Batigol555 Batigol555 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc dobře napsaná kniha. Neškodilo by ji zařadit mezi povinnou školní četbu, abychom nezapomněli na naše hrdiny.

02.04.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Knihu jsem zařadil do letošní Čtenářské výzvy a vypůjčil si jí od svého syna. Kniha mě vrátila hluboko do mého mládí, kdy jsem četl knihy J.Foglara. Navíc velmi pozitivně hodnotím krásné ilustrace. V budoucnu si chci určitě přečíst i další pokračování. Opravdu povedená kniha.

17.05.2021 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Jedním slovem SKVĚLÉ. Zajímavé od začátku do konce. Čtení knihy se protáhlo, jelikož jsem během něj dohledával informace o interpretech a kapelách, především z jeho mladých let, poslouchal jejich hudbu, sledoval klipy a to mi zabralo více času než samotné čtení. Ale stálo to za to. Úžasná zpověď jednoho rockera, který si jde za svým snem - dělat rockovou muziku.

08.04.2024 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Velmi zajímavě a poutavě zpracovaná kniha. Jakmile začnete číst, tak nechcete přestat. Respekt ke všem agentům - chodcům za jejich odvahu, ale především všem obyčejným lidem na československé straně, kteří s nimi spolupracovali a dávali jim veškerou podporu a pomoc při plnění jejich úkolů a to bez ohledu na to, že po dopadení končili na dlouhé roky ve vězení.
Souhlasím s níže uvedeným, že tato kniha by měla být zařazena mezi povinnou četbu, aby se nikdy nezapomnělo na hrůzy, které komunistický režim přinášel.

16.01.2023 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Přestože jsem si v půlce knihy myslel, že znám rozuzlení, starý dobrý Peter May opět nezklamal a zase mě překvapil. Kniha se četla sama, děj měl spád. Stejně jako celá série o Enzovi.

13.06.2021 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Nevěděl jsem přesně, co od knihy čekat, jelikož mnoho informací o třech králích člověk přečetl již dříve. Od samého začátku mě kniha vtáhla do děje a občas jsem měl pocit, že se procházím válečnou Prahou. Nezbývá než autorovi poděkovat a jak jsem již u podobných knih psal v minulosti, slušelo by se knihu zařadit do povinné četby pro naše školní generace.
Již se těším na autorovu poslední knihu Smrt na kůru, která mi dnes přišla.

28.04.2022 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělý Hercule Poirot ve svém prvním příběhu. Díky čtenářské výzvě jsem po delším čase oprášil knihu od A.Christie a opět jsem byl naprosto spokojený.

23.10.2021 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Velmi krásně zpracovaná kniha o naší cestovatelské osobnosti se spoustou zajímavých informací a fotografií. Určitě si chci přečíst další knihy H+Z.

31.10.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělá série ze skotské vrchoviny. Starý dobrý Peter May.

04.04.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Prostě "úžasná kniha".

26.10.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Super čtení od začátku do konce.

04.05.2023 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Slušně napsaná detektivka. Děj měl spád. Překvapivé rozuzlení na konci.

20.02.2022 4 z 5

Každý z nás byl hrdinou Každý z nás byl hrdinou Jim DeFelice

Výborně napsaná kniha pohledem vojáka, který prošel většinou významných bitev ve 2. světové válce včetně Dne D. Obdiv vůči všem, co to museli zažít v první linii na vlastní kůži. Důležité je, aby jejich příběhy nebyly zapomenuty.

07.02.2022 5 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Zajímavý pohled na válku očima běžného německého vojáka. Kniha se četla velmi dobře.

02.04.2021 5 z 5

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Poutavě napsaná kniha, plná zajímavých informací týkajících se operace Valkýra.
Kniha se velmi dobře četla a obsahuje mnoho fotografií z té doby.

27.12.2022 5 z 5

Pilotem krále Anglie Pilotem krále Anglie Jiří Rajlich

Pěkně zpracovaná kniha plná fotografií popisující životy pěti pilotů RAF.

04.04.2021 5 z 5

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Úžasná kniha, nádherné fotografie a poutavé vyprávění. Co jiného dodat.

11.12.2022 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Skvělá kniha i přesto, že mapuje příběh na jehož konci je tragická smrt šesti horolezců.
Nelze než knihu doporučit.

11.07.2022 5 z 5

Nálezy pana Minuse Nálezy pana Minuse Jan Trefulka

Tato kniha povídek byla opravdu milé překvapení. Objevena náhodou ve staré knihovně kvůli zajímavému obalu. Krásně a jednoduše napsané příběhy, ve kterých hraje hlavní roli pan Minus.

04.01.2022 4 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Krásně zpracovaný příběh o odvaze a hrdinství, který by určitě neměl být zapomenut.
Osudy lidí, které patří do učebnic dějepisu. Nádherné ilustrace, které vtáhli do děje.

31.10.2021 5 z 5