Nalezený

Nalezený https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463519/bmid_nalezeny-EyM-463519.jpg 3 99 30

Návrat ztraceného syna přinese zdrcené rodině úlevu. Nikdo však netuší, že tím noční můra zdaleka nekončí. Když jedenáctiletý Evan beze stopy zmizí, jeho rodina zažívá nejhorší chvíle svého života — zejména proto, že policie i navzdory narůstajícímu tlaku stále nemá ani tušení, co se s ním stalo. O několik měsíců později se Evan zničehonic najde, je však nesmírně vyděšený a o tom, co zažil, odmítá mluvit. Jeho milující rodina tuší, že život už nikdy nebude stejný jako dřív. Inspektorka Naylorová dobře ví, že pokud Evanova únosce nechytí, jsou v ohrožení i další děti. Chlapec však mlčí a ona hraje o čas — musí zjistit, kdo za únosem stojí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Found , 2019

85098211
25.08.2021 3 z 5

(audiokniha)
Tuto knihu mi doporučila kamarádka, která z ní byla doslova nadšená - ale já jsem stejný názor sdílet nedokázala, bohužel. Příběh se hodně vleče, nemá v podstatě vůbec žádnou dynamiku a to mi opravdu dost vadilo. Jinak zápletka jako taková je dobře vymyšlená a autorka ji dobře zpracovala. Jen ty zdlouhavé popisy všeho to kazí. Podle předchozích komentářů se názory opravdu různí a já se tentokrát připojuji k té skupině čtenářů, kterou kniha spíš zklamala. Evan je sice sympatický a jeho dědeček také, ale tím se celkový dojem zachránit už nedal. Dávám tedy poctivé tři hvězdičky a ke knize se již vracet nebudu.

cleopatra11
23.08.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha, napsaná výborným stylem, který vás vtahuje nenásilnou formou víc a víc do děje.
Doporučuji, četlo se skvěle.

Hanaluna
17.08.2021 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Jak už níže píšou ostatní, byla to spíše psychologicka sonda do rodiny zasažené závažným trestným činem. A románové pojetí přidalo na čtivosti. Komu nevadí, že to nebude rychlý sled vyšetřovacích úkonu, ať určitě přečte.

Katania
12.08.2021 3 z 5

Spíše psychologický román, který se dobře četl, ale moc mě nenadchl.

bookcase
19.07.2021 5 z 5

Za mě výborné. Ani ne detektivka jako spíš psychologická sonda do životů lidí poznamenaných zločinem. A Evanův dědeček dokázal mnohem víc než hromada studovaných hlav. :)

Záhadný
17.07.2021 3 z 5

Na prvotinu to není úplně špatné, ale příběh nepřichází s ničím originálním. Taková klasická kostra detektivky, která asi moc neuspokojí náročné milovníky tohoto žánru. Dialogy v knize občas působí tak nějak uměle, nepřirozeně. Jak psal uživatel vnimat_Krasu: anotace prozrazuje podstatě celý děj. Všiml jsem si, že Host to poslední dobou dělá často (např. Všemi dary obdarovaná)... Nevím proč.

Torak
10.07.2021 5 z 5

U knihy mě velmi zaujala anotace,a tak jsem se do ní pustil.Spise než thriller,bych řekl že se jedná spíše o psychologický román.Nicmeme i tak kniha stála za přečtení.Autorka se hodně věnuje tématu,jak se rodina vyrovnává se ztrátou dítěte.Pokud se rozhodnete knihu číst,doporučil bych si necist anotaci,která podle mého názoru hodně vyzrazuje děj.Doporucuji.

Nuttelka
09.07.2021 4 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
Tak ani tady jsem nevěděla, co mám od děje očekávat, ale tušila jsem, že to nebude nic jednoduchého. Únosy a zneužívání dětí je něco strašného a vůbec si nedokážu představit, co oběti i rodiny musí prožívat.
Na hlas Kláry Cibulkové jsem si musela dlouho zvykat, její přednes postav mužů mi moc nesedl, ale jak čas plynul, už jsem to tak nevnímala. Malý Evan je pro mě velký hrdina a jeho dědeček Jack úžasná postava, jejich soužití mě hladilo na duši. Je to velmi smutný příběh, každá postava se s tím vypořádává jinak a když vyšetřování dlouhou dobu nikam nevede, je to velmi deprimující. Vyšetřovatelé mi také byli sympatičtí. Nakonec jsem ráda, že jsem si audioknihu zakoupila a poslechla.

EMička698
01.07.2021 5 z 5

Kniha, která mě dostala. Skvělá, čtivá, pozvolnější tempo, aktuální problémy i bravurně vykreslené lidské osudy. Ačkoliv jsem čekala rychlejší spád, ráda jsem si na pozvolnější tempo zvykla a nechala se příběhem unést - i slza ukápla. Pět hvězdiček bez mrknutí oka.

vnimat_Krasu
28.06.2021 4 z 5

Nalezený je exemplární příklad vraždy knižního zážitku všetečnou anotací. Ta totiž netroubí do světa jen prvních pár kapitol, ale dokonce i jednu z důležitých závěrečných zápletek. A to je trochu škoda. Tahle knížka totiž není typickým brakovým thrillerem s tisíci a jedním zvratem. Spíš hořce sleduje marný vyšetřování bez sherlockovských náhod a smutně se topí ve zlomený dětský duši. Způsobem, kterej cením. Body extra i za postavu dědečka Jacka, který Erin Kinsley vetkla obrovskou, skoro až hmatatelnou porci prachobyčejnýho lidství.

thrillery policie krimi únosy dětí zmizení dětí

Autorovy knížky

2021  68%Nalezený