Becca_books Becca_books komentáře u knih

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Měla jsem za to, že Sandřiny knihy jsou sice romantická oddechovka, ale vždy měla kniha i nějakou zápletku. Tato kniha je výjimka. Od první strany po poslední je to je a jen červená knihovna :) U některých výrazů jsem se musela podívat , z jakého je kniha roku. Byly taaak zastaralé, že jsem se musela smát. Na deštivé odpoledne v posteli, budiž :)

20.11.2019 1 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Opět jsem knihu zhltala snad za jeden den. Víc se mi líbilo když byly v New Yorku ale v tomto díle je celý příběh pěkně dotažený do konce, vše vysvětleno a "uzavřeno". Za mě je celá serie bomba a jsem moc ráda, že jsem na ni toto léto narazila.

30.07.2019

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Super letní oddechové čtení. Občas mi přišly přehnané a nelogické Edeniny reakce, ale myslím, že jsme v šestnácti nebyli jiní :D Dokonce mě po dlouhé době knížka chytla a fakt jsem se od ní nemohla večer odtrhnout a hned jsem se musela pustit do další. Na léto dobrá volba.

26.07.2019 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Další z oddechových knížek této autorky. Knihu jsem již kdysi četla, ale už jsem si vůbec nepamatovala kdo že za tím vším stojí, tak jsem se do ní opět pustila. Pachatel byl nakonec překvapením. Přestože během děje jsem měla několik "favoritů". Příběh hlavního hrdiny ala pana úžasňáka co ho přejede auto, skoro zmrzne, dva dny se pořádně nemyje, má otřes mozku a pohmožděnou polovinu těla ale přesto si zvládne užívat celou noc sexu mě pobavil :D Vyloženě romanťárny nemusím, tak jsem za tyto knihy ráda, že se v nich také něco děje :)

18.04.2019

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Po předchozím díle jsem se do této knihy asi pustila s příliš velkým očekáváním. Líbil se mi nápad filmového prostředí, líbila se mi "zápletka" ale konec knihy mi přišel příliš překombinovaný a asi jsem čekala něco víc nebo něco trošku jiného. Jsem zvědavá na novou knihu. Ještě měsíc musím vydržet :)

04.04.2019 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha se mi líbila trochu méně než Díka v ledu. Námět byl docela dobrý. Na začátku jsem čekala, že bude vrahem Isaacův přítel a už mi to v hlavě jelo na plné obrátky. Bohužel nás autor nenechá dlouho čekat a sériového vraha nám brzy představí, takže wow efekt na závěr se nekoná. Trošku mě to potom nebavilo, když jsem vlastně věděla o koho jde a že s největší pravděpodobností vraha Erika dopadne. Opět mě štvali Eričini nadřízení a nebýt Mossové a Petersona, kteří by mi chyběli bych byla pro aby se na ně vyprdla a šla někam, kde si její práce budou vážit.

28.12.2018

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Oddechová kniha o třech sestrách. Sedmilhářky se mi líbily mnohem víc.

22.12.2018

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tuto knihu respektive autorku mi doporučila kolegyně. Bohužel jsou v češtině jen dvě knihy. Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla tak rychle. Nemohla jsem se odtrhnout. Takže jsem ještě ve tři hodiny ráno hltala řádky a spala tak jen 3 hodiny Ve škole jsem byla dnes chodící otevřená pusa :D Ale stálo to zato. Za celou dobu, jsem měla mezi podezřelými všechny. Krom skutečného pachatele. Líbilo se mi střídání kapitol z minulosti a ze současností. Nora mi přišla sympatická i když jsem si občas říkala – ty jsi ale blbka Už mám připravenu Pomocnici a pak budu asi pokračovat v angličtině, protože to nevydržím

04.03.2024

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Další oddechovka od Sandry. Romantika s detektivní zápletkou. Klasika – dvě naprosto odlišné osoby svede dohromady náhoda a během jejího řešení se ti dva nečekaně sblíží. Kniha se ale četla dobře, děj ubíhal, příběh byl zajímavý, přestože jsem celkem brzo tušila, jak to celé bylo a kdo za tím stojí, přesto se našlo pár nečekaných zvratů či osob.

28.02.2024

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

Již čtvrtý díl s Norou Sandovou. Překvapivě poutavé čtení. Děj rychle ubíhal, líbila se mi dějová linka a ani jsem se neztrácela v postavách či místech. Moc pěkně napsáno. A při závěru s Brigitt a malou Violkou jsem zůstala s otevřenou pusou. Jsem zvědavá na další díl.

18.02.2024 4 z 5

Velká žena z Východu Velká žena z Východu Halina Pawlowská

Halininy knihy jsem mívala ráda pro jejich vtipnost. Když se mi doma objevila tato, těšila jsem se. Bohužel mě úplně neoslovila. Občas se tam objevil vtipný kousek ale spíš mi přišla celá kniha depresivní. Penelope šlo vše od desíti k pěti a ten závěr se mi nelíbil vůbec.

28.01.2024 1 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Četla jsem s dětma ve škole a musela jsem dočíst celé :) Knihy R. Dahla mám ráda a dobře se mi čtou v angličtině. I když už je pro mě teď angličtina v jeho knihách lehká :)

28.01.2024 3 z 5

Někdo jako my Někdo jako my Estelle Maskame

(SPOILER) Moc pěkné zakončení. BYlo lehce předvídatelné, co se stane, když se Mila vrátí do Tenesse, ale vše plynulo celkem přirozeně.
Potěšila mě postava Blakeovy matky. V tomto díle mě nikdo neštval, což se docela divím :) A část s Pepkem mě téměř dohnala k slzám. Bylo mi to děsně líto. Na konci mi chyběl nějaký závěr, epilog... Nemám ráda neuzavřené konce i když si můžeme domyslet jak to asi pokračuje.

28.01.2024

Někdo jako já Někdo jako já Estelle Maskame

Re-reading. Hledala jsem oddechovku a kniha splnila co měla.

28.01.2024

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Moc pěkná vánoční knížka pro mladší školáky. Příběh malé Idy je moc pěkně napsaný, lehce napínavý. Kouzlo vánoc v plné kráse. A část se sněhuláky rozesmála i mě.

30.12.2023 5 z 5

Kdo pustil ty bohy?! Kdo pustil ty bohy?! Mary Maz Evans

Knihu jsme četli ve škole se třeťáky v angličtině. Mělo to být propojení se starověkým Řeckem. Příběh byl zajímavý, vtipný, četlo se to moc dobře a děti to bavilo. Občas tam byly kraviny, ale dětem to přišlo vtipné. Máme doma ještě druhý díl v češtině tak si ho asi přečtu i jen tak sama pro sebe :)

30.12.2023

Louskáček Louskáček An Leysen

Miluju ty ilustrace!

30.12.2023 5 z 5

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Já tak nemám ráda, když dočtu knížku s úplným wuaaaa, co bude dál?! a on není další díl! A není ani v angličtině což bývá často má záchrana :)
Tředí díl s Morrigan jsem přečetla za pár dní při cestování. Líbilo se mi úplně všechno. Mělo to napětí, tajemno, vtip, bylo to smutné, převratné, originální.
Skvělé!

26.11.2023 5 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Nejsem úplně cílovka, ale knížky Holly Bourne se mi líbí. Tato jela se mnou na dovolenou a přečetla jsem ji v letadle jako nic. Děj pěkně ubíhal, postavy jsou na svůj věk tak akorát otravé a naivní. Nejvíc mě rozčilovala Rosie a Audreyini rodiče. Nejhorší na tom je, že takto to v mnoha rodinách opravdu je a rozvod rodičů tak jak je popsaný je realitou mnoha dospívajících. I s mrchou nevlastní matkou.
Moc se mi líbil konec. Mám ráda, když máte pocit, že vše nějak dopadne ale autorka si řekne ne, a vše se stočí úplně jinam.
Knihu doporučují od dvanácti let. Vzhledem k tématům jako jsou rozvod, první sex, drogy, alkohol... bych ji doporučila trošku později. Každopádně kniha poputuje do knihovničky k dceři na příští rok.

26.11.2023 4 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Volné pokračovaní knihy Šlehačková oblaka. Tentokrát se s Johnem Erikem přesouvají z Osla do Prahy. (O Norsku jsem četla raději ) Terezin styl psaní se mi líbí. Taková relaxační oddechovka, ve které jsou i těžké životní situace popisovány s motivačním podtextem. Knihu jsem si vzala s sebou na dovolenou a tak jako Šlehačková oblaka mě nakopla, že můžu všechno, jen se za to musím trošku porvat a jít do toho

28.08.2023 3 z 5