baterka.gs baterka.gs komentáře u knih

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Stejně jako u Kytice musíme holt přerůst do věku, kdy knihu nebudeme považovat za spletenec prázdných povídání, ale za velmi smutné povídání a radost ke kraji. Slezské písně mám hodně ráda, jsou to dle mě prostě velmi čtivé básničky :)

27.08.2014 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

K této povinné četbě musí člověk dospět. Na škole pruda a v dospělosti zajímavé čtení.

27.08.2014 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Příběh můžu obdivovat pouze z televizního zprácování.. moc jsem se těšila na tuhle klasiku i v knižní podobě, ale nedokázala jsem přelousknout prvních asi 30 nudných stran, které byly naprosto o ničem. Tak nudné popisy čehokoliv byly totálně zbytečné a naprosto mne odradily od pokračování v četbě. Že by to byla opět jedna z knih, které jsou považovány za klasiku jen z důvodu, že tento autor byl jedinným v této době a díky hloupé náhodě se o takových nesmyslech musíme dnes učit? Příběh je možná super, ale slohově hodnotím knihu jako totální paskvil, promiň Victore.

27.08.2014 1 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Špačkovo vyprávění bylo báječné, často velmi úsměvné. Jsem moc ráda, že udělal výběr nejlepších historek a pasáží ze života na hradě s prezidentem. Takové lidské historky by měly býti vydávány častěji, škoda, že musel Havel umřít, aby mohla být napsána tak pěkná kniha.

27.08.2014 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Tak takovou potrhlou ženskou bych nechtěla míti doma ani zadarmo. Vzhledem k tomu, že podobně smýšlející osobu mám coby švagrovou, o to více s Vieweghem sympatizuji. Ženské prostě blbnou a některé docela dost.. a takové slepice ostatním ženám kazí pověst a v očích mužů vypadáme jako slepice všechny, takové, které by nejraději celý život prožili s nějakou dulou nebo jen čerstvoučkou zeleninou a bylinkami. V téhle knize jsem neviděla nic o nevyváženosti rolí, jak nastínil IAE níže. Spíše si myslím, že jakmile člověk začně být najednou COOL, FREE a BIO.. tak už s ním není rozumná řeč, natož lože..

25.08.2014 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Málokterá kniha mne dojala tak, jako příběh malé Leni. Knížku jsem četla coby malá na základní škole, na střední jsem se k ní dobrovolně vrátila.. A dnes si ji ráda přečtu opět, protože vyprávění tak lidského příběhu ve mne vyvolává pořád spoustu emocí. Považuji Leni za jeden z nejlepších skvostů české literatury.

25.08.2014 5 z 5

Víte, co na sebe? Víte, co na sebe? Jitka Hrdličková

Nikdy nevím, den co den nad tím přemýšlím. Našla jsem zde pár užitečných tipů a nemusím si platit stylistku za 2000 Kč na hodinu :)

25.08.2014 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Některá díla, jako třeba David Copperfield či Romeo a Julie, jsou opravdu skvostná a zaslouží si bez větších pochyb místo v učebnicích a zařazení mezi povinné/nucené četby. Nejsem si však jistá, že stejné místo by mělo patřit právě Oliverovi Twistovi. Tento ubohý klouček to neměl v životě lehké, to rozhodně nemůžu zpochybnit. Ovšem po přečtení Davida Copperfielda mi podoba těchto knih bije do očí až příliš. Možná jest smůlou mladého Olivera, že jeho příběh byl rozepsán na téměř pět set stran a Charles Dickens byl natolik poznamenán svým bídným životem, že jej musil v knihách nastínit v těch nejrozvláčněnějších popisech údálostí. Raději jsem neměla ten román.. raději jsem neměla ho číst. Hrdina měl zůstat v knize schován, nemiluji ho, byť se jmenuje Oliver Twist.

25.08.2014 3 z 5

Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Kniha, kterou jsme s manželem dostali darem.. Takovou ptákovinu jsem opravdu nedokázala přečíst.. ani stránku.. Podobné sektové / fanatické čtení bych zakázala. Jsem velmi ráda, že jsme s knihou udělali to, co si zasloužila.

13.08.2014 odpad!

Ostravsky slovnik Ostravsky slovnik Dalibor Záruba

Rozhodně by neměl chybět v knihovničce každého, kdo se chce s pravým ostravakem domluvit :)

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Jednoznačně nejvtipnější Viewegh, snad i proto že mám stejně vyšinutou švagrovou.

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Pravděpodobně se mělo jednat o vtipné čtení. Jak to vidím já, že tohle je tak ubohá urážka všech žen představující slepice v každé z nás, schopné kdákat jenom o malování a podobných blbostech, že tuhle knihu spálím při nejblížší návštěvě v krbu, ať má za ty peníze alespoň nějaký užitek!

12.08.2014 1 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Mezi nepřeberným množstvím braku patří tahle klasika mezi nejmilejší knihy pro děti.

12.08.2014 5 z 5

Dva lelci ve skříni – o Karlíkovi nemluvě Dva lelci ve skříni – o Karlíkovi nemluvě Pavel Šrut

Opět jedna knih propagovaných tehdejším Knižním klubem.. Ale pro děti na základce rozhodně čtivá a dobrodružná.

12.08.2014 3 z 5

Jonáš a láska Jonáš a láska Kerstin Thorvall

Na tento dětský románek nikdy asi nezapomenu. Byla to jedna z prvních knížek, kterou jsem přečetla a byla tak miloučká, že ji nedoážu prodat a bude se mi doma válet asi ještě dlouho.. minimálně než neteř malinko vyroste, abych ji knihu mohla půjčit. Rozhodně doporučuju holkám na prvním stupni.. Ideální první čtění..

12.08.2014 5 z 5

Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible Pavel Göbl

Po téměř protrpěném pročtění knihy jsem si říkala.. o čem jsem to vlastně četla? Dodnes nevím..

12.08.2014 1 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Pochopit mladou umírající slečnu asi nelze.. i přesto jí začnete najednou rozumnět a držet palce, aby ještě neumírala.. Pro mě naprosto otevřená zpověď o smrti, z které mne opravdu mrazilo.

11.08.2014 5 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Mladý vdovec, který bere dcerku na výpravu kolem světa má i v druhém díle mé sympatie. Především přístupem, že poradců v životě kolem sebe máme tolik, že nelze brát ohledy pořád jen na druhé a někdy musíme sobecky myslet jen na sebe...

11.08.2014 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Jedna z nejdojemnějších knih, kterou jsem přečetla/probrečela. Vyrovnání se s vážnou nemocí a se samotnou pomalu přicházející smrtí, zatímco po boku vyrůstá malá dcerka, byl to opravdu hodně silný šálek kávy.

11.08.2014 5 z 5