baty baty komentáře u knih

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila. Jiřího Adama z Dobronína jsem si oblíbila a vlastně i jeho pomocníky :-) Jsou dobrá parta a vyřeší i sebesložitější případ. Za mě palec nahoru :-)

30.11.2020 5 z 5

Láska & lítost Láska & lítost S. H. Kolee

Kniha se mi líbila, pěkná oddychovka. Určitě si přečtu i druhý díl.

23.11.2020 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to klasika, kterou by si měl přečíst každý.

23.11.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla fakt pecka. Vtáhlo mě to do děje už hned na začátku a nepustilo do posledního písmenka. Super knížka. Určitě není poslední od tohoto autora.

26.10.2020 5 z 5

Božena Němcová Božena Němcová Václav Tille

Ke knize jsem se dostala díky výzvě a jsem za to vděčná.
Kniha se mi ale vůbec nečetla dobře. Několikrát jsem si říkala, jak je možné, že taková dobrá spisovatelka prožila vlastně celý život v té nejhorší podobě bídy.
Každopádně ji doporučuji všem, kdo se jen trochu zajímají o život naší významné spisovatlky.

14.10.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Kniha se mi moc líbila. Zhltla jsem ji jedním dechem. Konec mě teda naprosto rozsekal, takové vyústění jsem vůbec nečekala. Za mě teda super kniha.

07.09.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Dost drsně je kniha napsaná. Nedovedu si představit, že by všechny ty hrůzy mohlo zažít malé dítě. Někdy jsem až musela přestat číst, ale stejně jsem se k tomu vrátila.
Myslím, že bych i mohla říct, že se mi kniha líbila. Film ale vidět nechci.

29.08.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem neviděla, ale kniha...Wau!!!
Naprosto skvělá kniha!! Děj mě vtáhnul už od začátku a já se nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl. Autorka mě donutila k takové představivosti, jakou jsem u sebe ještě nezažila. Opravdu doporučuji si knihu přečíst.

24.08.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Mám taky tři děti a vůbec si nedovedu představit, že bych měla zažít něco takového. Kniha mě absolutně dostala. Několikrát jsem si pěkně poplakala. A ten konec mě dostal úplně nejvíc. Prostě super kniha od skvělé autorky.

13.08.2020 5 z 5

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst, ale pak se stalo a zase jsem se nemohla odtrhnout. Líbí se mi vypravěčský styl autorky.

09.08.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Super zakončení trilogie. Fandila jsem Lou a Samovi, aby jim to vyšlo. Kniha měla spád i pěknou zápletku, mohu jen doporučit.

26.07.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl byl určitě lepší, přijde mi, že se Lou moc babrala v minulosti. Ale fandila jsem jí, aby si našla nějakého chlapa a aby byla znovu šťastná. Tak uvidíme, jestli jí vztah na dálku vydrží nebo jak to všechno bude pokračovat dál. Jsem zvědavá...

13.07.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Super kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou dobu jsem si myslela, že Louisa uspěje, ale to by byla už opravdu hodně červená knihovna. Každopádně mě autorka přesvědčila o tom, abych se zamyslela i nad svým životem. Na konci mi i slzička ukápla, takže já jsem spokojená :-)

30.06.2020 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Pěkný historická kniha, která vtáhne do děje. Líbilo se mi téma i jak to autor zpracoval. Určitě doporučuji si přečíst.

21.06.2020 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Mám ráda vypravěčský styl pana Vondrušky. Zajímavý děj, zajímavá zápletka a spravedlivý trest. Super čtení.

06.06.2020 5 z 5

...i děti šly na smrt ...i děti šly na smrt Jaromír Hořec

Fuj, ještě teď se nemůžu vzpamatovat. Nechápu, jak někdo mohl mít žaludek na to, aby taková zvěrstva konal na malých bezbranných dětech.
Doufám, že se ti lotři smaží v pekle...

30.05.2020

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Super napínavá kniha. Moje první od Agathy Christie a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

30.05.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Dočetla jsem a chvíli jsem zůstala sedět, abych to vstřebala. Mazec. Mě se kniha líbila, i když mi bylo divné, že devítiletý kluk je tak moc naivní. Jak se musel cítit otec, když mu došlo, že se jeho synovi stalo to, co oni dělali běžně všem těm lidem "za plotem".

27.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, čtení jsem si opravdu užívala. Ráda se k ní vrátím. Určitě doporučuji si ji přečíst.

22.05.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Skvělá kniha. Nejvíc se mi líbilo, že to bylo napsané tak, že jsem do tříčtvrtin knihy nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Byla to moje první kniha od této autorky, ale určitě si přečtu i ty další.

24.04.2020 5 z 5