bekule bekule komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Obdivuji autorku jak přirozeně a nenásilně dokázala příběh napsat z pohledu muže-lékaře. Možná čtenář lékař by protestoval, ale mě laika ,autorka přesvědčila. Ve vztahu k hlavní postavě se to ve mě dost tříská, není to typický záporák ale ani hlavní hrdina. Spíš mě byl sympatický i když docela dost slaboch a ta operace slepáku malýho chlapce to mě totálně rozsekalo. Naštěstí to i pro něj byla poslední kapka. Takže po přečtení Dědiny a Chirurga mám další oblíbenou českou autorku a překvapivě je to už třetí Petra.
V-2021/1

18.01.2021

Spasitel Spasitel Andy Weir

Bála jsem se že nedosáhne kvalit Marťana který mě naprosto dostal,pohltil a stal se nezapomenutelným. Naštěstí je Spasitel stejných kvalit, jen to už pro mě není takové překvapení,kdybych ho četla jako prvního stane se nezapomenutelným on a Marťan bude jen srovnatelný.Takže doporučuji všemi deseti a mé sci-fi srdíčko se tetelí .

28.12.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem pradávno v nácti jako povinnou četbu ale je to přesně ta kniha na kterou se nazapomíná ale taky už nikdy jsem neměla chuť a hlavně odvahu si ji přečíst znovu. V mládí ty hrůzy války člověk nějak snášel líp.

21.10.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Buď je tento díl zatím nejlepší z této série nebo prospělo že jsem si dala mezi díly pětiměsíční pauzu protože té brutality už na mě bylo moc. Tentokrát těch úchylností na Cartera není tolik, zato je to velmi napínavé a skvělé čtení i když Hunter mě stále nepřesvědčil o svojí genialitě, na to dělá stále spoustu nepochopitelných chyb.

17.03.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Přesně jako téměř všechny komentáře přede mnou. Ze začátku mě Eleanor lezla na nervy, bylo mně za ni velmi často trapně a říkala si, proč jsem si tu knihu o tak příšerné asociální bytosti vlastně půjčovala. No a najednou ani ne 24 hodin po začátku četby jsem zjistila že jsem téměř na konci a Eleanor mě úplně okouzlila. Tedy vlastně ještě víc než Eleanor hlavně jeden tuctový ajťák se srdcem na dlani. Kéž by každá nešťastná duše potkala svého Raymonda. Opravdu skvělá nezapomenutelná kniha................V/2016

13.05.2019 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Milovaná dětská kniha kterou jsem sama četla mockrát,moje nejmilejší od Astrid Lindgren

02.09.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Každý rok když zpracovávám výpěstky z naší zahrady si na knihu vzpomenu.

08.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pohlazení na duši...............čteno mnohokrát a snad ne naposledy

14.09.2017 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

(audiokniha)
Obešla jsem čtení dětské knihy do Výzvy poslechem audioknihy,jen jsem bohužel narazila na verzi načtenou pro mě hodně otravným ženským hlasem. Bohužel až po doposlouchání celého jsem zjistila že existuje i verze s panem Postráneckým, to by asi bylo jiné posloucháníčko.Ale i tak mě velmi překvapilo jak to vlastně pro mě žádné překvapení nebylo,nečekala bych že jsem si děJ pamatovala z nejranějšího dětství úplně celý. Velmi milá dětská knížka, jen nevím jestli dokáže zaujmout i dnešní děti.Pro mě tenkrát to bylo velké dobrodružství.

31.01.2022 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Nechápu proč je zařazeno jako erotický román. Je to velmi dojemný příběh pomalého sbližování dvou těžce raněných duší. Podobně jako komentář přede mnou epilog mě málem porazil. Je zbytečné cokoli psát dál Evule 114,Ewik,Ketfl ......to vystihli dokonale.

19.04.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Většinou mě ty provařené bestselery co četl každý a v knihovně jsou neustále nedostupné zklamou.Kupodivu Hartl mě už podruhé překvapil a tentokrát se mě kniha líbila ještě víc než Prvok. Připomnělo mě to Manželské etudy nebo seriál Vyprávěj.Příběh sledující osudy dvou rodin v rozmezí let 1975 až 2014, bavilo mě to hodně, nejvíc Tánin příběh , ale i Honzovy životní kotrmelce. Měla jsem chuť číst něco současného českého a nemohla jsem si vybrat líp.Doporučuji...

29.03.2019 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

5,5
Kniha mě hodně zaujala svým názvem i když příběh jako takový mě moc nelákal . Prvních asi 50 stránek jsem se hodně trápila a chtěla to vzdát, vadilo mě to neustálé skákání v čase , těžce jsem se orientovala v ději. Nevím kdy se to zlomilo ale jak příběh postupoval, začala jsem kouzlu Baltimorských propadat. Původně jsem chtěla nedočíst, pak dát maximálně tři hvězdičky a když jsem dočítala pět hvězdiček je mě málo. Nádherný silný příběh,určitě doporučuji!
"Ty jsi ten vyvolený Marcusi.Mnoho z nás se snaží dát svému životu smysl, jenže život žádný smysl nemá, pokud nejsme schopní dosáhnout těchto tří cílů: milovat, být milován a umět odpouštět. Zbytek,to je jen ztráta času."
........................................................................................................Výzva 2020/6

10.02.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

NEDONUTILI MĚ NENÁVIDĚT
Nádhera, nádhera, nádhera....Hájíček mě opět jako už před lety Rybí krví dostal na kolena. Protože nemám ráda knihy z nedávné minulosti potěšilo mě , že ač se vztahuje k padesátým letům celá se odehrává v současnosti. Příběh se táhne poklidně , stejně jako na mě vždy působila letní atmosféra v jihočeských dědinkách. Postupné odhalování dávné historie vyústí velmi nečekaným vyústěním v současnosti.

17.05.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film jsem neviděla a ani vidět nechci. Knihu jsem zhltla za den a kousek a jsem ráda že jsem dočetla těsně před půlnocí a nenechala jsem si konec až na ranní cestu do práce, protože bez slz se to neobešlo. Ze začátku mě rušily Benovy vzpomínky na minulost,až ke konci jsem si uvědomila jak byly pro pochopení celého příběhu důležité. Jak je to vlastně s Rachel jsem tušila brzy, o to víc mě příběh hnal číst dál a dál. Skvělý dobrodružný příběh nejen o boji o přežití v zamrzlé divočině.

02.05.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

3,5
Na detektivku toho vyšetřování tam bylo malinko, poslední čtvrtina byla výborná ale třičtvrtě knihy jsem se dost nudila a navíc s nesympatickými postavami.Povětšinu se spíš rozvláčně k zločinu schylovalo , navíc se zatím neobjevila ani jedna sympatická postava. Klevisové kočičí knihy mě nadchly, série s Bergmanem ač vychvalovaná mě zklamala.

27.10.2021 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

4,5
Výborný thriller který jsem přečetla za dva dny, jen trošku pokulhával závěr kde ještě zůstalo mnoho nevysvětleno. Obdivuhodný byl malý Sean , v případě Dannyho škoda že nedostal v příběhu více prostoru, je možné že autor měl původně v plánu pokračování.

04.11.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

4,7
Bavilo mě to moc, je to už sice až za hranou krutosti, místy jsem se hrozila toho co jsem ochotná číst. Ovšem napsáno je to opět velmi dobře, s touto dvojicí detektivů se budu opět ráda setkávat. Jediná skvrna na jinak skvělé detektivce je velitelka Blakeová, její mužatkovitá postava je divná, snad se v dalších dílech začne chovat normálně a ne jako parodie na největšího macho drsňáka.

21.06.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

PERFEKTNÍ........Na knihu jsem se těšila hned jak jsem do ní nakoukla cestou z knihovny. Film jsem neviděla a ani moc netušila o čem to vlastně bude. Konec mě velmi mile překvapil , obávala jsem se typické americké patetiky. Jediné co bylo pro mě hůř stravitelné byly podrobné technické popisy, ale to je můj problém že se nekamarádím s fyzikou. Za mě skvělá kombinace sci-fi spojená s bojem o přežití, určitě jedna z těch nezapomenutelných knih.....

10.06.2019 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak takhle mě už dlouho žádná kniha nepobavila. Po náročné četbě klasiky největší ale taky beznadějně depresivní jsem potřebovala něco hodně pozitivního . A tohle byla trefa do černého, vtipné , zábavné , s touhle dvojicí jsem se fakt nenudila a jen tak je z hlavy nedostanu.Maxxovo věčné vrčení , Charlynny oblečky i průpovídky, té holce nedokázalo nic zkazit dobrou náladu a nic ji nerozhodilo. A vůbec nebylo na škodu těch několik happy endů.

23.05.2022 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Sympaticky vyprávěný příběh jedné překvapivě nezkažené hodné vesnické holky hledající svoji cestu v životě i k víře. Vesnický život je zde vylíčený velmi trefně. Až nyní jsem s radostí zjistila že Anně jsou věnovány ještě dva další díly, snad nepokazí dojem z prvního pro mě velmi povedeného dílu.

06.04.2021 5 z 5