Artefakt

Lidstvo se vypravilo ke hvězdám, kde se ocitlo ve válečném konfliktu se zákeřnou mimozemskou rasou. Vše, co proti hrozbě vetřelců stojí, jsou vojáci z Programu duplikantích operací, elitní vojenský tým, který na dálku obsluhuje své kopie a provádí je těmi nejnebezpečnějšími zákoutími války. Kapitán Conrad Harris zemřel už stokrát – pokaždé při sebevražedné misi uvnitř duplikantího těla. Lidé ho znají jako Lazara, muže závislého na smrti. Když se zničehonic přestane hlásit utajená výzkumná stanice, skrytá hluboko uvnitř území mimozemského nepřítele, neexistuje nikdo lepší, kdo by se mohl postavit do čela záchranné mise. Ovšem na to, s čím se tam setká, nebyl Harris vycvičený. A tentokrát se vrátit nemusí… Protože nyní bude každá smrt definitivní!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288187/artefakt-OZ3-288187.jpg 3.959

Lazarova válka 1.

Literatura světová, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print

Artefact, 2015

Kniha Artefakt

psychousek

Kniha se mi ze začátku četla celkem obtížně, ale to jenom do konce první kapitoly, pak jsem přivykla autorovu stylu a hlavně postavám a všechno bylo jednodušší. Příběh jako takový je chvílemi předvídatelný, hlavně pro osoby, které sci-fi štou, nicméně je stále velmi příjatelný a rychle vás vtáhne do děje. Po celou dobu jsem si pokládala některé doplňující otázky, a bohužel jsem na ně nedostala odpovědi ani později, ale i tak byla četba velmi potěšující. Dokonce až tak, že následující dva díly jsem každý přečetla jen za 24 hodin každý.

Patrik02

Po delší odmlce, osobním hledání a tak vůbec, jsem se znovu vrátil ke sci-fi, a to jak jako čtenář, tak pisálek. Pro návrat jsem zvolil překvapivě velmi povedenou knihu. Artefakt rozhodně nešetří akcí, velkými zbraněmi, mariňáckým popichováním i pořádně slizkými mimozemšťany. Samotný příběh je vypracovám dobře, i když toho v grandiózním finále moc neprozrazuje. O to více však, jak doufám, bude gradovat v dalším pokračování, které mám právě na stole.

trudoš
10.11.2019

V rámci akční military SF slušný průměr. Jamie Sawyer hodně čerpá z atraktivity filmových Vetřelců i Hvězdné pěchoty, a spíš než ze vzletné stylistiky těží z dobrých nápadů, takže broučí střílečka je to náramná. Naneštěstí mi chyběla stylizovaná nadsázka, přičemž občasné špičkováním mezi mariňáky fakt nepočítám. A právě proto, jak se to celé bere vážně, mi tam vadily maličkosti, které ve finále buď neměly využití, nebo mají smysl až pro příště. Třeba motiv duplikantů je parádní, jenže k čemu vlastně je? Vojáci bojují v zastoupení, pročež o ně čtenář nemá strach, a když pak zase o tu schopnost přijdou, je jasné, že jen proto, aby mohl autor někoho nechat umřít. Nebo třeba artefakt, který ničivé emzáky záhadně přitahuje a který tu nechala jakási neznámá civilizace - jenže místo toho, abychom se dozvěděli podrobnosti, tak si o kus šrotu akorát zabojujeme a pokračování příště. To nicméně slibuje vývoj trochu jiným směrem, než by člověk očekával, takže ještě není nutné házet flintu do žita.

Belisima
03.08.2019

Ze zacatku to nebylo spatne, ale mela jsem velky problem cemukoliv aspon trochu verit. Za me 50%

Jura50
05.05.2019

Po přečtení knihy jsem chtěl hned víc. Takovýto efekt by měla u člověka vyvolat správná kniha :)

protokol
26.03.2019

je to v pohode

Franc
23.03.2019

Já jsem spokojen. Příběh je sice jednoduší, ale zajímavý nápad ho dělá velmi čtivým. Hlavní hrdina je podobného ražení, jako spousta jiných jemu podobných ve spoustě dalších knih, ale to bych k tíži nepřidával.

Odlehlá planeta, hrdina a záporak, kolem toho všeho víří spousta havěti, která má jediný cíl, a tím je Vaše smrt. Už jsem několikrát psal, že něco podobného už tu bylo a nesčetněkrát dozajista opět bude. Ale je to jako s jídlem, které Vám chutná. I když jste ho už měli, chutnat Vám bude znovu.

Vadou na kráse je fakt, že autor si s příběhem více nevyhrál, někde mohl ubrat, aby jinde mohl přidat. Nemohu se zbavit dojmu, že z příběhu mohl vytěžit vice. Myslím si, že potenciál nápadu se k tomu nabízel.

ladynka
04.08.2018

Úvodní díl nové série má asi nejblíže k military sci-fi. Nápad s využitím duplikovaných těl není určitě nový, viz např. sérii Takeshi Kovacs. Kniha je celkem čtivá, zároveň ale nijak nápaditá, hl. hrdina je jedno chodící klišé takových těch macho drsných chlápků, co jsou uvnitř citliví, mají psychické problémy a zapíjí je alkoholem. Ostatní postavy jsou stejně ploché či podle šablony klasických vojenských typů. Další věci jsou pak brané hodně kratkovité a tím i nelogické (pohon, pohyb vesmírných lodí?).

Winter
Winter