Eva Luna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorka dej románu situovala do Venezuely, kde zobrazila dva súbežné príbehy, príbeh muža a ženy, ktorí sa po mnohých životných peripetiách stretnú a nájdu spoločný zmysel života. Eva, dcéra Indiána a nálezenky, odchovanej misionármi v pralesnej oblasti Venezuely, rozpráva svoj príbeh, v ktorom sa ako hrdinovia v pikaresknom románe pretľka životom vo venezuelskej metropole i na vidieku, ocitá sa v nezvyčajných situáciach, poznáva dobro i zlo, zoznamuje sa so svojráznymi typmi rozličných profesií a viacerých spoločenských vrstiev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126748/eva-luna-126748.jpg 4.171
Orig. název:

Eva Luna (1987)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Smena
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Eva Luna

Přidat komentář
stopni
06.10.2016

Kniha, který stojí za přečtení..... V první části na čtenáře bude dopadat jen deprese a pocit, že děj už nemůže být horší...... Ale v druhé části se vše obrací a čtenář tak získává naději na to, že kniha možná i dobře skončí..... ;-) Evě Luně jsem do poslední chvíle nepřestávala fandit.......Vřele doporučuji všem..... ;-)

Tess.96
11.12.2015

Ze začátku mi dělalo trochu problém se pořádně začíst, ale postupně jsem se nemohla odtrhnout! I když příběh úplně negraduje podle mých představ, tak Isabel Allende to všechno zachraňuje se svým úžasným vypravěčským umem. Eva Luna zažila mnoho nehezkých, ale i hezkých věcí a Isabel jako vypravěčka dokáže i z maličkosti udělat krásnou a úžasnou věc.

Taťka Hraboš
28.07.2015

Kdysi dávno jsem viděl v kině Dům duchů od stejné autorky předlohy (ten film se mi hodně líbil), tak jsem byl na její styl docela zvědavý. Nejprve jsem byl lehce zklamán, ale časem jsem se do knížky začetl a výsledný dojem je pěkný. Je to takové pozitivní povídání se spoustou bizarních postaviček s až absurdními osudy, podané velmi malebným jazykem a se slušnou dávkou humoru. Kdosi tu už autorku označil za Marquéze v sukních - měl jsem podobný pocit. I když se děj odehrává v zemi, kde se vládnoucí garnitura se svými oponenty nemazlí, všechny postavy (včetně hlavní hrdinky) si dějem proplouvají v podstatě bez rizika, bez napětí - a to je možná to, co mi v téhle knížce nejvíc chybělo.

adelinka
02.01.2014

čítanie tejto knihy mi išlo dosť pomaly (čitateľský útlm?) kniha nemá nejaký rýchly strhujúci príbeh, ale napriek tomu ma príbeh hlavnej prestaviteľky veľmi zaujal.....Eva Luna príde o matku ako malé dievčatko, ujme sa jej krstná mama, ktorá sa ju snaží vychovať ako najlepšie vie.....Eva luna je chudobná a život berie ako ide.....vždy má niekoho pri sebe, kto jej pomôže a má ju rád....postupne sa jej začína plniť aj jej sen - začať písať.....pekný príbeh....

Makrela Liška
09.09.2013

Příjemná oddechovka, trochu jako byste z Marquézových Sto roků samoty udělali román pro ženy

lusila
28.08.2013

Úžasné! Táto kniha ma pohltila od začiatku. Určite si chcem prečítať aj ďalšie knihy tejto autorky.

Skip
10.04.2012

Podruhé jsem přečetl tuto skvělou knihu a zase jsem se rozplýval nad vypravěčským uměním a fantazií této vynikající chilské spisovatelky. Věty plynou jedna za druhou, mnohdy v dlouhých odstavcích a čtenář je přímo unášen dějem, kde jsou dost výrazně použity prvky magického realismu. Vím, že to není moc známá kniha a nedosáhla ani takové proslulosti jako Márquezových Sto roků samoty, ale kdybych byl učitel nebo psal encyklopedie, tak jako příklad magického realismu budu vždy uvádět na prvním místě Evu Lunu.

zuzulique
23.05.2011

Opäť skvelá kniha od Allende, ktorá je skutočne dobrá rozprávačka!

Jíťa

Výjimečnost této knihy spočívá především ve vypravěčském umění autorky. Příběh je skrz naskrz plný nehezkých věcí, o to více však jsou světlé okamžiky ceněny a využívány do posledního doušku. Co si budem povídat, byl by to pouze další ze zástupu románů o strastech a slastech života, nebýt úžasného spisovatelského daru, kterým byla I. Allende obdařena. Syrovost, s jakou popisuje drsné okamžiky, zkratkovitost ale i výstižnost v milostných scénách, neuvěřitelná kompozice a propojenost mezi jednotlivými částmi knihy, to vše činí z Evy Luny knihu, která si zaslouží čtenářovu pozornost a to nejen jednou. Konec ódy, aby to nebylo tak strašně pozitivní přidám i jeden droboulinký nedostatek. U Allendeové jsem v jejích příbězích zvyklá i na rovinu mimo realitu, které je v této knize opravdu poskrovnu.