Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible

Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36709/bmid_penis-pravdy-2012-nejspokleslejsi-v-YD1-36709.jpg 4 13 6

Penis pravdy je příběhem dvou mužů a jedné ženy. Všichni tři se živí námezdní prací, tudíž něčím, co lze vydržet jen po dobu jednoho lidského života. Naši hrdinové však mají smůlu, neboť příběh novely se odehrává na motivy pohádky Dařbuján a Pandrhola, situované do dnešních časů. Takže se, jak všichni víme, ocitají tváří v tvář hrozící nesmrtelnosti. A to je to poslední, oč by stáli. Řečeno slovy jednoho z nich: „Taky život, jaky je naš, se da vydržet maximalně do smrti, dyl ne!" Vydají se tedy na pátrání po ztracené smrti, aby vše navrátili do starých dobrých, dočasných kolejí. Během této odysey nezažijí žádné výraznější dobrodružství, vyjma politicky nekorektního výletu do Rozprávkové krajiny. Tam potkají kouzelné artefakty, které jim nakonec pomůžou nalézt cestu k vytoužené smrtelnosti. Tato kniha však není uměleckým dílem a každý, kdo ji bude číst, by se za to měl stydět.... celý text

Žánr:
Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Dauphin
více info...

Komentáře (6)


Plážovýbarman
Plážovýbarman
14.04.2022 5 z 5

Kniha mě překvapila hl. netypickými postavami, myšlenka nesmrtelnosti mě velmi zaujala a vedla mě k zamyšlení co by se dělo kdyby byli všichni nesmrtelní v dnešním době. Kniha plná sarkasmu a neskutečných událostí ale čtení mě bavilo.

Jizi
Jizi
03.05.2020 2 z 5

Četla jsem už kdejakou kravinu, přečetla jsem i knihy, které se všeobecně považují za literaturu kvalitní ba dokonce i náročnou, ale takový sprostý guláš, jako je tohle, jsem ještě nečetla.
Ne že bych tam neviděla ten výsměch době a lidem a bortícím se hodnotám a nově vznikajícímu (ne)řádu. Ne že bych nechápala, že se autor celým tímhle retellingem, jak je dneska moderní říkat, Dařbujána a Pandrholy výborně baví a v době, která se tak stydí si nahlas prdnout, že radši praskne, se otevřeně vysmívá kde komu včetně cikánů a jehovistů a feministek a zbohatlíků a politiků... A ne že by se v knize neobjevily nápady, které mi přišly samy o sobě zajímavé. Jen mě to prostě jako celek zoufale nebavilo.
Nejvtipnější na tom celém na konec je to, že jsem tuhle knihu před lety pod vlivem doporučení iLiteratury koupila vlastní mamince pod stromeček. Kristovanoho.


Tuksii
Tuksii
24.09.2016 4 z 5

V podstatě je to pohádka zasazená do dnešního světa, do kulis plných havířů, ostravštiny, polštiny, slovenštiny, nadávek a surovosti každodenního života nižších vrstev. Název vlastně dokonale vystihuje celou knihu. Musíte se smířit s tím, že vlastně nic nemusí mít racionální vysvětlení a Faradayova klec je jednoduše všude. Příběh je tak reálný, až se stává nereálným. Psychologie postav nic moc, ale určitě se několikrát od srdce zasmějete a možná se i plácnete do stehen.

"Pan jest Smrt? Fešny... Nie wyobrazalem sobie pana takego, no ma pan moje sympatyje. ... Pujdziemy?"

baterka.gs
baterka.gs
12.08.2014 1 z 5

Po téměř protrpěném pročtění knihy jsem si říkala.. o čem jsem to vlastně četla? Dodnes nevím..

Natalie145
Natalie145
19.06.2012 1 z 5

nuuuuuuda,děs běs...

jasmína
jasmína
27.02.2011

Kniha mě v začátku zaujala, ale od půlky jsem se nedokázala soustředit a přečetla jsem si konec, což by se stávat dle mého názoru u knihy nemělo.

Autorovy další knížky

Pavel Göbl
česká, 1967
2008  71%Tichý společník
2010  75%Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible
2015  84%4 igelitky
2020  68%Tichý společník

Kniha Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible je v

Přečtených16x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst7x
Chci si koupit2x