Nalezený

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Návrat ztraceného syna přinese zdrcené rodině úlevu. Nikdo však netuší, že tím noční můra zdaleka nekončí. Když jedenáctiletý Evan beze stopy zmizí, jeho rodina zažívá nejhorší chvíle svého života — zejména proto, že policie i navzdory narůstajícímu tlaku stále nemá ani tušení, co se s ním stalo. O několik měsíců později se Evan zničehonic najde, je však nesmírně vyděšený a o tom, co zažil, odmítá mluvit. Jeho milující rodina tuší, že život už nikdy nebude stejný jako dřív. Inspektorka Naylorová dobře ví, že pokud Evanova únosce nechytí, jsou v ohrožení i další děti. Chlapec však mlčí a ona hraje o čas — musí zjistit, kdo za únosem stojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463519/big_nalezeny-EyM-463519.jpg 3.473
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Found, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Nalezený

Belanna
21. května

Na knihu můžeme pohlížet ze dvou úhlů.
Pokud ji pojmeme jako thriller, je jen málo napínavá a vlekoucí. Pokud ji vezmeme jako psychologický román, dostaneme smysluplnou sondu do rodiny, kterou postihlo těžké trauma a na mravenčí, ne vždy úspěšnou, práci policie.
Celkově to špatné nebylo. 3,5*

Petronela16
11. května

(+ SPOILER) Ťažko som sa dostavala do deja a pravdupovediac , kym sa unesený chlapec nevrátil, ani ma to veľmi nebavilo a zvažovala som, či uz knihu neodlozim.Chlapcovym prichodom sa to otočilo. Pribeh bol fajn, taký jemne roztahany, ale dobre, čiže dobre=3. Priemer, neurazi, nenadchne.


pakoshka
21. března

Jsem asi trochu pitomá, protože jsem si blbě přečetla anotaci, nebo se mi s něčím popletla? Myslela jsem, že půjde spíš o thriller nebo psychologický román než jednoduchou detektivku.

Pavlína2019
19. března

Pěkně napsaná kniha.
Spíše detektivka než thriller.

Děj je zajímavý, určitě chcete vědět, jak to dopadne...

Je psaná bez velkého napětí, bez přílišného rozebírání jak motivů pachatele, tak všeho ostatního, nejde ve všem moc do hloubky - tak jako jsem zažila u mnohých jiných knih.

Ale zároveň citlivě i dojemně.

Necítila jsem nějaké ohromné překvapení jako jindy, ale kniha je napsaná dobře...

Littlemonday
05. února

Nalezený - Erin Kinsleyová

Anotace:

Návrat ztraceného syna přinese zdrcené rodině úlevu. Nikdo však netuší, že tím noční můra zdaleka nekončí.
Když jedenáctiletý Evan beze stopy zmizí, jeho rodina zažívá nejhorší chvíle svého života — zejména proto, že policie i navzdory narůstajícímu tlaku stále nemá ani tušení, co se s ním stalo. O několik měsíců později se Evan zničehonic najde, je však nesmírně vyděšený a o tom, co zažil, odmítá mluvit. Jeho milující rodina tuší, že život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Inspektorka Naylorová dobře ví, že pokud Evanova únosce nechytí, jsou v ohrožení i další děti. Chlapec však mlčí a ona hraje o čas — musí zjistit, kdo za únosem stojí.

Recenze:

Poslední dobou mám “štěstí” na thrillery, kde mizí děti. Až jednou budu nějaké mít, přidělám si ho želízky k ruce a budeme společně chodit i čůrat. Ale to píšu pokaždé.

V tomto příběhu se malý Evan jednoho dne nevrátí po tréninku domů. Osm měsíců je nezvěstný, ale díky šťastné náhodě je nalezen v kufru auta na benzinové pumpě.

Protože je otřesen, vůbec nemluví. Už tady nechápu, proč rodiče nezačali s chlapcem chodit na nějaké terapie úměrné jeho šíleným zážitkům. Místo toho se všichni trápili, nechali ho, ať se zamyká v pokojíčku, nechodí do školy a dál mlčí.

Po nějaké době zjistili, že je mu nejlíp u dědy a babičky na farmě, takže ho tam vlastně nechali bydlet a dojížděli za ním. Jako haló? Všimli jste si, že jste rodiče?!

Nechci tady moc spoilerovat, takže dál už to moc rozvíjet nebudu, každopádně já jsem se nedozvěděla vůbec nic z toho, co jsem chtěla a na co jsem čekala.

Kdybych knihu nečetla, nestalo se absolutně nic, za pár dní už ani nebudu vědět, že existuje.

Dám víc než jednu hvězdu pouze díky pár dojemným momentům ve vedlejších dějových linkách, které na mě dolehly.

2/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

š.m.i.k
28. ledna

I když tady není zrovna vysoké hodnocení, mě se příběh silně dotýkal. Téma dětí, kterým je ubližováno mi vůbec nedělá dobře, ale nějak mě to chytlo. Místo, abych to zavčas odložila, masochisticky jsem to zvládla až do konce. Z pohledu "dětské psychologie" a tak jak byl příběh podán, mi připadal zajímavý.

PeťulaV.
16.10.2022

(+ SPOILER) No popravdě tady úplně nevím, jak knihu ohodnotit. Asi na mě těch traumat bylo v jedné knize zbytečně až moc. Děj se táhl, spíše než nešťastný osud jedenáctiletého Evana a jeho rodiny popisoval bezvýslednou policejní práci a chytlo mě to vlastně až těsně před koncem, kdy už se konečně začalo něco dít. Smrt Jacka mě zklamala, byla to kromě Evana jediná postava v knize, která mi přirostla k srdci. Obálka krásná, ale čekala jsem něco víc. Téma určitě zajímavé, je to hodně smutný příběh a nechtěla bych si ničím z toho v životě projít, ale pro mě musím říct, to bylo spíš traumatizující. Vracet se k této knize bohužel asi nebudu, škoda.

Janaves
22.09.2022

Nuda, škoda. Zdlouhavé rozhovory... Nedoporučuji.

1