Přicházejí vlci

Přicházejí vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446912/bmid_prichazeji-vlci-fF5-446912.jpg 4 16 8

Přicházejí vlci - ilustrovaná kronika návratu vlků do České republiky. Nádherné ilustrace Karolíny Wellartové jejíž ilustrace vlků byly doposud známé především na severoamerickém kontinentu, doplňuje text Jiřího Beneše, který se se věnuje fenoménu návratu vlků do našich lesů prostřednictvím řady aktivit. Psal se rok 2014. Ta zpráva působila jako blesk z čistého nebe. Hodinu jízdu z Prahy se usadili vlci. Co teď? Naplní se pohádky a legendy? Začnou se v lesích ztrácet malé děti? Karolína s Jiřím se rozhodli spojit své znalosti a dovednosti a přetavit je do jejich první knížky. Do knížky o vlcích vracejících se po mnoha desítkách do českých lesů.... celý text

Pukeko
15.02.2023 4 z 5

Kniha s velikým potenciálem: musíte mít ve své knihovně - s překrásnými kresbami od skvělé ilustrátorky. Na můj vkus má text zbytečně velká písmena, pro mě má při procházení knížkou spíše rušivý charakter. Uvítala bych knihu jen s ilustracemi na kvalitnějším papíře s kvalitnější obálkou. Pak by byla dokonalá. Třeba jednou limitovaná edice pro fajnšmekry?

JancaMia
20.10.2022 5 z 5

Půjčeno z knihovny. Uplně úžasná knížka o vlcích, mám jí doma hodinu a dočítám pár posledních stránek, knihu budu shánět jako divá. Chci jí mít ve své knihovně.

hnilda3
25.10.2020 5 z 5

Texty opravdu čtivé, ilustrace krásné.

Coshida185
07.10.2020 5 z 5

Krásně ilustrovaná kniha. Napsané tak, že textu rozumí i malé děti. Celkově super práce, až na tu obálku.

MiroslavF
22.09.2020 5 z 5

Krásně, jasně, výstižně. Bez zbytečné omáčky vypíchnuté nejdůležitější události, příjemně čtivý text. Obálka by zasloužila kvalitnější grafické zpracování.

g0mbicka
17.08.2020 1 z 5

Ilustrácie sú nádherné, ale to je asi tak všetko. Stačí prelistovať v obchode a nekupovať. Nesúrodosť fontov trhá oči.

OlafSveinsson
13.08.2020 5 z 5

Kniha, která už od začátku lákala hlavně na krásné ilustrace a v tomhle směru je opravdu nádherná. Ta malá porce textu nabídne stručnou historii vlčí populace u nás v novém tisíciletí.

BarboraZ
01.07.2020 5 z 5

Nádherně ilustrovaná kronika o vlcích na našem území od roku 2014 po 2020. Knížka se hodí spíš na prohlížení, text je stručný a je ho méně.

Autoři knihy

Jiří Beneš