Batigol555 Batigol555 komentáře u knih

Kdyby všichni chlapi světa Kdyby všichni chlapi světa Jacques Rémy

Přečteno díky čtenářské výzvě. Krásná kniha o ochotě a snaze pomoci napříč kontinenty. Až nepředstavitelné v dnešní době internetu a mobilních telefonů.

24.04.2024 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Jedním slovem SKVĚLÉ. Zajímavé od začátku do konce. Čtení knihy se protáhlo, jelikož jsem během něj dohledával informace o interpretech a kapelách, především z jeho mladých let, poslouchal jejich hudbu, sledoval klipy a to mi zabralo více času než samotné čtení. Ale stálo to za to. Úžasná zpověď jednoho rockera, který si jde za svým snem - dělat rockovou muziku.

08.04.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Prostě "úžasná kniha".

26.10.2023 5 z 5

Americké prázdniny Americké prázdniny Jiří Fišar

Oddechové čtení doplněné o mnoho pěkných fotografií z cesty.

14.05.2023 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Super čtení od začátku do konce.

04.05.2023 5 z 5

Svět týden po týdnu Svět týden po týdnu Zdeněk Velíšek

Moc dobře napsané. Až neuvěřitelné, jak se některé myšlenky napsané do reportáží před tolika lety dnes naplňují nebo přibližují realitě.

24.03.2023 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Velmi zajímavě a poutavě zpracovaná kniha. Jakmile začnete číst, tak nechcete přestat. Respekt ke všem agentům - chodcům za jejich odvahu, ale především všem obyčejným lidem na československé straně, kteří s nimi spolupracovali a dávali jim veškerou podporu a pomoc při plnění jejich úkolů a to bez ohledu na to, že po dopadení končili na dlouhé roky ve vězení.
Souhlasím s níže uvedeným, že tato kniha by měla být zařazena mezi povinnou četbu, aby se nikdy nezapomnělo na hrůzy, které komunistický režim přinášel.

16.01.2023 5 z 5

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Poutavě napsaná kniha, plná zajímavých informací týkajících se operace Valkýra.
Kniha se velmi dobře četla a obsahuje mnoho fotografií z té doby.

27.12.2022 5 z 5

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Úžasná kniha, nádherné fotografie a poutavé vyprávění. Co jiného dodat.

11.12.2022 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Skvělá kniha i přesto, že mapuje příběh na jehož konci je tragická smrt šesti horolezců.
Nelze než knihu doporučit.

11.07.2022 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Nevěděl jsem přesně, co od knihy čekat, jelikož mnoho informací o třech králích člověk přečetl již dříve. Od samého začátku mě kniha vtáhla do děje a občas jsem měl pocit, že se procházím válečnou Prahou. Nezbývá než autorovi poděkovat a jak jsem již u podobných knih psal v minulosti, slušelo by se knihu zařadit do povinné četby pro naše školní generace.
Již se těším na autorovu poslední knihu Smrt na kůru, která mi dnes přišla.

28.04.2022 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Slušně napsaná detektivka. Děj měl spád. Překvapivé rozuzlení na konci.

20.02.2022 4 z 5

Každý z nás byl hrdinou Každý z nás byl hrdinou Jim DeFelice

Výborně napsaná kniha pohledem vojáka, který prošel většinou významných bitev ve 2. světové válce včetně Dne D. Obdiv vůči všem, co to museli zažít v první linii na vlastní kůži. Důležité je, aby jejich příběhy nebyly zapomenuty.

07.02.2022 5 z 5

Nálezy pana Minuse Nálezy pana Minuse Jan Trefulka

Tato kniha povídek byla opravdu milé překvapení. Objevena náhodou ve staré knihovně kvůli zajímavému obalu. Krásně a jednoduše napsané příběhy, ve kterých hraje hlavní roli pan Minus.

04.01.2022 4 z 5

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

Tak to byla jízda, pan Svěrák nikdy nezklame. Přestože člověk zná veškeré filmy téměř nazpaměť, byla kniha krásným připomenutím. A navíc mi do čtení průběžně vstupovali všichni herci z jednotlivých filmů, jak si to člověk pamatuje.

07.12.2021 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Velmi krásně zpracovaná kniha o naší cestovatelské osobnosti se spoustou zajímavých informací a fotografií. Určitě si chci přečíst další knihy H+Z.

31.10.2021 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Krásně zpracovaný příběh o odvaze a hrdinství, který by určitě neměl být zapomenut.
Osudy lidí, které patří do učebnic dějepisu. Nádherné ilustrace, které vtáhli do děje.

31.10.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělý Hercule Poirot ve svém prvním příběhu. Díky čtenářské výzvě jsem po delším čase oprášil knihu od A.Christie a opět jsem byl naprosto spokojený.

23.10.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Přestože jsem si v půlce knihy myslel, že znám rozuzlení, starý dobrý Peter May opět nezklamal a zase mě překvapil. Kniha se četla sama, děj měl spád. Stejně jako celá série o Enzovi.

13.06.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Knihu jsem zařadil do letošní Čtenářské výzvy a vypůjčil si jí od svého syna. Kniha mě vrátila hluboko do mého mládí, kdy jsem četl knihy J.Foglara. Navíc velmi pozitivně hodnotím krásné ilustrace. V budoucnu si chci určitě přečíst i další pokračování. Opravdu povedená kniha.

17.05.2021 5 z 5