Artefakt

od:


KoupitKoupit eknihu

Lidstvo se vypravilo ke hvězdám, kde se ocitlo ve válečném konfliktu se zákeřnou mimozemskou rasou. Vše, co proti hrozbě vetřelců stojí, jsou vojáci z Programu duplikantích operací, elitní vojenský tým, který na dálku obsluhuje své kopie a provádí je těmi nejnebezpečnějšími zákoutími války. Kapitán Conrad Harris zemřel už stokrát – pokaždé při sebevražedné misi uvnitř duplikantího těla. Lidé ho znají jako Lazara, muže závislého na smrti. Když se zničehonic přestane hlásit utajená výzkumná stanice, skrytá hluboko uvnitř území mimozemského nepřítele, neexistuje nikdo lepší, kdo by se mohl postavit do čela záchranné mise. Ovšem na to, s čím se tam setká, nebyl Harris vycvičený. A tentokrát se vrátit nemusí… Protože nyní bude každá smrt definitivní!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288187/artefakt-OZ3-288187.jpg 440
Série:

Lazarova válka (1.)

Orig. název:

Artefact (2015)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
ladynka
04. srpna

Úvodní díl nové série má asi nejblíže k military sci-fi. Nápad s využitím duplikovaných těl není určitě nový, viz např. sérii Takeshi Kovacs. Kniha je celkem čtivá, zároveň ale nijak nápaditá, hl. hrdina je jedno chodící klišé takových těch macho drsných chlápků, co jsou uvnitř citliví, mají psychické problémy a zapíjí je alkoholem. Ostatní postavy jsou stejně ploché či podle šablony klasických vojenských typů. Další věci jsou pak brané hodně kratkovité a tím i nelogické (pohon, pohyb vesmírných lodí?).

kirk5
09. června

První díl zajímavé SF série, balancující na pomezí SF military a Space opery. Základem je nápad, kdy vojáci bojují s emzáky ve vylepšených duplikantech. Čtivé, zábavné a akční, k tomu sympatický hrdina a šikovné čtení je na světě...

Feryy
06. února

Opravdu výborné. Konec překvapivý. Rozhodně stojí za to.

Terva
29.08.2017

Vzduch byl cítit kouřem, paradoxně ale teplota prudce klesala.
Panika se vznášela ve vzduchu jako mor,
kvůli ní byl vzduch dýchatelný skoro stejně špatně jako vakuum venku.....

Ano, další sci-fi, které opět přichází s něčím novým. Velmi lehce čtivé, bez zbytečných technických připomínek, dobrodružné a hlavně vám „základní“ hrdina padne do oka.
Místy vám to sice může připomínat sérii o Heechee, ale je to jen okrajové. Dobrodružství je tu o něčem jiném.

A ještě něco, hlavní hrdina ví, co to je pivo a pozná, když stojí za prd.

Malá ochutnávka:
Seděl jsem s hlavou skloněnou nad poloprázdným džbánkem levného piva, na stole bylo už dost prázdných sklenic. Cítil jsem se příjemně opilý.........

CITÁT – Naser si!

Bál jsem se těch 320 stran a říkal jsem si, zda to nebude mít nudné pasáže. Nemá a dokonce bych uvítal pokračování. Nějak mi ten příběh sedl.

Jedna věc mě však v příběhu zarazila a překvapila. Zde lidé již dávno expandovali do Vesmíru a to dost hluboko, ale přesto v tomto příběhu existuje povolení na dítě a to jen na jedno dítě. Tomu jsem nerozuměl. Tohle dělá například Čína a asi se brzy připojí i jiné státy. Jedná se však o princip, aby nebyla naše planeta Země přelidněná. Proč to však funguje ve světě, kde se cestuje do dalekého Vesmíru a obydlují se další a další planety, to jsem nepochopil.

Z Artefaktu v hlubokém Vesmíru jsem vybral osm citátů a vložil je do profilu mistra Jamie Sawyera.

CITÁT - Víš, že čím dál jsi od Země, tím hůř pivo chutná?

…..a byla válka na nebesích. Bylo to před staletími, možná tisíciletími.
Tak dávno, že na tom už vůbec nezáleží.
V lidských zlomcích se čas vyjadřuje tak složitě, když hvězdy září věčně.......

Ládja
01.08.2017

Jedno z těch lepších sci-fi, které se poslední dobou objevili v regálech. Z posledního půl roku, když prominu Graga Beara, tak asi to lepší sci-fi, které jsem četl a které vyšlo. Ale pořád tomu něco chybí. Zajímavý nápad(i když ne úplně tak originální, myslím, že jsem někde už na podobný způsob něco četl), ale celkově mi prostě něco nehraje. Ani mi nevadí návraty do minulosti, ukážou aspoň hlavního hrdinu trochu více jako člověka. 3,5, ale tím divným pocitem(vlastně ani pořádně nevím, jestli ve mě po konci nějaký pocit z knihy zůstal) dávám 3*. Odpočinková četba na pár odpoledních hodin...

delatrix
30.07.2017

Určitě jde o nejlepší knížku, kterou jsem v poslední době četla. Sci-fi není zrovna žánr, který čtu, ale táhle kniha za to stála.
Má propracovaný děj, příběh i postavy. Nemohu se dočkat až budu číst další díl. V níže se nedá předvídat děj a jak budou jednat postavy.
Vřele doporučuji k přečtení.

Asdis
29.03.2017

Ani nevím, kde začít.
Je to jedna z nejlepší sci-fi knih, kterou jsem četla.
Nadchla mě po prvním řádku.
Příběh je plný napětí, akce, emocí, zkušeností a také není ochuzena a milostný románek hlavního hrdiny.
Tato kniha by neměla chybět v žádné knihovničce fanouška tohoto žánru. Za mě je to 5 hvězdiček, a už se nemohu dočkat dalšího pokračování, které vyjde koncem července 2017!

rimar
03.03.2017

Musím hodně souhlasit s předchozím komentářem, i když vatu jsem nepřeskakoval ale vytrpěl. Váhal jsem zda dát 3 nebo 4 nakonec jsem dal 4. Přeci jen je to jeho prvotina a nedalo se mu nic zásadního vytknout a nápad s řízením duplikátu není špatnej. Pravda už se to objevilo dříve ale to se jednalo o roboty, nejblíže k tomu je asi Avatar, zde se autor nejspíše inspiroval. Knihu bych si určitě nekoupil, ale vzhledem k tomu že ji mám z knihovny tak nelituju že jsem si ji půjčil a přečetl. Určitě jsem už četl lepší military sci-fi ale i horší. Tak do příštích dílů by to chtělo Lazare méně kecat a myslet na kraviny a více střílet :-).

mypavelpave0537
21.01.2017

Příběh zajímavý, ale zamilované vsuvky jsou k posrání. Kdo má rád, když se mu do akčňáku nadprůměrně zamotá nějaká romance nebo je ženská, asi se mu to bude líbit více. Já jsem musel asi tak 5 krát X stránkových vsuvek ohledně vzpomínek na společné chvíle s ženou hlavního hrdiny přeskočit. Druhý díl si rozhodně nekoupím, protože se mi nechce platit za vatovou výplň. Nebo možná si jej koupím doufajíce, že autor s kravinami přestal.

Autor a jeho další knihy

Jamie Sawyer

Jamie Sawyer
britská, 1979

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených60x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených6x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst50x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech1x