baterka.gs baterka.gs komentáře u knih

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Fantastický příběh plný lásky, napětí a takové malinko psycho, naštěstí však zde nestříkají střeva a jen se musíte držet na detailech a nechat se unášet na hlavní dějové linii.. a doufat, že příběh dopadne, jak si myslíte. Super čtení.

11.10.2019 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Odpočinkové čtení plné radosti a dobra, pozitivní nalazení v dnešní hektické době.

07.10.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Poutavý příběh, více či méně reálný.. avšak čtivý a rozhodně knížka nezklamala. Takové lehké odpočívací čtení a jistota.

26.09.2019 5 z 5

Odvolání Odvolání John Grisham

Velká spousta postav byla ze začátku velmi těžká na orientaci, avšak se to postupně poddalo. Nicméně se mi asi nelíbil příliš zkrácený závěr oproti rozvláčnosti celé situace předtím. I tak jsem knihu velmi rychle přečetla a velmi se mi líbila - především proto, jak je nechutné propojení politiky a soudnictví a jak je fajn, že u nás se to ještě dá trochu oddělit.

26.05.2019 4 z 5

Nemám tušení, jak se pohybuje překlad, ale originál knihy je stejně svérázný jako autorka sama. Moc se mi líbí její myšlenkové pochody a názory. Byť Gilmore girls bylo věnováno méně, než jsem čekala, čtení to bylo velmi příjemné a originální.

26.04.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Napětí perfektní, příběh perfektní, avšak zklamala mne vyšší koncentrace nechutných detailů u vražd a že jich bylo. Mám dojem, že předešlé knihy tak netlačily v násilí na pilu a byly pro mne lepší. Je evidentní, že se dočkáme pokračování a já doufám, že manželský pár ustoupí od nechutných detailů a bude to zase psychothriller s kouskem tajemna jako předešlé díly.

10.03.2019 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Opět příjemný román na shltnutí za pár večerů. Proč ale přeložily název knihy na Stříbrnou zátoku, když se děj odehrává v oblasti Silver Bay? To je mi zase česká překladatelská vtipnost. Naštěstí to příběhu na půvabu neubralo.

16.02.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Knihu jsem četla po filmu a i když nejsem fanouškem fantasy, kniha mne zaujala a sjela jsem jí za dva týdny. Snad můj strach z virtuální reality a odpor k lidem neustále se fotících na instagramy vysloužil čtvrtou hvězdu. Opět dohnán do extrému kousek našich radostí měnících se ve strasti a závislosti. No kdoví, co budeme dělat za padesát let. Napadá mne jen stará písnička od Katapultu.. A co děti, mají si kde hrát? Očividně ano.. i dospělí..

03.02.2019 4 z 5

Zpočátku zajímavý příběh s přibývajícími stránkami padá strmě z kopce dolů. Dobrou půlku jsem dojela ze setrvačnosti. Mám pocit, že se potenciál velmi dobrého nápadu dal rozvést lépe, možná jen styl vypravování příběhu byl méně zajímavý. Nějak mi to nepasovalo.

11.01.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Musím uznat, že jsem měla velký problém se začíst, ale po asi sté stránce už to odsýpalo. Měla jsem velký zmatek z druhé části, a přemýšlela nad propojením a autorka příjemně překvapila. Moc příjemné čtení.

22.11.2018 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Moc příjemné nakouknutí pod kanape pana Krause. Loni jsem na jeho show byla a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek, vypravování životních příběhů v této formě mne moc bavilo a myslím, že potěší každého, kdo má pana Krause rád. Děkuji za napsání knihy.

03.11.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Opět velmi příjemný román pana Patrika. Každodenní starosti a výzvy větší skupinky lidí ,včetně příjemných okamžiků, jsou zachyceny čtivým stylem a každý se zde najde, protože tahle kniha je o životě. Moc příjemné čtení a super kousek do knihovny.

21.10.2018 5 z 5

Karel Gott - Umělecký a soukromý život Karel Gott - Umělecký a soukromý život Robert Rohál

Co se týče obsahu tak knihu hodnotím průměrně, jednak je staršího vydání, což by ale bylo v pohodě, kdyby to nevypadalo, že hlavní zdroj pro knihu byly články v Blesku, Aha! a dalších pochybných zdrojích. Knihu jsem celou přečetla, je vhodná na doplnění faktu jako ocenění, filmů a písní, avšak k žebříčku top životopisných knih bych ji nezařadila. Alespoň jsem se díky ní však podívala na Slasti otce vlasti.

13.10.2018 2 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Pěkný příběh, avšak postava Adama a jeho charizma mi nepřijde adekvátní k situacím ba na muže nevhodné - zejména poslední třetina. Zklamání.

19.05.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nečekala jsem, že to bude tento zahradník kdo je vrah.. a rovněž tu oběť jsem netrefila. Oproti knize Šílené výčitky mne kniha však bavila od začátku a netrpělivě jsem čekala ve vyústění. Avšak postav bylo ze startu převelice a občas jsem se ztrácela.. příště začnu kreslit schéma hned ze začátku. Po dočtení doporučuji přečíst výpovědi lidí ještě jednou.

22.04.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Z počátku mi vadilo, že mi není odhalena pointa příběhu a traumat, pak mě to začalo iritovat, ale jela jsem dále, kolem 200. stránky se to zlomilo a do konce to byla moc příjemná jízda. Nakonec mne kniha přesvědčila o své kvalitě a líbila se mi velmi.

18.02.2018 4 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Pozitivní kniha o ničem a přesto tak milá a čtivá. Díky za prosvětlení tmavých zimních dní.

07.02.2018 5 z 5

Porota Porota John Grisham

Velmi napínavý a kvalitní příběh, bohužel vysoké množství postav a jmen zapříčinilo, že mi kniha hůře četla. Chápu, že to pozadí kolem všech porotců a právníků bylo nutné, avšak díky tomu se čtení táhlo. Čeká mě film a nepochybuji, že bude velmi příjemným doplněním.

27.01.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Také se přidávám s názorem, že rozklusání děje probíhalo poněkud pomaleji. Nicméně jakmile se začal příběh dostávat pod otěže, mělo to rychlý spád. Nejsem příznivcem koní a i tak se mi kniha velmi líbila. Francouzské texty bych měla ale ráda přeložené a třeba mohly být kurzívou, myslím že zas tolik francouzštinářů u nás nemáme. Nicméně perfektní Jojo .. jako vždy.

26.12.2017 5 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Velmi zajímavá problematika byla rozjeta velmi čtivým způsobem, nicméně v polovině knihy se něco zvrtlo. Jakoby celá dějová linie měla být zrychlená. To mne zklamalo a proto se mi kniha moc nelíbila. Šlo z ní určitě dostat více. Z mého pohledu si autorka všimla rozvláčnosti, tak to chtěla zkrátit, jinak by to bylo o 200 stran delší. V tomto případě by více bylo lépe.

08.11.2017 3 z 5