Belanna Belanna komentáře u knih

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Václav Čtvrtek (p)

Moje dětství a dětství mých dětí, líbila se všem bez rozdílu.

28.08.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Nebylo to špatné. Čtivé a i když krátké, přesto plné emocí všech hlavních hrdinů.

23.08.2022 3 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

U této knížky jsem trochu na vážkách.
Prostředí se mi líbilo, dějově to nebyla zas až taková sláva. K žádné postavě jsem si nedokázala vybudovat hlubší vztah. Nejvíc se mí líbila pasáž z prostředí věže. Jinak bych řekla průměr.

31.07.2022 3 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Cookova klasika, napínavé, akční. Smypaťák Sean se postaral o skvělou, místy vtipnou zábavu. Stejně tak, jako většina autorových knih i tato měla v sobě výrazný morální podtext.

02.07.2022 4 z 5

Hostitel Hostitel Robin Cook

Pro mě je Hostitel jedna z TOP od Robina Cooka.
Lékařské prostředí, napínavé v každém okamžiku, sympatická dvojice, prostě super.

12.06.2022 5 z 5

Leda Leda Ed O'Connor

Velmi poutavě napsaná detektivka. Krátké kapitoly, několik linek, které se postupně spojí.
Zaujalo mě téma mytologie a malířství, líbily se mi odskoky do minulosti. Nechybělo napětí, dynamika, ale také jiskřička romantiky.
Škoda, že tu není víc knih od tohoto autora.

07.06.2022 5 z 5

Společníci Společníci Katie M. Flynn

Od knížky jsem vlastně nic moc nečekala, přesto jsem byla mile překvapena. Příběhy několika postav se vzájemně proplétají a kříží, děj je svižný. Při hlubším zamyšlení najdete i skrytý etický a morální podtext. Jen konec mohl být více rozvedený.

11.11.2021 4 z 5

Legie Legie Larry Correia

Fantazie Larryho Correii nezná hranic. Stejně tak jeho humor je bezkonkurenční. Velmi jsem si tuhle partu lidí oblíbila i s jejich "zlými" protějšky.

04.11.2021 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Hezký a smutný příběh. Za obyčejnou domovnicí se ukrývá neobyčejná a inteligentní žena, kterou musíte obdivovat.
V knížce se nenásilně střídají hluboké filozofické myšlenky s jemným humorem.
Na čtení musí být člověk naladěn, nemusí sednout každému.

18.10.2021 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knížka s jednoduchým dějem a dokonalým humorem sympaťáka Toma Langa je jako dělaná pro relax. Moc se mi líbila, jen nedoporučuji číst na veřejných místech a v MHD :)

15.10.2021 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Autorka pokračuje ve stejném duchu jako v předchozí knížce.
Čtivé, humorné, odpočinkové.

29.09.2021 4 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Nenáročné, oddychové čtení pro chvíle, kdy nechcete zaměstnávat mozek. Zajímavé prostředí, Mel s Alexem jsou sympatičtí. Líbilo se mi to.

25.09.2021 3 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Knížka plná velmi dobrých, nenáročných receptů.
Vše dobře a srozumitelně napsáno, hezké fotografie.

24.09.2021 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Lars je prostě řízek. Druhý díl je snad ještě lepší.
Nemusíte moc nad ničím přemýšlet a navíc se zasmějete.

20.09.2021 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Akce, kulky, drápy .... Jsem ráda, že jsem se více dozvěděla o Earlovi, jeho minulosti a o tom, jak se s ní dokázal srovnat.
Opět super. Líbí se mi humor a hlášky.

18.09.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Velmi pěkně napsaný psychologický román. První půlka knížky se četla skoro sama. Napínavé, nutilo k přemýšlení a úvahám. Ale pak se autorka sklonila k tomu, že místy to až moc překombinovala, což se povedlo napravit závěrem knížky.
Každá postava měla svoje mouchy, ale naprosto neskutečně mě vytáčel dědeček Beck.

29.08.2021 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Moje první setkání s autorkou.
Líbí se mi styl jejího psaní. Knížka se velmi dobře čte, prostředí i námět jsou zajímavé.
Upoutalo mě celkové rozložení knihy a také to, že jsem dlouho nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Proložení dějové linky výpověďmi zúčastněných bylo pro mě rovněž zajímavým aspektem.

11.08.2021 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Byla jsem zvědavá, jak se tato autorská dvojice poprala s nedektivní tématikou.
Opět je to velmi povedený, promyšlený a svižně napsaný thriller, který dává prostor i pro vlastní fantazii. S každou další kapitolou přibývá napětí a zvyšuje se akce a je čím dál tím jasnější, že návrat k životu je velmi těžké vybojovat.

21.07.2021 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Pohodová, odpočinková knížka plná humoru a taky trochu nostalgie. Krátké kapitoly mi v tomto případě sedly.

30.06.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Kniha s velmi originálním nápadem a zpracováním.
Při čtení občas běhá mráz po zádech a občas vyloudí úsměv, dává velký prostor pro vlastní fantazii. I když knihu přečtete za velmi krátkou dobu, pak ještě dlouho sedíte a vše zpracováváte.

02.06.2021 5 z 5