Belisima Belisima komentáře u knih

Artefakt Artefakt Jamie Sawyer

Ze zacatku to nebylo spatne, ale mela jsem velky problem cemukoliv aspon trochu verit. Za me 50%

03.08.2019 3 z 5

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

50% zajimavy pribeh, ale se spoustou ale. Hlavne nektere veci nedavali smysl.

21.07.2019 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Začátkem jsem se prokousávala, ale ne moc dlouho a najednou byl konec. Ani jsem se nestihla vzpamatovat. Tak jsem po dočtení otočila knihu na začátek a dala to znovu a už pomaleji. Autorka psát umí. A jak to umí. Perfektně popsaný nový svět, jako kdyby se to opravdu stalo.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nezapomenutelný příběh. Vždy, když vidím nebo slyším cokoliv co patří k této knížce, hned mám chuť přečíst ji znovu. Četla jsem s každým dílem znovu od 1. dílu, tak že 1. díl jsem přečetla 4x, ale stejně bych se do něj s chutí pustila zas. Safira jako mládě byla úžasná. Mám teď období, kdy smutním po oblíbených knížkách, asi si to přečtu všechno znovu. Ono tolik skvělých knížek zas na světě není, nebo jsem je ještě neobjevila.

10.04.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem několikrát, ale poprvé jsem to přečetla na jeden zátah. Vlastně pokaždé. Ono to jinak nešlo. U žádné jiné knížky jsem se tolik nebála o hrdiny, jako tady. A stejně bych si kvůli Harrymu přála vymazat paměť, klidně zapomenu na všechno, jenom abych mohla znovu prožít to, co jsem zažila, když jsem četla knížky poprvé.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Četla jsem asi 10x všechny díly. Je to můj nejmilovanější příběh.

09.04.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mě má knížka sentimentální hodnotu. Tato knížka mě přivedla k aktivnímu čtení a ráda se k ní občas vracím. Ačkoliv jiné knihy podobného žánru odsoudím hned, tato série už bude navždy v mém srdci. Ani nejde o příběh, který je celkem naivní, ale jde o prožitek, který kniha přináší. Úplně mě totiž vcucne do Bely a já úplně cítím co se jí honí hlavou a jak přesně se cítí a tváří, mám to vše před očima. Jiné knížky mě takto zmanipulovat nedokážou.

09.04.2019 5 z 5

Spektrum Spektrum Sergej Lukjaněnko

Nebylo to spatne, ale ani nijak zvlast strhujici. Knizka me bavila, ale nenadchla me. Ackoliv, to filozofovani s klicnikama bylo perfektne promyslene a poucne.

07.04.2019 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Já nevím co si mám myslet. Knížku jsem chtěla několikrát odložit na jindy, ačkoliv vím že už by nikdy žádné jindy nebylo. Ale přinutila jsem se dočíst a možná proto to pro mě bylo utrpení. Mimozemšťané byli neuchopitelní, třeba knížka Xenogenesis: Úsvit, byla krásně napsaná, nechci porovnávat, ale nejde mi nežasnout nad hodnocením a popularitou. No každopádně toto mi nesedlo. A to jsem si knížku odkládala na horší časy až budu trpět, že nemám co číst.

27.03.2019 2 z 5

Šeroprostor Šeroprostor Ann Aguirre

Taky číst knížku hned po dočtení Osady, která nemá jedinou chybu, to je dost hloupé. Tak že,
nedočetla jsem Šeroprostor, ale ne kvůli tomu že by mě knížka nezaujala, ale proto že mi to připadalo tak strašně hloupě napsané. Ačkoliv se mi prostředí líbilo, hlavní hrdinka se mi taky líbila, ale slova v knize byla použita špatně, jednou to bylo psané v minulosti, pak v přítomnosti, pak jsem četla 2x jednu větu protože jsem nevěděla kdo to říká, nebo si to jenom myslí a co tím myslí. Nevím jestli to zvorala spisovatelka, nebo překladatel, ale já nehodlám ztrácet čas špatně napsanou knížkou, jdu číst něco lepšího.

22.03.2019 1 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Dočteno. A co teď budu dělat?... Sakra. Už vím, budu čumět do jiné knihy a myslet na hrdiny Osady. To mi bude trvat tak týden, než se vše vstřebá a budu moct zase číst. Nejradši mám dobrodružné knížky a pak sci-fi. U této byly 2 v jednom. Tak že pro mě nádhera. Celý svět byl úžasný a uvěřitelný. Jediné co bylo neuvěřitelné, že to Pan spisovatel napsal před 30 roky? Já žasnu.

19.03.2019 5 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Celá knížka je velmi zajímavě napsaná. Lidé se chovají jako lidé. Nedělám si iluze, vím co jsme zač. Do jedné knihy byl nahuštěný napínavý děj se vším všudy. Mělo to i mouchy, ale oproti jiným sci fi knížkám je tento příběh uvěřitelný (alespoň pro mě). Klobouk dolů paní spisovatelce, jak krásně popsala celý vesmír i planety a světy. Rozhodně jsem tuto knížku nečetla naposledy. Nádhera. A česká spisovatelka. Nemám slov.

13.03.2019 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Od autora jsem cetla Zanik imperia a to se mi libilo mnohem vice. Napad dobry, ale pouze do doby, nez zacali skutecne bojovat. Pote to uz nebylo uveritelne a uz jsem se v deji placala a uz me to nebavilo.

06.03.2019 3 z 5

Zánik impéria Zánik impéria John Scalzi

Konecne. Konecne sci fi knizka se vsim a s nicim zbytecnym. To bylo tak, ze jsem precetla cyklus Algor a potom uz jsem nic jineho nez sci fi cist nechtela, ale zaroven jsem nemohla narazit na nic co by me bavilo. Jak kdyz ochutnate neco tak dobreho ze ztratite chut na cokoliv jineho. A az ted, jsem spokojena. Dej knizky byl jednoduse napsan a pritom to bylo uzasne. Chtelo by to dalsi dil.

03.03.2019 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Rikam si, dobra knizka, ale druhy dil asi cist nemusim. Jsem spokojena s tim jak to skoncilo. No a pak jsem na konci precetla kratky epilog a ted budu shanet druhy dil. Tomu se rika spravna motivace. Jinak knizka se cte dobre. Dej je zajimavy a rychly. Forma napsani knihy v podstate vymazala zbytecnou vatu a pribeh se posouva rychle dopredu.

26.02.2019 4 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Nechápu to, ale vždy když čtu Mycelium, tak se mi po 10 minutách začnou zavírat oči. Ať v metru ve stoje, v tramvaji, nebo doma. Asi mě ovládá nějaký Össean a nechce mi umožnit dočíst knihu. Ale s tímto problémem nehodlám bojovat a když jsem vzala do ruky jinou knihu, tak za chvíli jsem byla na 80 stránce a ani jednou nezývla. Tak snaha byla, příběh je zajímavý, ale asi dle mého podvědomí, jde pomalu kupředu a můj mozek nepřijímá tyto informace. Omlouvám se knížce i autorce, možná někdy, až budu v důchodu tak to přečtu.

25.02.2019

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

V knížce je cítit potenciál, který ten příběh má. Ale ačkoliv se to četlo dobře, to, co mě zajímalo nejvíce, bylo popsané sotva na jedné stránce a pak skok a přitom zbytečnosti byli popsané na několika desítek stránkách. Každopádně Lucas je velmi zajímavá postava a nebýt jeho, čtení bych vzdala. Jde se na druhý díl, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet.

20.02.2019 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Depresivní, ale poučné. Ale víckrát to číst nechci, ta beznaděj nebyla hezká ani příjemná.

12.02.2019 3 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Nedočetla jsem, chyběl mi v knize hlavní hrdina. V knize je spousta lidí na kterých mi nezáleželo a proto jsem si ani nebyla schopná zapamatovat jejich jména, pak jsem četla a vůbec nevěděla co čtu. Tak jsem to vzdala. Ale při tom by stačilo zaměřit spisovatelovu pozornost na jediného člena, trochu rozvinout charakter a už by mě knížka měla v pazourech. Prostředí bylo totiž fascinující.

30.01.2019 1 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Dobrá knížka. Pomohla mi dostat se ze čtenářské krize. Po přečtení cyklu Algor jsem se do čtení nemohla dostat, nic mě nebavilo a nic mi nepřišlo dost dobré. Rozečteno asi 5 knih. Ale kniha Areston je napsaná velice čtivě a umí pohltit.

22.01.2019 4 z 5