Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible

od:


KoupitKoupit eknihu

Penis pravdy je příběhem dvou mužů a jedné ženy. Všichni tři se živí námezdní prací, tudíž něčím, co lze vydržet jen po dobu jednoho lidského života. Naši hrdinové však mají smůlu, neboť příběh novely se odehrává na motivy pohádky Dařbuján a Pandrhola, situované do dnešních časů. Takže se, jak všichni víme, ocitají tváří v tvář hrozící nesmrtelnosti. A to je to poslední, oč by stáli. Řečeno slovy jednoho z nich: „Taky život, jaky je naš, se da vydržet maximalně do smrti, dyl ne!" Vydají se tedy na pátrání po ztracené smrti, aby vše navrátili do starých dobrých, dočasných kolejí. Během této odysey nezažijí žádné výraznější dobrodružství, vyjma politicky nekorektního výletu do Rozprávkové krajiny. Tam potkají kouzelné artefakty, které jim nakonec pomůžou nalézt cestu k vytoužené smrtelnosti. Tato kniha však není uměleckým dílem a každý, kdo ji bude číst, by se za to měl stydět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36709/penis-pravdy-2012-nejspokleslejsi-v-YD1-36709.jpg 3.810
Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Dauphin
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Tuksii
24.09.2016

V podstatě je to pohádka zasazená do dnešního světa, do kulis plných havířů, ostravštiny, polštiny, slovenštiny, nadávek a surovosti každodenního života nižších vrstev. Název vlastně dokonale vystihuje celou knihu. Musíte se smířit s tím, že vlastně nic nemusí mít racionální vysvětlení a Faradayova klec je jednoduše všude. Příběh je tak reálný, až se stává nereálným. Psychologie postav nic moc, ale určitě se několikrát od srdce zasmějete a možná se i plácnete do stehen.

"Pan jest Smrt? Fešny... Nie wyobrazalem sobie pana takego, no ma pan moje sympatyje. ... Pujdziemy?"

baterka.gs
12.08.2014

Po téměř protrpěném pročtění knihy jsem si říkala.. o čem jsem to vlastně četla? Dodnes nevím..

Natalie145
19.06.2012

nuuuuuuda,děs běs...

jasmína
27.02.2011

Kniha mě v začátku zaujala, ale od půlky jsem se nedokázala soustředit a přečetla jsem si konec, což by se stávat dle mého názoru u knihy nemělo.

Autor a jeho další knihy

Pavel Göbl

Pavel Göbl
česká, 1967

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x