Gustloff

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh největší námořní katastrofy všech dob 30. leden 1945. V Gdaňském zálivu kotví Wilhelm Gustloff, loď snů třicátých let, jež je určena k přepravě pasažérů. Má odvézt tisíce zoufalých žen, dětí a starých lidí – uprchlíků, kteří jsou na útěku před postupující Rudou armádou. Loď má pasažéry dopravit do německého přístavu v Kielu. S tímto cílem si uprchlíci spojují naději na svou záchranu. Mladá pomocnice námořnictva Erika Galetschky z Königsbergu se v přístavu Gdyně setkává se svým milým Helmutem Kehdingem, který má na Gustloffu převzít velení. V poslední minutě se Erika tajně dostane na palubu. Zcela přetížená loď však opouští přístav bez potřebného doprovodu a ochrany. Zatímco se velitelé ještě dohadují o své kompetence, zasáhne loď ruské torpédo. Jen malá část z více než deseti tisíc pasažérů přežije tuto největší námořní katastrofu v dějinách lidstva “. --------------------------------------------------------------------------------...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14138/gustloff-14138.jpg 3.69
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

Die Gustloff, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Gustloff

Přidat komentář
BarboraZ
24.06.2020

Skvělá kniha, četla se dobře, přestože mi ani jedna z postav nebyla sympatická. V dialozích jsem často nevěděla, kdo to zrovna říká. Ke konci knihy bylo nejlépe popisováno samotné potápění lodi. Mrzí mě obrovský počet utonulých obětí této katastrofy.

ivakola
06.11.2015

Já jsem mile překvapena. Vůbec to nebyla nudná knížka.Doposud jsem o této události v době války neslyšela a proto mě to opravdu zajímalo.To množství utonulých lidí mě tedy opravdu zaskočilo.Nechybí zde ani láska a napětí. Dobře se četla.


jiri77
25.09.2013

Dobře čtivá kniha o největší námořní katastrofě,je hrozné kolik lidí muselo zbytečně zemřít.

hanap
27.03.2013

Loď Gustloff má přivést z Gdaňského přístavu tisíce zoufalých žen,dětí a starých lidí-uprchlíků,před postupující Rudou armádou.Loď snů třicátých let ,jež je určena k přepravě pasažérů,plující do německého přístavu Kielu-naděje uprchlíků na záchranu.Mladá pomocnice námořnictva Erika se setkává se svým milým Helmutem,který má na Gustloff převzít velení.Erika se na poslední chvíli dostane tajně na palubu lodi.Zcela přetížená loď opouští přístav bez potřebného doprovodu a ochrany.Příběh je napsán podle skutečné události,svou hrůzou a velkým počtem obětí překoná i známější Titanik.Je to napínavé čtení i když poenta je již několik desetiletí známa.