Poslední vůle

Poslední vůle https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5585/posledni-vule-5585.jpg 4 194 194

Právnické kličky kolem poslední vůle miliardáře. Troy Phelan,onen miliardář,nyní namocný osamělý muž,odevzdaně čekající na smrt ,převeze v poslední vůli své chamtivé potomky a celé své pohádkové jmění odkáže neznámé dědičce,své nemanželské dceři Rechel. Troye zastupuje právník Nate,jehož soukromý život je v troskách. A právě Nate dostané za úkol Ráchel vyhledat.Ví se o ní pouze,že pracuje jako misionářka u indiánského kmene kdesi v rozlehlých zapadlých močálech Brazilie. Nate bojuje s nástrahami divočiny plné aligátorů,hadů,moskytů roznášejících malárii.V soudní síni se zatím rozpoutal boj o prohlášení šokující závěti za neplatnou. Než se o osudu pohádkového jmění rozhodne,životy všech zúčastněných se definitivně změní...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

The Testament , 1999

Luigi1
25.10.2023 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila přečetl jsem ji na posezení

princeznaaura
25.02.2023 4 z 5

Zacatek knihy me nadchnul, bylo to zazivne a provokativni, patrani po nezname dedicce taky nemelo chybu, zbytecne bylo obraceni se na viru v Boha a pindy o nabozenstvi, dalsi nezazivna vlozka byla sumarizace cinu a penez jeho vypocitavych deti a exmanzelek, ale soudni preliceni o napadnuti posledni vule me naopak bavila,jak dokazi dobri pravnici nachytat vycurane svedky na svestkach. Prekvapivy byl i zaver dila, kdy jel pravnik zpet za dedickou do Brazilie, avsak obeznamen s tamni prirodou uz se na to nalezite vybavil.

borsalino_csfd
20.11.2021 3 z 5

Docela zajímavý námět, který fungoval tak do dvou třetin a pak mi připadlo, že si s tím Grisham nevěděl rady a skončilo to tak jako neslaně nemastně. Vypravěč je výborný, ale tato kniha mi moc nesedla.

Jack Bauer
30.09.2020 5 z 5

Druhá kniha hned po Klientovi, kterou jsem od Grishama četl a opět naprostá pecka. Bohužel, ne všechny knihy z právnického prostředí se mě líbí, ale tyhle dvě se velmi povedli.

Termina
15.06.2020 3 z 5

Nefandím dobrodružným cestopisům ale v této knize mi určité stránky takto naladěné nevadily.
Konec v celku smutný avšak v životě by to předpokládám dopadlo hůře .. DÍK!

March
27.10.2019 5 z 5

Kniha mě nadchla...mela naprosto všechno, závěr byl překvapivý, trošku i smutný, ale ani to mé hodnocení nezmenilo =plný počet. Žádná krev, neustálá zvědavost, jak kniha bude gradovat...vřele doporučuji

soupik2012
19.08.2019 4 z 5

Další výborná kniha od mého velice oblíbeného autora. Začátek je naprosto perfektní. Hlavní postava, alkoholik, naprostá troska, která jede za dobrodružstvím, to také nemělo chybu. Návrat do civilizace a soudní proces, byl ale zbytečně zdlouhavý a dost nudný. Nakonec ani samotné vyrovnání mě nepotěšilo. Vlastně k žádnému soudnímu procesu nedošlo. A ten závěr? Hm.. Veliký smutek, ale jenom chvilku. Asi jsem měla stejné pocity jako je měl Nate. Audioknihu čte sice amatér, ale Jared51 má nesmírně příjemnou barvu hlasu a jím namluvené knihy mám moc ráda.

mirabl
22.06.2019 3 z 5

(audiokniha). První částí knihy jsem byl nadšen. Bitva o 11 gigadoláčů, dobrodružství v exotickém prostředí, hmm, to docela ušlo. Ale vůbec nechápu, proč Grisham měl akutní potřebu celý příběh doslova utopit v nekonečných právnických tahanicích a otravoval čtenáře nezáživnou vedlejší dějovou linkou rodinného zázemí pana Ochmelky. Konec ve stylu "Honem honem, ať to máme za sebou" mě pak už jenom dorazil.

Miruš
11.01.2019 5 z 5

Pozvolna se rozjíždějící kniha s velice pro mne nečekaným koncem. Za mě dobrá.

pipetion
30.07.2018 3 z 5

Příjemné prázdninové počtení. A pro mě s několika bonusy; neměla jsem ani ponětí, že existuje oblast Pantanal a její vykreslení mě víc než zaujalo. Kniha mi nepřímo nabídla spoustu otázek, ale na odpovědi si musím přijít sama (například - Co by ze mě udělalo pohádkové dědictví?)

1amu
05.07.2018 3 z 5

Nedovedu si představit českého milionáře (a výše), který by vyřešil svůj odkaz se závětí podobným způsobem. Ale jsme v USA, vypráví nám to pan Grisham . Vzhledem k výši financí v závěti, je uvěřitelná ta část knihy, která probírá jednotlivé subjekty, zúčastněné na onom čtení (tedy - jak kdo dopadl) . Ono to ani jinak dopadnout nemohlo, i když osobně nejsem sentimentální příznivec tohoto stylu psaní.

madem
02.06.2018 4 z 5

Nejdříve právnické a finanční prostředí, z kterého se dostáváme do oblasti Pantanalu. Tam se vydává bývalý alkoholik Nate vyhledat misionářku a dědičku 11 miliard.
Přijme dědictví po otci nebo ne?

mynamail
20.11.2016 4 z 5

Už jste četli knihu od Grishama, která by stála za prd? Já ne.
Boj o dědictví 11 mld USD je zajímavou zápletkou. Samozřejmě jednou z havních postav je opět právník.
Prostě ho čtu ráda.

konicekbily
03.11.2016 3 z 5

Autor se pokusil o nové téma, opouští soudní síň a právnické prostředí a zkouší "cestopis".

winer12369
26.09.2016 2 z 5

Za mě nejslabší Grisham co jsem četl. Knize by prospělo zkrácení o sto stran, celý děj je zbytečně natahovaný opakováním již řečeného. Příběh je vcelku předvídatelný a nenachází se zde žádná sympatická postava. A co je nejhorší, vše se motá kolem misionářů na něž autor nahlíží naprosto kladně. Tito parazité by měli být zakázáni za rozvracení a ničení původních kultur. Na konec jsem tedy knihu zaklapl po úmorném čase, který jsem u ní strávil a který si nezasloužila.

items
18.07.2016 3 z 5

Skôr rozprávka pre deti a ešte aj to písaná veľmi naivne. Záplava nezapamätateľných rozhádaných rodinných príbuzných (stačili by jeden-dvaja) a proti nim krištáľovo čistá duša.

tulip131
10.07.2016 5 z 5

Tahle kniha je trochu něco jiného. Z právních věci, dohadů u soudu a hromadu pravnickych intrik je jen malo na začátku a poslední část knihy, zbyly děj se odehrává v mokřadech, lagunach, mezi indiány. Musím ale říct, ze napsáno je to hodně dobře, žádné obsáhlé a nepotřebné pasáže, děj ma spád, příjemná změna.

baterka.gs
31.01.2016 4 z 5

Měla jsem pocit jako bych četla dvě knihy najednou. První z napínavého prostředí právnických kliček a druhou coby cestopis a honbu za dobrodružstvím a přírodě jižní Ameriky. Bavila mne spíše ta první, nicméně chápu že bez toulek přírodou by autor nedokázal vytvořit tak pěkné napětí a především atmosféru. Závěr vás nutí se zamyslet nad penězi a světem, ve kterém žijeme a to má kvalitní kniha udělat.. nutit vás přemýšlet.

čekanka13
11.11.2015 4 z 5

Asi ve 2/3 jsem měla dojem, že příběh ztrácí dech, pak se to znovu rozbíhá.

3nitka
18.04.2015 4 z 5

Kniha ma nesklamala, veľmi dobre sa čítala. Užila som si v poslednej časti vypočúvanie dedičov, presne tak, chcú sa súdiť, tak nech trpia. Grisham to jednoducho vie.