BernardBlack BernardBlack komentáře u knih

Teorie sraček Teorie sraček Arto Salminen

Dvě hvězdy za odvahu pojmenovat svoji knihu podle jejího obsahu:)V době kdy se místo zbytečného vyžírky říká europoslanec:)

07.09.2018 2 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Záporák a jeho"zahrabaný kámoš" mi sice přišel mnohem zajímavější než hlavní postava, taky zub času ohledně linky se studenou válkou udělal své, ale pořád je to x krát lepší než stmívání a podobné modní upíří sračky.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nevím jestli je to ted - svět lepší a ponižované černé otrokyně, jen nenahradila mexičanka, ukrajinka atd jen jsou sice svobodné, ale mnohdy mají ještě horší podmínky a možnosti:(
Každopádně přesto má smysl takové příběhy vyprávět.
Téma silné, ale doporučuji spíš film, protože zpracování knihy je slabší.

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

no Ty kráávo:) Je vidět, že "agent Mulder" není žádné vemeno:)Místy to solidně podojilo moji bránici:)
Příjemne strakatý příběh, jenž nenapsalo žádné kopyto:)muuu a ted hurá na burgerfest (v hovězí věříme:), než se mi zdrcne mléko:)

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Četl jsem kvůli chystané hře, podle knihy, v mém nejoblíbenějším divadle, jenž se nakonec nekonala (stejně jako mé nadšení z knihy).
Pěkně a zajímavě napsáno, ale knize by prospěla redukce.

Sekera a skála, meč a žár Sekera a skála, meč a žár Robert M. Wegner

Nenadchne, ale ani neurazí.

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Zajímavá myšlenka-téma, ale nějak se nemůžu ubránit pocitu, že to šlo zpracovat mnohem líp.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Neil umí i líp (nebo už jsem na pohádky prostě starej:)

07.09.2018 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Mistrovské dílo a nejsilnější kniha svého žánru jakou jsem kdy četl.
Čistá esence (pře) žití.

Osekané až na kost, všudypřítomná všepohlcující prázdnota, deprese, smrt.
Cesta tak plná, bolesti, utrpení, zmaru a umírání, že je jednoduší zvolit smrt než po ní kráčet dál...

Doporučuji i film neb se mu podařilo zachytit atmosféru a podstatu knihy ( zbytečnost-hodnotu peněz všude kolem:)

07.09.2018 5 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Po přečtění mého třetího Indridasona musím parafrázovat: "Ich bin ein Islandan":)

Autor má jednoduchý styl psaní-vyprávění, ale dokáže s ním vykouzlit tak silné příběhy, hluboké psychologické sondy, ponurou a tíživou atmosféru jako málokdo.
Plíživá depresivní temnota, pokrytá ledem, sněhem a blátem.

Takže kdo čeká poldu super hrdinu a vraha co to seká jak Bata cvičky at jde o ostrov dál:)

07.09.2018

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Dech smrti mě ovanul takovou intenzitou, že cítím jeho zápach ještě dnes.
Vražda je zde "pouze" katalyzátorem, jenž uvolní jeho smrad na povrch, v této plíživé, nesmírně ponuré a smutné sondě do minulosti, lidských životů-vztahů a nejubožejší formou násilí (které je tu popsáno nejlíp-nejsilněji, co jsem kdy četl)

07.09.2018 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Nestandardní King aneb už od Carrie tvrdím, že ženské psyché rozumí jako málo kdo (chtít psát červenou knihovnu, tak se mohla Steelová jít klouzat:))

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Políček všem, jenž potřebují x nechutných vražd, u kterých se vyšetřovatel pozvrací, protože nic tak brutálního nikdy neviděl a vrah je vždycky geniální (ostatně stejně jako on:).Drsná a mrazivá krimi jako Island sám (mmch mám tričko"Satan is real", ale skoro nikdo nechápe, že upozorňuje právě na největší zlo, jenž se tak často skrývá v nás.

06.09.2018 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Tak jako potřebuji u hudby melodii a nosný vokál, tak chci po knize děj, myšlenku a příběh, zde je bohužel"hudba příliš tichá", i když mám autora a jeho hraní se slůvky tuze rád.

06.09.2018 2 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Netvrdím že souhlasím se vším, ale "konečně" kniha od někoho, kdo to má v hlavě srovnané a jenž pomocí faktů, z neustále se opakující historiii, chce otevřít oči dnešním pštrosům strkajícím hlavu do písku (spíš hnoje, který nám už sahá až pod zobák:)

06.09.2018 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé.

Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme,

Nejen historie se stále opakuje aneb genitální příručka pro všechny začínající "vladaře", takže dosad si svého oblíbeného diktátora-politika sám:)

06.09.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Od dob Saturnina jsem se tolik u českého humoristického románu nenasmál:)a Též nesnáším muflony:)

06.09.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

ano, můžete z výborného čaje udělat i druhý nálev, ale už nemá tu sílu, aroma a intenzivní chut toho prvního:)

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Další výjimka potvrzují pravidlo, že kniha je "vždy" lepší, než film (vyjímečné osobnosti svých profesí: "Leonardo, Tom, Steven a John tomu dávají ve filmu ještě vyšší level).

Prokletí trpaslíků Prokletí trpaslíků Frank Rehfeld

Kdo má rád jen zlato a hrabání pod sebe?(At si přečte Machiavelliho Vladaře:), ale jestli máte slabost i pro malou, chlupatou klasiku, tak jste tu správně:)Není to žádný zázrak, ale "solidní ležák" uvařený z poctivých surovin.