baterka.gs baterka.gs komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Musím uznat, že v porovnání s Anatomií lží o něco slabší kousek, ale velmi napínavý. Možná moc zvratů a promyšlenosti, ale velmi to uteklo a s napětím jsem četla a četla. Až těžko věřit, že je kniha s takovýmto tématem stará přes deset let. Téma je velmi aktuální a i tím se mi líbilo řešení celé situace a promyšlenost.

31.10.2017 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Nevím jestli je to mnou nebo autorkou.. ale tahle kniha mne už tak moc nebavila.. A to jsem zvládla na základce přečíst téměř všechny Lanczové, které byly teda taky všechny stejné.. ale takhle kniha prostě ztratila vtip a bylo to takové moc cukrové a přitom nemastné ani neslané.. (tohle asi nebude recenze roku, co)

26.10.2017 3 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Průměrný příběh s mnoha nereálnými detaily, čímž mne kniha velmi štvala.. best friend s celebritou ze záchodů, ufňukaná hlavní hrdinka a zakončení na letišti bylo výplodem fantazie po nějaké hodně drsné párty řekla bych.. škoda

09.09.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Letní čtení plné romantiky, humoru a odporných každodenních strastí. Při této kombinaci si možná uvědomíte, jak vlastně by bylo bez všech těch peripetií v životě prázdno a že je vlastně fajn někam patřit.
Moc se mi líbila knížka, v pořadí třetí, od Jojo, protože píše lehce o vážných věcech.

30.07.2017 5 z 5

Nevěsty bez ženichů Nevěsty bez ženichů Adele Parks

Velmi podařené nahlédnutí do poválečné doby. Román se mi moc líbil a otevřel spoustu témat, která stojí za povšimnutí. Emancipace žen, společenské postavení, hodnoty, vyrovnávání se se ztrátou, manipulace .. Jsem ráda, že se taková vážná témata dokázala tak jednoduše zakomponovat do tak příjemného čtení.

01.07.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Všechny předchozí knihy od Keplera byly naprosto úžasné a spoléhala jsem na kvalitu i u tohoto separátního příběhu. Bohužel knize nesvědčí přes 400 stran - byl-li by příběh pouze na polovině a v podstatě "gradujících" 120 stran by se zkrátilo na 10, pak bych o Playground napsala, že to je dobrá kniha. Nicméně takto je to jen nafouknutá bublina, která se moc nepovedla a možná raději kdyby nebyla. Těším se na spravení nálady u nového králíčka, snad ten bude držet laťku.

24.02.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Perfektní vyprávění Jáchyma bylo dotažené do všech detailů a moc se mi líbil průřez od jeho mládí až do dospělosti. Jeho částí jsem začala a líbila se mi více, než Veroničina. Ze strany Veroniky jsem čekala více provázanosti, nicméně i tak byl román velmi čtivý a určitě jej doporučím na čtení dále.

15.01.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Poněkud obsáhlý rozsah co se týče počtu postav a dějových linií, nicméně je všechny stihl pan Hartl dotáhnout do konce a i delší časové rozpětí postavám pomohlo. Vidíme životy dvou hlavních rodin a jejich strastí a radostí.. měníme se všichni určitým způsobem a vytváříme si hodnoty. O téhle knížce budu ještě chvíli určitě přemýšlet.. vždyť byla o každodenním životě a otázkách, které si nejednou pokládáme opravdu sami.

15.01.2017 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Napínavý příběh byť místy poněkud zdlouhavý. Bavily mne nicméně všechny tři části a vyděsily zároveň. Teď je čas zase na nějaký výplach lehčího rázu.

20.11.2016 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Myslím, že tato kniha rozhodně patří do 21. století a novému způsobu randění. Velmi jsem se bavila a knížka byla naprosto oddechová a veselá. Je kolem mne mnoho single třicátnic, kterým toto určitě doporučím :)

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Jestli se hodí použít termín Výměna manželek, tak je to právě u této knihy. Musím říct, že jsem toto nečekala a vlastně nevím dodnes, bylo-li nezbytně nutné popisovat detaily až tak obrazně, nicméně kniha byla velmi čtivá a měla v sebe i určité poučení. Byť si takto nějak představuji padesát odstínu šedi, kterým se zatím úspěšně vyhýbám.

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Velmi silný příběh o nemoci, která vůbec nejde vidět a moc o ní vlastně nevíme, dokud bohužel neudeří někde kolem nás. Cením si pohledu, který autorka zaujala a popis pocitů jak z pohledu dcery tak matky. Nedokáži si představit, jak silné musejí obě být a jak silný musí být každý, kdo má osobu s tímto onemocněním v rodině. Děkuji moc za nahlédnutí do tohoto nepříjemného a zlého světa plné nástrah ze sebe sama.

Srdce v kleci Srdce v kleci Tom Goldberg

Musím říct, že jsem čekala malinko optimističtější pohled. Nicméně kniha se četla velmi příjemně, autor má velmi hezkou formu vyprávění.. malinko ujetou fantazii, ale vyprávění bylo humorné a radostné. Knihu doporučuji na lehké čtení před spaním, má krátké kapitoly, tak je to vynikající na utřepání roztěkané mysli po pracovním celodenním nasazení.

22.02.2016 4 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Měla jsem pocit jako bych četla dvě knihy najednou. První z napínavého prostředí právnických kliček a druhou coby cestopis a honbu za dobrodružstvím a přírodě jižní Ameriky. Bavila mne spíše ta první, nicméně chápu že bez toulek přírodou by autor nedokázal vytvořit tak pěkné napětí a především atmosféru. Závěr vás nutí se zamyslet nad penězi a světem, ve kterém žijeme a to má kvalitní kniha udělat.. nutit vás přemýšlet.

31.01.2016 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Je milé dostat se opět do teenagerovských let a povzpomínat také na svou první lásku. Velmi čtivá knížka, lehký příběh, pěkný závěr. Zkrátka celá Kinsella, velmi povedené čtení. Tato knížka patří mezi ty jednoduché, ke kterým se můžete vrátit kdykoliv a pobaví vás i po několika letech.

11.01.2016 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Všeobecně mám knihy od Kinselly ráda a tak jsem spoléhala na kvalitu. Ovšem jsem malinko zklamaná.. tak tupou hlavní hrdinku jsem dlouho v knihách neměla. Naprosto sebestřednou barbínu, jejíž myšlenkové pochody jsou hodně mimo a není to už ani vtipné. Nejslabší kniha, posledních 100 stran se dalo.. ale ty předchozí jsem opravdu protrpěla.

01.01.2016 3 z 5

Dárce Dárce Christiaan Barnard

Tato kniha patří rozhodně mezi nejlepší v kategorii lékařský thriller. Rozhodně stojí za přečtení, především i proto, že autor nebyl jen tak kdoví kdo..

04.10.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Velmi napínavé a hodně dobré.. škoda že hlavním hrdinou nebyl Joona. Řekla bych nejslabší díl z celé série, přesto však hodně dobrý.

06.06.2015 4 z 5

Zájezd Zájezd Aleš Beseda

Coby Karviňačka považuji za povinnost přečíst něco od místního autora. Bohužel mne však ničím nezaujal a v polovině knihy se začaly dít věci, které bych tedy nečekala. Nebavíme se však o příjemném překvapení, avšak o dle mého názoru neuceleného a nepromyšleného vyprávění, kdy se autor nemohl rozhodnout, jaký žánr bude psát. Omlouvám se pane Besedo, ale tohle bylo na mne příliš uměle vygradované.

21.03.2015 3 z 5

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

Jsem moc ráda, že jsem náhodně koupila i druhý díl tohoto skvělého příběhu! Humorně zbarvené životní situace, kterýmiž jsem si taky prošla. Láska je holt láska :)

28.12.2014 5 z 5