké knížce se skrývá "nejintenzivnější psychologické inferno".Zoufalá zpověď-výkřik muže, jenž"zničil svoji milovanou" a tím i sám sebe...

Pátá hvězda je za užasný a strhují výkon Martina Hofmanna ve zpracování této mistrovské povídky na prknech divadla v Celetné (minořádný zážitek-doporučuji všem!:)

13.05.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Hola hou...Olsenova posádka vyrazila na další seč (po vylovení vzkazu v láhvi:)Plavba je to přímá a zběsilá, moře je temné a vzdouvá se v bouři,přesto lod pevně drží pohromadě (nikde nic nedrhne a nepráchnivý:)
Starý lišák kapitán Morc a jeho plavčík Asad kolem sebe střílí-šíří "prach a broky" jako o život:), jen tu Rose bych okamžitě prodal do otroctví či hodil přes palubu:)
Každopádně na jejich příští výpravě určitě nebudu chybět..takže námořnické ahoooj

23.11.2015 5 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Spousta malých příběhů (délkou, nikoliv však obsahem:).Takové příjemné "Svěrákovské jednohubky"(jen ingredience jsou poněkud ostřejší:)

23.11.2015 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Už je tady zase, už je tady zááás...prozřetelnost způsobila návrat "milovaného vůdce německého národa", kterého nezastaví ani "hitlerjugend Ronaldo" či akutní nedostatek chleba (v podobě musli-mské tyčinky:).Brilantní satira nastavující zrcadlo naší pokřivené společnosti a nezapomeňte"Všechno nebylo jenom špatné"...

23.11.2015 4 z 5

Blázen na kopečku Blázen na kopečku Petr Holý

Tak tohle néé...hlavní"hrdina" (spíš otravný otrapa), káže a odsuzuje společnost včetně svojí rodiny, ale"dolejzat"k nim o peníze či vlastní nevěra už mu nevadí...jen pokrytecký ubožáček:(
Kdo chce číst o lásce k přírodě, nalezení sebe sama a držení se vlastních hodnot-přesvědčení, at raději sáhne po"útěku do divočiny"...

31.10.2015 1 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Pro nás alkoholiky, je pivní víla Pivoňka sex symbol a nutnost:), ale jinak je knížka jen takový odpočinkový relax-ptákovinka:)

30.10.2015 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Jedna z mála knihb(cca jich mám zatím asi pět)bkdy je film lepší než kniha...neodsuzuji ani nehaním, ale prostě mi to nesedlo a Forrestem pro mne vždycky zůstane jen Tom Hanks:)

30.10.2015 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Strhující, krátké a úderné kapitoly, jenž nutí přečíst ještě jednu a pak další a pak..už je sakra ráno:))
Jasně, je tam spousta klišé, nelogičností, věcí na efekt o vykrádání ani nemluvě...ale dobře se to čte a o tom to přece je:).Kéž by střední proud u nás vypadal aspoň takhle:)

30.10.2015 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

zklamání (aneb komentář jedním slovem:)Svět R.R.Martina zbožnuji (už mnoho let, před seriálem , kdy většina nevěděla vůbec o co go:), ale tohle je v jeho tvorbě těžký podprůměr, povídka chce jiný přístup, než tam cpát 130 postav a jejich vzájemných vztahů, raději už Mates konečně dopiš další díl hry o trůny:)

30.10.2015 2 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Geniální forma dělá z tohoto stokrát omletého tématu něco výjimečného, většinou jsem se bavil s myšlenkou "joo, takhle by to fakt bylo":), jen mám trošku obavu, že v dnešní společnosti (jedna z nevýhod"demokracie") by neměl nikdo odvahu"obětovat" tu většinu...takže jsme odsouzeni k zániku:)

30.10.2015 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Gillian má "na ženskou neskutečné koule" (feministky prominou:) Někdo tu psal, že nechápe co pana Kinga (mmch svým stylem a tím jak "dokáže vystihnout naše horší já" mi ho velmi připomíná) na téhle knize tak děsilo...žádná vesmírná monstra, ale to největší zlo se skrývá v nás (v povrchním a odsuzujícím davu-společnosti)Na zbraně či řízení auta potřebuje testy a papíry...ale dítě může mít každý ču....:(mohl snad Ben či Libby dopadnout jinak?kniha o tom jak nás (de)formuje prostředí a rodina ve které vyrůstáme...prostě mistrovské dílo, ze kterého mě bude ještě léta mrazit..

30.10.2015 5 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Výborná myšlenka od mého oblíbence, ale její zpracování mě zklamalo.Myslím, že se z toho dalo"vytřískat mnohem víc a lépe"...na téma vyrovnání se se smrtí (návratem) našich milovaných a o tom co jsme pro ně schopní obětovat atd, bylo napsáno x lepších knih (v čele se"Řbitovem zvířátek")

30.10.2015 2 z 5