Belisima Belisima komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velmi dobrá knížka. Sice jsem polovině nerozuměla, ale všemu věřila. Až tak, že mi přítel něco říkal a já si říkala co řeší za blbosti, vždyť to vůbec není důležité. Důležitá byla pouze a jen realita v knize, vše okolo mně bylo nepodstatné. Až dnes, den po přečtení jsem procitla a koukám... a jo, je to můj svět, moje realita. Všem pardon, na chvíli jsem byla v jiném světě. Už jsem zpět.

21.01.2021 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Vyborny pribeh. Nemam cas se rozepisovat, musim cist druhy dil.

16.01.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Me se ty smrtky vsechny sprotivily. A ta jejich politika a Nimbus je taky hroznej. Ale knizka dobra, nenudila jsem se. Ale ten svet je sileny. Prvni dil se mi libil vic.

16.12.2019 3 z 5

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Ten chytrý parchant Kaz. Já ho prostě žeru. Knížka byla neuvěřitelně napsaná. Druhý díl nebyl lepší než první, ale měl koule. Možná to bylo trochu neuvěřitelné, ale je to předsi fantasy.

05.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Perfektní, originální příběh, promyšlený svět, zajímavé postavy. Spisovatelka má neuvěřitelný talent. Určitě si přečtu znovu, ale přečtu si i Grišu, ačkoliv má horší hodnocení, tak mě tento svět velice zaujal a přečtu od této autorky vše co napíše, protože psát umí. Teď hurá na druhý díl.

24.09.2018 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Knížka mě bavila i když jsem ji teď četla po druhé. Odpočinková četba, která pobaví, je tam i napětí a láska. Zajímavý děj, rozhodně stojí za přečtení. Oproti jiným knihám podobného rázu jsem si velmi oblíbila hlavní hrdinku a ta mě baví. Ostatní postavy jsou také supr.

03.08.2018 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Nejúžasnější díl z celé série, Cress v družici jako zakletá princezna ve věži? Perfektní, neskutečně zajímavé, vtipné, já jsem byla nadšená.

26.07.2018 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Chtěla jsem knížku u které v autobuse neusnu. Neusnula jsem ještě dlouho po přečtení. Šílené, strašné a depresivní. Po přečtení jsem měla pocit že ještě víc miluji své psy a víc nesnáším lidi.

25.07.2018

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Libi se mi zahadnost planety. Takto si predstavuji scifi pribeh. Zadne boje s mimozemstany, pouze objevovani nepochopitelneho a bezutesneho sveta. Pripomelo mi to knihu Osada. Kazdopadne jsem si cteni uzila.

09.01.2024 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Prvni polovina knihy me velmi bavila. Pak uz me to spis otravovalo.

01.01.2024 3 z 5

Morphin Red Morphin Red Petr Heteša

Uzasne napsane. Ani neumim napsat komentar, nemam slov. Ja ani nic psat nemusim a vlastne ani nechci, chci cist dalsi knizku od Pana spisovatele. Vsechno koupim a doufam ze pan Hetesa nemusi chodit do prace a muze se na plny uvazek venovat psani.

13.08.2021 5 z 5

Tichá planeta Tichá planeta Julie Nováková

Tak mě to moc neuchvátilo. Bylo mi fuk co se tam děje, na nikom z posádky mi nezáleželo.

10.01.2020 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nejsem vubec soutezivy typ. Proto ta dravost na vyhru byla pro me nepochopitelna. Ale chapu, ze nekoho, kdo rad hraje a vyhrava, tato kniha oslovi. Nebyl to tedy pribeh pro mne. Ale docetla jsem s chuti, tak ctive to bylo napsane a preklad knihy byl taky dobry. Druhy dil prectu urcite. Uz by mohlo dojit k popisu Edenu a ten me zajima.

13.10.2019 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nezapomenutelný příběh. Vždy, když vidím nebo slyším cokoliv co patří k této knížce, hned mám chuť přečíst ji znovu. Četla jsem s každým dílem znovu od 1. dílu, tak že 1. díl jsem přečetla 4x, ale stejně bych se do něj s chutí pustila zas. Safira jako mládě byla úžasná. Mám teď období, kdy smutním po oblíbených knížkách, asi si to přečtu všechno znovu. Ono tolik skvělých knížek zas na světě není, nebo jsem je ještě neobjevila.

10.04.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem několikrát, ale poprvé jsem to přečetla na jeden zátah. Vlastně pokaždé. Ono to jinak nešlo. U žádné jiné knížky jsem se tolik nebála o hrdiny, jako tady. A stejně bych si kvůli Harrymu přála vymazat paměť, klidně zapomenu na všechno, jenom abych mohla znovu prožít to, co jsem zažila, když jsem četla knížky poprvé.

10.04.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Četla jsem asi 10x všechny díly. Je to můj nejmilovanější příběh.

09.04.2019 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Neoslovilo, styl psaní knížky je moc neosobní, bylo mi jedno co se děje. Už jsem od autora četla kdysi něco a měla jsem stejný problém. Možná jenom můj problém.

20.12.2018 1 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Jedná se o ukázkový příklad manipulace. Obvykle to trvá roky a není to tak rychlé. Ale silný manipulátor v ženách vyvolává pocity, že on je ten hodný a ona je ta, která ubližuje. Pak tyto výčitky svědomí prohlubuje ponižováním a nedá vydechnout, intenzita takové manipulace je strašná, nedovolí samostatně přemýšlet, v hlavě jí znějí jeho slova, až se ona začne nesnášet a myslet si o sobě, že je nejhorší. Sebevědomí klesá a pak přijde strach, aby neřekla něco, co by mu ublížilo. On zatím stále prohlubuje ponižování a pocit viny dalšími urážkami, hraje na city a namluví jí, že nemá přátele, rodina ji neuvěří a pak vězí hluboko pod vlivem a v hlavě má pouze, že bez něj nic nemá, nemá kam jít, ani ji nikdo nepomůže. Manipulace se děje všude kolem nás, rodiče s námi manipulují, učitelé, přátelé, jde o to že ne všechny manipulace jsou špatné. Ale kdo nechápe hlavní hrdinku v této knize, tak měl štěstí, že silného manipulátora nepoznal.

02.10.2018 2 z 5

Kroky slunce Kroky slunce Walter Tevis

Tak a mám toho ubožáka impotentního plné zuby a končím asi v polovine knihy. Je vidět, že kdo má tolik peněz, tak ztrácí motivaci k životu. Ty jeho vzpomínky jaký byl a stale je debil mě už unavují. Jediné co bylo zajímavé, byly planety a on popisuje svoje vzpomínky na nicovatý život? Rozmazlený starý spratek.

17.09.2018 1 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Milá kniha, pro mě šitá na míru, miluji sníh a přírodu, vše v knize bylo krásně popsané, děj byl velmi zajímavý, hlavní hrdinka mi sedla, příběh velice povedený.

27.03.2018 5 z 5