baterka.gs baterka.gs komentáře u knih

Rodinná hrobka Rodinná hrobka Katarina Mazetti

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Parádní relaxační čtení, pro mě natolik blízké, když se zamiluje měšťáčka do vesničana.

28.12.2014 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Malinko mi vadí, že Potter kopírovala příběh Pýchy a předsudku až moc okatě a způsob, jakým to dělala.. Z počátku vtipné, ke konci spíše ubohé. Velká škoda, protože jinak by to bylo parádní počtení, jakého se mi od Potter zatím vždy dostávalo.

25.12.2014 3 z 5

500 500 Matthew Quirk

Opět jedna z velmi rozporuplných knih. Prvních 160 stran nudy a velkého přemlouvání to nezahodit.. a v tom se to rozjelo, konečně! Stojí za přečtení, máte-li rádi napínavé příběhy, ale musíte se prokousat nezáživným vyprávěním ze začátku, které si teda na konci uvědomíte, že mělo smysl. Ale stejně...

18.12.2014 3 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Nejlabší kniha této autorky.. sice čtivá, ale slabá..

11.10.2014 3 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Začátek super ale potom malinko slabota.. ovšem poslední čtvrtina knihy mě dostala. Moc se mi líbilo vysvětlení i poselství, které (kupodivu) tahle romance má. Jsem moc ráda, že jsem podpořila takové smýšlení a knížka má čestné místo v mé knihovně.

30.09.2014 4 z 5

SexSeller aneb Hry lásky šálivé SexSeller aneb Hry lásky šálivé Martina Wimmerová

Naučná literatura? To si snad někdo střílí z nás všech, ne?

27.08.2014 3 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Tahle napínavá obhajova mě docela bavila. Ani velikosti knihy není třeba se báti, jelikož je velmi dobře čtivá a děj má docela spád. Závěr byl pro mne hodně překvapivým, mám ráda konce knih, které moc nečekám a přesto mám pro ně pochopení.

27.08.2014 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Tenhle úlovek podepsaný autorkou mám z ostravského knižního veletrhu. Myslím, že moc tady nejde ani o zápletku či děj.. ale ty popisy, ten způsob psaní. No wow. Normální velmi čtivé péčko..důsledky si domyslete sami :)

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Veselá dětská kniha, která prostě patří do klasiky.

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Je pravdou, že první třetina byla opravdu nezáživná a četla jsem ji asi měsíc.. Jakmile se to ve zlomu přehouplo, zbytek jsem měla za pár dní :) Takhle si představuji napínavý akční thriller s psycho prvky.

27.08.2014 5 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Je pravdou, že tato knížka patří k těm slabším od Kinselly, ale i tak je dobrá a za přečtení stála. Tyhle relaxační knížky zmáknuté do pár dní mám moc ráda a čas od času je tohle třeba.

27.08.2014 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Moje první kniha od Kinselly, díky které jsem si zamilovala tento způsob psaní a kupuji zuřivě všechny její knihy. Je to superní čtení, u kterého můžu vypnout, nic strašného se tam neděje a vždy mi zlepší náladu.

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Napsat, že tohle je jedna z mých oblíbených knih by mohlo býti zavádějící. Jenže ona je tak silná, že po přečtení v roce 2000 jsem si ji zapamatovala hodně dobře.. Náhodně jsem ji objevila v antikvariátě po 14ti letech a přejel mi mráz po zádech. Knihu jsem přečetla dnes už jako dospělá a bylo mi opravdu hrozně u takového čtení. Obdivuji odvahu autorky, obdivuju ji jako samotnou bytost. Tohle zažít, to muselo být prostě peklo.

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Jsem docela ráda, když pročítám názory zde, že nejsem jediná, kterou tato problematika zajímá. Je hodně smutné, že se v dnešní době snažíme dávat pozor jestli nenecháváme někde ležet platební kartu, jestli soused nevidí večer do našich oken atd ale doma si lidi takových věcí často nevšimnou. Ať to jsou důvody náboženské, nebo "to by náš tatínek nikdy neudělal" nebo "musíme dělat co si přeje tatínek, jinak bude zlý". U téhle knížky mi bylo opravdu hodně špatně. Nechápu, jak mezi námi mohou žít takové hyeny. Trest smrti by kvůli takovým prasákům měl být obnoven!

27.08.2014 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

27.08.2014 5 z 5

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura. Děkuju!

27.08.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

WOW! Silná kniha, kterou jsem četla ještě na škole. Totálně mne dostala a má čestné místo v mé knihovně. Možná i díky ní mám takový odpor k individuím, kteří nedokáží řešit své problémy a hledají jejich řešení v chlastu, drogách a podobných nesmyslech. Rozhodně by měla být vtloukána děckám na základce jako povinná četba, snad audio, aby ji dnešní cool mládež byla schopna přečíst.

Memento Memento Radek John

Jedna z mála knih, co mne z povinné četby na škole chytly. Mám Memento přečteno několikrát a určitě jej ještě párkrát do svého měsíčního repertoáru zařadím. Pamatuji si, že Radek John se opravdu dostal do skupiny těch špíňáků, aby příběh byl opradu autentický a perfektní. Což se mu naprosto povedlo. Více takových dobrých knih na ožehavá témata.

Duch Duch Robert Harris

O tolik lepší než film! Jak už to tak bývá.. Moc dobré, napínavé, strhující, fascinující, tajemné a i dojemné. Bezva kniha!