be_pa be_pa komentáře u knih

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Při čtení ruší příšerný překlad. Kdybych neznala jméno autorky, myslela bych si, že se teprve učí psát. Strohé, popisné, občas dokonce "Když..., tak..., pak....".
Jinak by se mi příběh líbil. Jen ta Hazel ?! Mathew byl neskutečně tolerantní. Měsíce čekat, než Hazel dotrhá lístky kopretiny, aby se rozhodla :-).

01.11.2021 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Do knihy jsem se nemohla začíst. Všichni mi připadali moc černobílí, a víc černí než bílí. Ale Darii mně bylo líto. Neřekla bych, že je to o tom, že by byla rozmazlenej spratek. Od dětství se v ní hromadil pocit, že je neschopná, méněcenná, postupně vnímala každé drobné upozadění jako další křivdu. Cítila se proto odstrkovaná a nemilovaná. Její máma, sice bývalá učitelka, ji nedokázala pochválit. Kvůli tomu ztratila veškeré sebevědomí a svůj odmítavý postoj ke všemu ventilovala svým chováním a „hříchy“. Pennovi jsem fandila.
Že se jedná o pokračování TotHoles jsem zaregistrovala až skoro na konci knihy.

26.10.2021 3 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Moc jsem se bavila. Typická romantika, ale podaná jinak. Rozmazlený chlap není nic výjimečného, ale tady jeho hospodyňka za to alespoň dostává zaplaceno :-)). Oba se mi líbili, zasmála jsem se. Mj. při jejich hovorech s OJ a o OJ. No a epilog - to byla perla.
Život s paparazzi za zády je děs. Zase jsem si potvrdila,že je normální, když mám z bulváru husinu a nečtu ho. Většina informací je výplod hov..din. Přesně jak to tu autorka popisuje.

07.10.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Pro mě také nejslabší díl série. Chápu, že u náctiletých je důležité být součástí party, tady tedy členem sesterstva plného šikany. Tak to bylo vždycky. Ale čeho je moc... Začátek byl plný naivně poskládaných situací, které měly děj nasměrovat. Chtěla jsem knihu dočíst, ale dalo mi to práci.

28.07.2021 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Napínavé, na mne trochu moc drastické krve, ale výborně se četlo a moc se mi kniha líbila. Jen jsem udělala chybu, že knihy beru napřeskáčku. Už se mi nebude chtít číst předchozí díl, když jsem tady postřehla pár hintů.

13.07.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje druhá knížka tohoto autora. Podle první, tou byl Pentagram, byla tato "klidná", proložená krátkými popisy přírody, historie Austrálie a jejích původních obyvatel Austrálců. Líbila se mi i proto, že jsem poslouchala audio výborně namluvené Hynkem Čermákem.

07.07.2021 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

(SPOILER) Nestává se mi,že se můj dojem z knihy hodně liší od procentního hodnocení. Ale tady moc hvězd nedávám. Překvapilo mě to, od autorky jsem četla už nekolik knížek této série a ty se mi líbily.
Tady děj plyne vlastně bez zádrhelů, žádné pokroky v pátrání a pak najednou je na pár stránkách všechno vyřešené. Např. nemoc Jane, nebo střelba na Olivii. Odhalení a zatčení finančních podvodníků zabere více, možná stran pět. Ani vztah hlavních hrdinů se nijak nevyvíjí, negraduje. On řekne, ona souhlasí.

21.06.2021 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Moje druhá kniha této série. Říkám jí poznávací romantika. V Kavárně v Kodani jsem čtení přerušovala a hledala turistické cíle prstem po mapě, nebo alespoň jejich fotografie. No a v této knížce si brala na pomoc strýčka Googla a tetu Wiki a hledala recepty těch vychvalovaných zákusků. Bylo to příjemné čtení.

29.05.2021 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Za začátek věnovaný Gideonovi bych dala 5*, ale celkově jen 3*.

25.04.2021 3 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Bavilo mě špičkování mezi oběma postavami i líčení práce fyzioterapeuta, který musí být z velké míry i psycholog. Celkově se jedná o knihu s vážným tématem, ale s jednoduchým předvídatelným dějem.

09.04.2021 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Po čase jsem si tuhle knížku přečetla znovu. A zase jsem se u ní bavila. Zajímavý styl, vtipně psané - chlapy to holt vidí jinak... ;-))

14.03.2021 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Souhlasím s předchozím komentářem. Dramatickému začátku příběhu je věnováno hodně prostoru a to není nic pro mou psychiku :-). Závěr byl oproti tomu nečekaně zjednodušený. Celkově mě ale příběh bavil, sympatické postavy, neotřelý dej.

09.03.2021 4 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Hezky se četlo. Příběh smutný, napínavý. Do poslední chvíle jsem netušila,jak se osudy hlavních hrdinů uzavřou.
Četla jsem před časem pod názvem Ruin a pak hned i dvojku, ta měla název Toxic.

24.02.2021 4 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Většina knihy je psaná jak zápisky v pubertálním deníčku: "Och, milují mě dva muži, všechno si ode mě nechají líbit. Já se jsem tak nešťastná." A to i stylem psaní. Jednoduché věty, které spiše jen popisují děj: mile jsem se usmála, přátelsky jsme si povídali, uvařil skromné jídlo z několika základních potravin. Ustavičně se někdo červenal, nebo mu tekly slzy. Čekala jsem, kdy se dej změní v něco jiného než "nemám právo se ho ptát", "tajně se mě dotkl v kuchyni","doprovodil mne do školy" nebo "pronásledoval mě v baru". Nejdřív jsem knížku v polovině vzdala, ale nakonec vyhrála zvědavost. V druhé půli už se alespoň něco začalo dít.

28.01.2021 2 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Souhlasím, patří do povinné četby (stejně jako třeba Zlodějka knih). Krátce, prostě popsaný silný příběh, překvapivě napsaný už v r. 1938. Probouzí otázky k zamyšlení. S moji kolegyní jsme se neshodly v nazoru na oprávněnost pomsty. Jak už níže někdo napsal -audiokniha čtená dvojicí M. Erben + I. Trojan zážitek z knihy ještě umocnila.

30.11.2020 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Poppy byla milá nejistá holka,snažící se každému zavděčit. Lehce psané. Bavila mě esemesková konverzace mezi Samem a Poppy. První polovina knihy je ale na mě moc "crazy", některé divoké odstavce jsem jen přelétla očima, abych se za Poppy necítila trapně :-). Začetla jsem se někde po večeru v hotelu Savoy. Počet hvězdiček je hlavně za tuto druhou část.

11.11.2020 4 z 5

King King T. M. Frazier

Nevím, jak do toho. Přečetla jsem Kinga i Tyranta. Příběh se mi líbil. Ten by zasloužil hvězdiček víc, kdyby tam nebylo tolik krve, že kapala ze čtečky. A čeština byla příšerná! Nesmyslná slova i věty. I to vulgární vyjadřování se omezilo na pořád se opakující sr.... Ale četla jsem jen stažená "pedefka". Doufám, že jsem měla v ruce jen pokus o elektronický překlad a original kniha je kvalitnější.

03.11.2020 3 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Četla jsem jen první díl série a pak rovnou Krále jako pokračování příběhu Wratha a Beth. V prvním dílu byla jasná dějová linka. Tady děj skákal semtam. Různé postavy, různá období. Každou kapitolu jsem se musela soustředit, jestli čtu o Wrathovi-otci, nebo Wrathovi-synovi. Ale příběh hlavních hrdinů mě bavil.

31.10.2020 5 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Příjemná knížka. Jen tím věčným vzpomínáním na střední školu mi připadá, že je vhodná spíše pro náctileté čtenářky.

10.10.2020 4 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Pořád jsem se nemohla začíst. Hlavní hrdinka mi neseděla. Četla jsem dál hlavně kvůli Tajemství. Ale po jeho odhalení jsem se už nedokázala od knížky odtrhnout. Počet hvězd je hl. za tuhle část.

04.10.2020 5 z 5