be_pa be_pa komentáře u knih

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Tento díl už byl jaksi o ničem. Stále stejně "uječené" skorotřicátnice. Skoro bez děje. Od začátku bylo jasné proč autorka knihu psala, jaký bude závěr.

24.09.2020 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Tady mě mimo příběhu hlavních postav moc bavila i historie domu se všemi jeho odhalenými "poklady".

21.09.2020 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Příběh Cloe a Lucase jako takový se mi líbil. Hvězdu dolů jsem dala za autorčinu naivní představu o záchraně týraných pitbullů a jejich dalším bezproblémovém životě.

21.09.2020 3 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Byl to zajímavý příběh, jen psaný tak naivně a zjednodušeně. Konec mě překvapil, jakmile jsem pochopila pointu, knížku jsem zavřela - to už bylo moc.

25.08.2020 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Poslechla jsem si knihu jako audio. Nečekala jsem od příběhu žádné kruté válečné drama, ale přece jen byly drobně naznačeny smutné osudy obyčejných lidí. Nutnost nikomu nedůvěřovat, selekce ras, tragický osud bratra hlavní hrdinky. Knihu jsem si poslechla "na jeden zátah". Závěr byl nadneseně pozitivní, ale jsem za něj ráda.

30.05.2020 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Série 50ti odstínů byla vlastně moje první četba "erotických" knížek. Dřív jsem se o tento žánr nezajímala, ale taky jsem podlehla mánii 50ti odstínů. Zajímavější mi přišel pohled očima Greye, který bojoval se svými démony. Tehdy při čtení se mi příběh líbil. Brala jsem to tak, že děj není zase až tak důležitý :-). Teď po letech při logování na tento web už hodnotím jinak.

27.04.2020 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Určitě nejsem jediná, která nejdříve viděla seriál v televizi a teprve pak vzala do ruky knížku. Příběhy o cestování časem čtu ráda. Série se mi líbila. Hlavně první díly o válce skotských horalů. I drobné historické reálie, co se v sérii objevily, mě zajímají. Další díly už mi přišly trochu natahované, ale stále čtivé. Osidlování Ameriky z principu moc nemusím, ale osudy Claire a Jamieho v Americe jsem si s přečetla.

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Knihy o cestování časem mám ráda. U všech dílů byly zajímavé příběhy, částečně na sebe navazovaly, postavy se prolínaly jednotlivými díly. Celá série se mi líbila.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív jsem viděla film a hned jsem šla hledat knížku. Poutavý příběh. Četlo se moc hezky. Hned má člověk pocit, že mu vlastně nic nechybí. Rozhodnutí kvadruplegika Willa plně chápu.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Celá série je čtivá. Hrdinové jednotlivých knih se znají, v každém dílu se náznakem objevují i ostatní. Část se odehrává v Itálii, kde vše řídí maminka „mama Conte“. Dívky si ženichy přičarují :-). Stejně tak pak i v sérii Hledání.

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Příběh mezi hl. hrdiny byl zajímavý. Bavil mě. I když Bitsy se chovala jako naivka, podceňovala nebezpečí, nebrala ohledy. A Lekova "práce"? Na romantický příběh docela tvrďárna, ze které vyjde bez viny, jako šťastný taťka a manžel.

26.04.2020 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Nádherná klasika. Budu se opakovat: úsměvné, moudré, čtenář si užívá krásné vančurovské češtiny. Podle mého názoru se velmi povedl i film s Rudolfem Hrušínským v hl. roli.

26.04.2020

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika. Vtipná knižka. Četla jsem ji několikrát. Moc se povedl i film. Rozdělení lidských povah podle vztahu k talíři koblih je nádherné. Hodně osob kolem sebe jsem si podle toho zařadila :-).

26.04.2020 5 z 5

Za celou sérii: Přečetla jsem všechny díly, sice místy vynechala celé odstavce, ale zajímal mě vývoj vztahu Mii a Wese. Jejich životní osudy byly poutavé. Kniha má zajímavé téma, ale moc rozvláčné, opakující se: všichni mají zelené oči, stále se opakující pasáže a popisy osob, jako by čtenář už od začátku prvního dílu nevěděl, že se jedná o nejlepší kamarádku, mladší sestru, otce v kómatu a atd. Všichni jsou z Mii naivně nadšení, se všemi je kamarád.

26.04.2020 2 z 5