barbora5058 barbora5058 komentáře u knih

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Na tuhle knihu i autora jsem se moc těšila. Mám vystudovanou Mendelovu univerzitu v Brně, ale to samozřejmě není úplně jediná věc, která mě na autorovi zajímala. Kniha vypráví o dvou příbězích, hezky čtivé, jinak jsem tak nějak od knihy čekala víc, proto nedávám plný počet hvězd. Pěkné, vědecké, ale ne 100 % :) ..

30.04.2021 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výborná nadčasová kniha, doporučuji. Naprosto mě pohltila, krásně přeloženo, opravdu povedené.

20.03.2021 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesba čtu chronologicky, zatím hodnotím, že se autor od 3. dílu neustále zlepšuje. Levhart mě bavil nejvíce spolu se Spasitelem. Paráda, doporučuji a už se těším na další..

10.03.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tleskám, opravdu skvělá kniha, skvělý příběh. Líbí se mi stejně jako Pentagram a Spasitel. Knížka mě opět vtáhla pořádně do děje, klasický Nesbo, bavilo mě to, ale chce to mít na tuhle knížku čas a klid, je tam spoustu jmen, které je potřeba si pamatovat. Paráda, doporučuji.

25.11.2020 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Tento 4. díl se hodně podobá 1. 2., trojka, tedy LÁSKOU ŠÍLENÁ byla napsaná trošičku jinak. Tento díl už mi přidal, že už Bridget zase poznávám. Dobré, pohodové čtení.

07.11.2020 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Ale jo no, dá se přečíst. Od poloviny knihy mě příběh začal trochu bavit. Kdo hledá pohodovku, kniha splňuje, ale rozhodně je horší než 1 a 2. Moc nechápu záměr tohoto dílu - Mark + děti, když je potom ještě vydaný díl Bridget, která čeká dítě - zfilmováno. To se chystám číst, ale moc to nedává smysl. Pohodovka pro fanoušky Bridget.

22.10.2020 3 z 5

Kniha určitě lepší než film, krásná grafika knihy. Myslím, že Fanstastická zvířata a kde je najít jsou o hvězdu lepší. Moc jsem se těšila na pokračování, ale nedám plný počet bodů..

07.09.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla po Fantastických zvířatech a kde je najít - původní scénář. Je to krásné doplnění celého příběhu Mloka i HP. Velice vydařený začátek knihy, krásné ilustrace.

28.08.2020 5 z 5

Pro každého fanouška HP je příběh Mloka další propojení s kouzelnickým světem. Příběh má spád, stejně jako film, který se mi líbil až po přečtení knihy. Knížka mě moc bavila, krásně mě vtáhla do děje, co stojí ještě za pochvalu je obal a ilustrace knihy, krásný, tleskám. Doporučuji.

23.08.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nebudu lhát, kniha mě především zaujala svým obalem, vzhledem - je prostě nádherná. Slova v ní také, nádherné myšlenky a postřehy nad kterými je čtenář nucen zamyslet snad i kdyby nechtěl :D. Výborná oddechovka, krásně zpracovaný každý detail. Doporučuji na odpočinkovou dovolenou v jakémkoli ročním období.

19.08.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Knížka, která Vám poskytne jakýsi návod jak vychovávat děti, jak se chovat k ostatním, ale také jak nás na celý život ovlivní naše dětství a rodiče. Líbí se mi i to, jak radí neopakovat některé chyby a jak najít sám sebe. Nenásilné, lidské..i pro mladé rodiče a lidi do 30. Pěkné.

10.05.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nesba čtu chronologicky, spolu s Pentagramem hodnotím jako nejzdařilejší. Prvních 200 stran jsem se ale nemohla nějak začíst a dostat se do příběhu, zbytek knihy, jakmile se děj začne víc vysvětlovat jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Bohužel potom bych mohla číst prvních 200 stran znovu, aby to dávalo smysl.. :D Super díl pro koronavirovou krizi, líbí se mi posun v příběhu: Moller, Beáta a Rachel.. Těším se na další díl.

08.04.2020 5 z 5

Vždy je kniha lepší než film, bývá to pravidlem, ne však u této knihy. Filmy mám opravdu moc ráda a dlouho jsem se těšila, až si příběhy přečtu i jako knižní zpracování. 1. knížka mě opravdu bavila, bylo to správně trhlé jako Bridget, supr oddechovka. Ale tahle kniha - možná můj názor ovlivňuje opravdu výborné zpracování filmu, musela jsem se do knížky nutit, někdy byl příběh opravdu hodně přitažený za vlasy, ale v některých situacích mě zas Bridget překvapila svou vyzrálostí. Jsem ráda, že jsem dočetla, nicméně také mě překvapilo v kolika situacích se děje kniha vs. film rozchází - například žádost o ruku, souboj v kašně,... Za mě max 3 body, slibovala jsem si, bohužel, víc.

15.01.2020 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Autora čtu chronologicky, Pentagram mě bavil zatím určitě nejvíc. Na druhém místě je u mě Červenka. Výborné, ne tak dlouhé jako Nemesis, krásně čtivé až do poslední strany. Už se těším na další..

19.12.2019 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmy znám všechny a dokonale, vždycky mě lákalo přečíst si knížku. Našla jsem úplně ideální čas na její přečtení, a to na dovolené - k bazénu i k moři úplně skvělá oddechovka. Vždy je lepší knížka než film, tentokrát myslím, že se film rovná knížce. Kniha je napsaná skvěle, vtipně a film je naprosto dokonale vytvořený, s naprosto přesně vybranými herci. Některé věci se ve filmu liší, je to tak vždy a vůbec to nevadí. Supr jak si ze sebe hlavní postava dokáže udělat srandu a líbí se mi i její černý humor. I po tolikrát zhlédnutém filmu mě knížka bavila.

06.08.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nesba čtu chronilogicky, Nemesis bych srovnala s Červenkou. Děj mě bavil od začátku do konce, míchají se zde dvě dějové roviny, které se pořád a pořád rozplétají. Konec je dle mého názoru až moc natažený, proto zatím Červenka lepší. Nemesis mě bavil z důvodu Harryho, který potřebuje vyřešit vše podle drobných detailů, líbí se mi i nová kolegyně Beáta a současně postup na případě Ellen. Dobrá kniha, doporučuji.

09.06.2019 5 z 5

Z této knihy jsem velice rozrůzněná. Na jednu stranu jsem byla ráda opět v Harryho světě, na tu druhou jsem pravděpodobně čekala víc než ,,nimrání” se v Harryho minulosti. Celý příběh je uměle nastavený a bohužel mě zklamal. Myslím, že kdyby dílo nevzniklo, udělali by autoři líp. Bohužel Harry je fenomén a snaží se za každou cenu, je to škoda. Jinak jsem ráda, že jsem knihu četla.

23.02.2019 3 z 5

Piano Piano John-Paul Williams

Naprosto jednoduše popsané části klavíru i pianina, údržba, ladění-regulace-intonace, kniha popisuje také historii vzniku hudebního nástroje, používání materiálů a taktéž info o nejznámějších výrobcích. Supr kniha, pokud chcete porozumět jako laik pianům-takový základ. Avšak pozor, v knize je několik drobných chyb, např. popis druhů dřev.. Za mě supr průprava!

07.02.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasný konec úžasné série. Dotaženo do posledního nevyřešeného tajemství, všechno dává smysl. Skvělý překlad celé série. Možná bych vynechala kapitolu ,,Po 19 letech." Úžasné, čtivé, vtáhne do děje.

07.02.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížka doporučena od kamarádky s tím, že děj tě bude určitě bavit. Ano, za oddechovku se to považovat dá, supr nápad s možností výběru začátku čtení, ale bohužel mě kniha nenadchla. Myslím, že srovnání k seriálu na pokračování by se tahle kniha dala přirovnat, pan Hartl jde vždycky přes mrtvoly a dotáhne děj úplně do největších mezí. Každopádně 1. jsem četla Jáchyma-byl mi určitě bližší svojí empatií, také měl obrovskou snahu za Verču všechno žehlit a Verča především, i jako starší, řešila především sebe.

04.11.2018 3 z 5