BarboraZ BarboraZ komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Před pár lety jsem viděla povedené filmové zpracování a proto jsem se pustila i do knihy.
Věci které mě na knize zaujaly
- práce se svou myslí a překonání vlastního strachu
- hrozba možnosti vzniku dokolané armády ovládané díky transmiterům v mozku
- ztráta vlastní rodiny, rozpad společnosti
- skrývání vlastní jedinečnosti před okolím
Hodně věcí bylo nedomyšlených např. pobavilo mě, že neohrožení, kteří měli sloužit co by ochranná složka města bydleli ve vlhké jeskyni s vodopádem, házeli noži, chlastali, hecovali se a řvali jako banda puberťáků.
Celkově se mi kniha líbila, měla svoje kouzlo, i když nejsem cílová skupina.

10.01.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Včera jsem ji doposlouchala, byla napínavá od začátku do konce. Je skvěle namluvená a ty zvukové kulisy byly pecka! Úžasný příběh, několikrát mi nahnal strach a husí kůži. Na konci jsem si musela pustit telku, abych zahnala to děsivé ticho....ticho s očima! Líbí se mi, že v závěru nebylo vše vysvětlené a člověk tak mohl přemýšlet a určit si svou vlastní verzi. Určitě ji můžu doporučit.
Poslouchala jsem audioknihu z tohoto odkazu, je možné že oproti knize je děj zkrácený: https://youtu.be/1CxIj1rHmZc

10.01.2021 5 z 5

Zvířátka Zvířátka Josef Lada

Naše dcera tu knížku miluje, musíme ji ohlížet každý den :-). Doporučuji ji jako dárek pro každé miminko.

02.01.2021 5 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Kniha je napsána nezáživně, pořád jsem čekala, že se dozvím co teda dělat s panovačným dítětem a dozvěděla jsem se až na konci knihy akorát to, že jej mám pevně objímat. To je teda objev!

31.10.2020 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

(SPOILER) Tenhle díl se mi moc líbil. Nejvíce část, kdy autem cestovali z Floridy až do New Yorku a plnili úkoly. Bylo to napínavé čtení a fandila jsem jim, hlavně když se konečně trhli od své panovačné ymbryny. Jenže pak se zas vrátili jako kuřátka pod křídla kvočny, což mě naštvalo. Uvidíme jak bude příběh pokračovat a co přinese světu Noor.

31.10.2020 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moc krásná knížka, hezky jsem si u ní odpočinula, nic jsem od ní nečekala a překvapila mě. Vyplatilo se mi zde nečíst anotaci. Landon i Jamie byli sympaťáci, příběh jejich nevinné lásky mě na konci dojal až k slzám.

21.09.2020 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Silné až brutální čtení, přesto poučné. Jsem ráda za těch pár vtipných scén a šťastný konec. Pomohlo mi utvořit si představu o tom jaké muselo být být odstřelovačem.

03.08.2020 5 z 5

Přicházejí vlci Přicházejí vlci Karolína Wellartová

Nádherně ilustrovaná kronika o vlcích na našem území od roku 2014 po 2020. Knížka se hodí spíš na prohlížení, text je stručný a je ho méně.

01.07.2020 5 z 5

Gustloff Gustloff Rainer Berg

Skvělá kniha, četla se dobře, přestože mi ani jedna z postav nebyla sympatická. V dialozích jsem často nevěděla, kdo to zrovna říká. Ke konci knihy bylo nejlépe popisováno samotné potápění lodi. Mrzí mě obrovský počet utonulých obětí této katastrofy.

24.06.2020 5 z 5

Záliv Osamění & zapomenuté australské povídky Záliv Osamění & zapomenuté australské povídky Edgar Dutka

Docela vydařené povídky, nejvíce se mi líbila Muž v dutém stromě.

25.05.2020 4 z 5

Dítě – zázrak prvních dvou let Dítě – zázrak prvních dvou let Desmond Morris

Krásná kniha s kvalitními fotografiemi a nejnovějšími poznatky o vývoji dítěte. Formát je docela velký, takže se dá číst jen doma.

10.03.2020 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Krátké a milé příběhy svérázných postaviček z města Monterey u kterých se pobavíte i zasníte. Doporučuji jako odpočinkovou četbu.

07.03.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Z tohohle dílu jsem nadšená! Harrymu osud nadělil krutou ránu, až mi ho bylo opravdu líto. Děj se hezky odvíjel a napětí v knize stoupalo až k odhalení vraha, které mi vyrazilo dech. Jsem zvědavá jak bude série HH pokračovat dál a snad se dočkáme dalšího dílu dřív než za 2 roky.

12.02.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři dokonale napsané děsivé příběhy, které mi ještě dlouhou dobu zůstanou uvízlé v paměti. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout!

06.02.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka je krásně ilustrovaná, příběhy byly milé, ale mělo jich být víc než 5, když navíc jeden už známe z HP. Komentáře Albuse Brumbála pro mě byly zbytečné a nudné.

06.02.2020 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi čtivý thriller, přečetla jsem ho za 2dny. Líbil se mi detailní popis chytrého domu v Londýně a minimalistický styl jeho majitele. Také střídání vyprávění z pohledu Emmy a Jane a opakování stejných vzorců chování bylo zajímavé. Rozuzlení knihy mě docela zklamalo, přesto knihu doporučuju.

10.01.2020 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Klasický Coelho: slátanina černé magie, esoterie, minulých životů, pseudomouder a překrouceného křesťanství. Dočetla jsem ji, jen abych zjistila jak dopadne ten milostný trojúhelník. Dvě hvězdy dávám za skvělý styl psaní a čtivost.

10.01.2020 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá krátká knížka, člověk ji přečte za 2dny a příjemně se u ní zrelaxuje. I když buddhismu nijak zvlášť nefandím, líbily se mi citáty: ,,Když se člověk zlobí, první, kdo tím trpí je on sám. Nikdo, kdo je rozzlobený, nemá šťastnou a klidnou mysl."
,,I kdyby člověk zvítězil nad tisícem válečníků v bitvě, největším bojovníkem je ten, kdo zvítězí sám nad sebou."

05.12.2019 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Do půlky knihy se to točilo kolem manželských problémů, ale pak se to hezky rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci byl příběh dost děsivý a napínavý, jak se na sluší na správný horor.

04.12.2019 4 z 5

Špína, hygiena, imunita, alergie Špína, hygiena, imunita, alergie Marie-Claire Arrieta

Kniha se soustředí na náš střevní mikrobiom, rozebírá důsledky nadměrného užívání antibiotik, podporuje kontakt dětí se špínou. Líbila se mi.

20.11.2019 4 z 5