bareva bareva komentáře u knih

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Podle mého názoru, byla tato kniha stejně zajímavá jako ta první. Opakování je matka moudrosti, proto asi byly důležité okamžiky první knihy připomínány, ačkoliv mi to přišlo zbytečné...

08.02.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film. Obojí je kouzelné. Samozřejmě kniha pro mě znamenala větší požitek. Myslela jsem si, že si ji nikdy nepřečtu - nelákalo mě to, ale teď vím, že by to byla velká chyba. :)

02.02.2016 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. :)

01.02.2016 4 z 5

Bílý oleandr Bílý oleandr Janet Fitch

Působivý příběh. Nejdříve jsem viděla film. Kniha byla mnohem intenzivnější, ale oběma zpracováním musím dát palec nahoru. :)

18.01.2016 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha mě bavila. Ale přišlo mi trochu přehnané, kolik se toho stihla prožít jedna mladá dívka během dvou let (přibližně).

30.12.2015 3 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Dvě dívky s pohnutým osudem spojeny tajemným poutem. Je to častý motiv v knihách. Shrnula bych to tak, že kniha neurazila, ale ani jsem ji nehltala.

17.12.2015 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Naprosto úžasná kniha... Ani mi nepřišlo, že jsem přečetla tisíc stránek a ještě anglicky. :) Jsem v pokušení se znovu podívat na seriál natočený na motivy této knihy.

08.12.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Příběh byl napínavý až do konce. Občas jsem se ztrácela ve jménech mužských postav. Odhalení vraha bylo dobré, ale až příliš se to odlehčilo v následujících odstavcích.

29.11.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha byla napínavá. Těšila, co se dozvím v další kapitole, ale rozhodně více jsem se "bála" ve Svědkyni ohně. I tak to byl skvělý zážitek a těším se na další osudy Joony Linnny.

17.10.2015 5 z 5

Lov na jednorožce. Kniha druhá Lov na jednorožce. Kniha druhá Dorothy Dunnett

Druhý díl byl mnohem napínavější než první. Poslední sto stran jsem prostě musela přečíst bez odkladu. :)

17.09.2015 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Líbila se mi charakteristika osob a osobností. 180 cm výšky minimálně aby adept dosáhl na pozici manažera :) Děj poutavý a závěr pro mě nečekaný. :)

09.09.2015 4 z 5

Lov na jednorožce. Kniha první Lov na jednorožce. Kniha první Dorothy Dunnett

Na začátku knihy jsem si přišla zmatená, ale pak jsem se do děje dostala. :)

09.09.2015 3 z 5

Hříšná Messalina Hříšná Messalina Alfred Schirokauer

Tak trochu mi přijde, že kniha není tak hříšná, jak název napovídá. Škoda. Jinak se velice dobře četla.

15.06.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Když jsem knihu začala knihu číst, vzpomněla jsem si na jinou a to Střet civilizací. Stručný popis vývoje velmocí a kastovního roztřídění mi přišel velice zajímavý. Děj v této knize je poutavý a rychle se vyvíjí.

31.05.2015 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Skvělá kniha. Při čtení jsem si uvědomila, že jsem před pár lety viděla seriál natočený na motivy této knihy. Takže jsem z knížky měla dvojnásobnou radost (a k tomu ještě to věnování na začátku). :) Chvílemi se mi zdálo, že tu levanduli i cítím. Jen by mě zajímalo, jak Sugar se Sofií nakonec dopadly.

21.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Zajímavá kniha, přečetla jsem ji za jeden večer. Takže taková pohádka na dobrou noc s nesmělým princem, duchaplnou Lady z nízké kasty v nablýskaném paláci a s milencem ve stínech. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. :)

21.04.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tato knížka mě nadchla. Když jsem ji začala číst nevěděla jsem do čeho jdu. Po prvních dvou kapitolách jsem byla zmatená, ale jak jsem v četbě pokračovala, tím více jsem se ponořila do děje a nemohla jsem se dočkat, jak to všechno dopadne. Prostě WOW. Dokonce ani film nebyl zklamáním, nasmála jsem se u něj více než u knihy, ale podle mě je to dobrá adaptace. :)

11.04.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem HP asi před dvěma lety. Všechny díly hezky po sobě. Měla jsem problém přestat číst a dělat něco školy a podobně. První díl se mi líbil asi nejvíce, protože byl pohádkový a milý. Další díly pak čím dál "drsnější" a vhodnější pro starší čtenáře. Tak to asi bylo i míněno. Jedna věc, co mě mrzí je, že některé postavy umíraly docela nedůstojně a některé zcela zbytečně. Samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled. :)

02.04.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Byla jsem překvapena, že se knížka četla tak dobře. Až do okamžiku odhalení vraha jsem si nebyla jistá, kdo to bude. Toho si hodně cením. :)

02.04.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Naprosto úžasná kniha. Mám ji doma jak v české tak anglické verzi. Je škoda, že spousta lidí ji nedocení, protože si myslí, že je to obyčejná romantická kniha. Zatímco je v ní obsažena spousta ironie a sarkasmu.

02.04.2015 5 z 5