Belanna Belanna komentáře u knih

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Kdo umí, ten umí.
Tady opravdu není co dodat. Skvělé pokračování, které nás utvrdí v tom, že žádná situace není pro Salamis a její partu bezvýchodná.

18.07.2023 5 z 5

Její vina Její vina Simone St. James

Druhá knížka autorky a musím jen konstatovat, že opět skvělá.
I když jsem dost brzo pochopila, jakým směrem se bude knížka ubírat, vůbec mi to nevadilo. Zápletka se mi líbila, dokonale mi sedlo střídání vyprávění dvou hlavních hrdinek, kdy jedna "pátrá" a druhá "vzpomíná"
Autorka dokáže velmi dobře vykreslit jak myšlení a charakteristiku postav a to i těch vedlejších, tak celkovou atmosféru, kterou navíc okořenila trochou duchařského tajemna.
Líbilo se mi.

15.07.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Knížku jsem si vybrala do letošní ČV. Byla pro mě překvapením.
Zajímavý příběh zasazený do prostředí Orlických hor, takřka přesný popis života na vesnici s jejich zvyky. Charaktery postav propracované a navíc hodně různorodé, také krajina a prostředí vyobrazena jak kdyby jste tam přímo stáli. Oceňuji smysl pro detail a navození atmosféry. Líbila se mi některá originální přirovnání.
Jen konec mi připadal nedotažený, trochu to působilo jako vrátka pro případné pokračování, ale i přesto se budu těšit na autorčinu další knížku.

10.07.2023 4 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Když jsem si knížku brala, čekala jsem od ní klasickou dystopii s určitou dávkou akce a napětí. Bohužel nic z toho se nekonalo.
Námět nebyl úplně špatný, i když na téma pandemie už toho také bylo napsáno víc. Stylově připomínalo spíše novinařinu s občasnými hlubšími úvahami. K postavám jsem nepřilnula a vzhledem k tomu, že jejich charaktery byly vcelku podobné, splývaly mi.
Celkově byla knížka dost vleklá a nijak dobře se mi nečetla.

07.07.2023 2 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Ať napíšu cokoliv, nedokáže to vyjádřit, jak na mě knížka zapůsobila.
Mrazivý, ponurý pohled očima mladíka na současné Rusko. Hluboká psychologická sonda do jeho nitra, boj se sebou samým a polemika o tom, zda si zachovat alespoň kousek lidskosti a nebo se stát stejným padouchem, jako jsou ostatní.
Přestože, je to naprosto jiný Glukhovsky, je prostě skvělý.

05.07.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Knížka, která mi naprosto sedla a to jak námětem tak i zpracováním.
Dvě dějové linky - současnost a historie, dva příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisí, napětí, trocha tajemna a trocha romantiky.
Perfektní na odpočinek po perných dnech.

02.07.2023 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Opět Kingovsky skvělé.
Originální námět, dynamický děj, trocha té retrospektivy. A kupodivu tentokrát i pozitivní závěr.
Místy mě opravdu mrazilo při myšlence, jak malý kousek jsme od toho, aby to vše byla pravda - tedy pokud již není ...

02.07.2023 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Pěkná oddechovka.
Příběh "divné" Molly, pokojské, kterou vychovávala babička a její boj se sociální interakcí.
Lehké, čtivé, na pozadí detektivní zápletka, místy vtipné a místy myšlenky a pravdy, které jdou do hloubky.
Líbilo se mi.

26.06.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Knížka byla spíše náhodnou volbou než cíleným záměrem a mohu říct, že autorka píše svižně a čtivě. Námět knížky, který se točil kolem pomsty se mi také velmi líbil.
Claire ani Hanna mi sice k srdci nepřirostly, ale nakonec mě zamrzelo, že linie příběhu nezůstala u nich.
Závěr mě trochu rozhodil a nesedělo mi, že vše bylo "zalité sluncem" :)
Celkově to však byl slušný thriller - 3,5*

24.06.2023 4 z 5

Děti zmaru Děti zmaru Adrian Tchaikovsky (p)

Svět pavouků z Dětí času mi přirostl k srdci víc než chobotnice.
Popis jejich světa tu byl hodně rozvláčný a zdlouhavý. Námětově se mi knížka líbila, ale postrádala jsem tu větší dynamiku a spád.

18.06.2023 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak jsem po dlouhé době sáhla "vedle".
V době vzniku knihy to bylo něco, to chápu, ale mně to připadalo úplně o ničem.
Námět nebyl špatný - vina, morálka, dospívání.
Ale naprosto mi nesedlo zpracování a už vůbec jsem nepochopila, čím upoutal jazyk poskládaný z ruštiny, němčiny a vulgarismů.

18.06.2023 1 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Knížku jsem měla půjčenou od kolegyně.
Zajímavý popis života na ranči. Očekávala jsem asi víc propracované vztahy mezi bratry a Rose, jejich neshody a důvody antipatií.
Líbil se mi závěr knížky, který mě mile překvapil.

15.06.2023 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

I třetí díl s Robertem Langdonem má zajímavý námět, je poutavý a plný zajímavých informací. Nechybí tu dějové zvraty, zvláště pak v závěru knížky i když napětí a ponurost tu není tak výrazná, jako v předchozích knihách. U hodně rozsáhlých úvah jsem se někdy musela vracet, abych správně pochopila nitky :)

11.06.2023 4 z 5

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Mně se knížka líbila.
Zajímavě pojatá alternativní evoluce. Pasáže na vymírající kosmické lodi se střídaly s životem nově vznikajícího druhu na planetě, mimochodem velmi dobře zvoleným.
Nakonec se stalo, že jsem mu fandila o mnoho víc než lidem.
Trochu mi tu vadila strohost autorova jazyka, ale to mohlo být i překladem. Uvidíme, jaký bude další díl.

06.06.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nejsem ještě poznamenaná Martinem Servazem, ale už teď se na něj těším, protože tohle byla prostě pecka !!
Napínavé, dokonale promyšlený každý detail děje, charakterů postav i prostředí.
Dobře se mi četlo a závěr mě doslova srazil, zkrátka Zkurvenej příběh.

04.06.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Mám knížky Dana Browna ráda a vracím se k nim, ani tato není výjimkou.
Napínavé, plné zvratů, velký smyl pro detail a perfektní zakončení.

27.05.2023 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Robert Crais

Stala jsem se rukojmím Rukojmího, pustil mě až po posledních slovech knihy.
Perfektní atmosféra, skvěle vykreslené charaktery postav, pohled na jejich psychiku a děj, který je plný zvratů. Napínavé, vzbuzující emoce od vzteku a zlosti až po úsměv a pocit zadostiučinění.
Navíc styl pan Craiseho se mi líbí a sedí mi. Výborná kniha.

25.05.2023 5 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

Na knihu můžeme pohlížet ze dvou úhlů.
Pokud ji pojmeme jako thriller, je jen málo napínavá a vlekoucí. Pokud ji vezmeme jako psychologický román, dostaneme smysluplnou sondu do rodiny, kterou postihlo těžké trauma a na mravenčí, ne vždy úspěšnou, práci policie.
Celkově to špatné nebylo. 3,5*

21.05.2023 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Exotický Hongkong, napínavý děj, zajímavé téma.
Doslova mě mrazilo při vědomí, jakým způsobem by se daly (a jistě už i dají) moderní technologie zneužít. Překvapila mě autorova znalost v tomto oboru a díky tomu jsem se dozvěděla celkem zajímavé věci.
Knížka na mne udělala velmi dobrá dojem. Bylo to moje první setkání s panem Minierem a rozhodně nebude poslední.

18.05.2023 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Pro mě knížka zas až takovým zázrakem nebyla.
Dlouhou dobu se tu moc nic neděje, vše se opakuje stále dokola a některé pasáže mi připadaly až zbytečné. Dost brzo se dá odhadnout, kam příběh povede a tudíž se žádné velké překvapení nekoná.
Průměrný román.

13.05.2023 3 z 5