Každý z nás byl hrdinou ekniha

Pozoruhodné paměti jednoho z přímých účastníků vylodění v Normandii. Před pětasedmdesáti lety byl Ray Lambert, tehdy třiadvacetiletý armádní medik, v první vlně při vylodění na pláži Omaha v Normandii. Jako téměř stoletý nám předložil jedny z nejpozoruhodnějších pamětí současnosti, neuvěřitelné vzpomínky na jeho roli vojenského zdravotníka za druhé světové války, jenž riskoval vlastní život, aby zachránil hrdiny Dne D. Každý z nás byl hrdinou je nezapomenutelný příběh nejen o tom, co se dělo během těch ohromujících a zoufalých hodin na pláži Omaha, ale také o odvaze a udatnosti, které těmto událostem předcházely během druhé světové války – od pouští severní Afriky přes zrádné horské průsmyky na Sicílii až po největší vojenské vítězství, jaké svět kdy poznal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475109/big_kazdy-z-nas-byl-hrdinou-YEr-475109.jpg 4.89
Literatura faktu, Válečné, Biografie a memoáry

Vydáno: (ekniha), Jota

Every Man a Hero: A Memoir of D-Day, the First Wave at Omaha Beach, and a World at War, 2019

Kniha Každý z nás byl hrdinou

Mojepočteníčko

Úžasná knížka. Jedna z nejlepších, které jsem letos měla možnost číst. Měla jsem pocit, že sedím v křesle a poslouchám vyprávění Raye Lamberta z bezprostřední blízkosti. Čtivé, humorné, psané velmi přístupnou formou - nejen pro milovníky tematiky druhé světové války.

Slůník

Reportážní charakter, spousta zajímavých podrobností.

denisa7430

Perfektní vylíčení osobních zkušeností přeživšího vojáka z Dne D!

anticlovek

přečetl jsem v podstatě jedním dechem. velmi silné, smutné, heroické, strašlivé... zkrátka válka. neumím si představit, že bych si prošel tím co tihle kluci