barbora0275 barbora0275 komentáře u knih

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Do prvni poloviny knihy jsem premyslela, proc se kniha radi k thrilerum. Jak si mlada zena nasla mamanka-burana s protivnou manipulativni tchyni. Pro Britky asi psycho, pro Cesky smutny kolorit, rikala jsem si. Potom zacala autorka pritvrzovat, az to vyvrcholilo v pro me celkem nepravdepodobny thrillerovy zaver. Dejovy obrat byl ale tak nejak nepresvedcivy. Kdybych knihu necetla, nic by se nestalo.

17.02.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Plny pocet hvezd a naprosto zaslouzene. Necetla jsem recenze a tak jsem nejdriv myslela, ze se bude jednat o zensky roman, jak jedna zlatokopka ke stesti prisla. takze me druha i treti cast velice, a rovnez velice prijemne, prekvapila.

08.03.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Narozdíl od ostatních knih autorky, byla tahle strašně rozvláčná a nudná. Možná to udělalo i to, že jsem střídala čtení knihy s audioknihou - unylý hlas vypravěčky tomu nepřidává. Vše se rozšmodrchalo až v posledních kapitolách, jinak se děj vlekl a nic se tam nedělo.

08.07.2017 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Neco jako Kamenak. Nechapu, co je na prvoplanovitem humoru tak smesneho a proc se toci x-ty dil. Precetla jsem prvnich par kapitol a musela jsem odlozit, priserne mi postavy lezly na nervy.

30.10.2016 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Naprosto genialne vykreslene charakery i jejich navaznost na sebe. V dnesni dobe uz na vesnicich nic podobneho nezazijete, je to takova nostalgie, ktera nas bavi. Chtelo by to dalsi dil :)

25.01.2020 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

nádherný obraz 90.let

09.09.2021

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nejprve me odradil jazyk, ale jakmile ho clovek prekousne, jedna se o vic nez zdarile dilo. Takova sonda do duse milenialu.

12.03.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Nejlepší kniha od Moriarty. Mnohem lepší než Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství. Je plná záhad, které postupně odkrývá a to tak, že nejdřív čtenáře naťukne, pak se stáhne a zas. A když už si myslíte, že víte všechno, na posledních stranách opět zvrat.
Pokud někomu vadí moc postav, doporučuji první kapitoly si přečíst znovu s tím, že si dávám dohromady vztahy mezi nimi. Pak už zbytek knihy jde sám.

26.11.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jestli vas kniha oslovi zalezi hodne na tom, zda se dokazete vcitit do hlavnich postav. Pro rodice malych deti to bude urcite velice napinavy thriller. Kdo je pachatelem se dalo celkem predvidat, ale i tak tam byly necekane zvraty a melo to spad vic nez kterakoliv jina podobna kniha. Vypravecsky take vynikajici, zadna prazdna mista, nic rozcilujiciho. Za me nadprumerne a napinave dilo, ktere klidne doporucim

27.05.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

málokdy to říkám, ale - film je lepší, než kniha. Vytvořila zajímavý svět, ale zasadila do něj místy hloupou teen-romanci.

20.05.2019 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

nějak nechápu, proč tady někteří prozrazují dopředu zvraty v knize. Bez čtení recenzí tady bych si knihu užila víc.

10.08.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

precetla jsem za jeden vecer, nemohla jsem se dockat, az tyran dostane za vyucenou - a v tomtokniha nezklamala. Skoda, ze skoncila tak brzy, ocenila bych epilog.

19.02.2018 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

vyborna mysteriozni atmosfera, zajimavy zvrat na konci. Od autorky za me nejlepsi kniha.

19.05.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Neuvěřitelně naivní hlavní hrdinka, která snad nemůže být spisovatelka detektivek, jak je zabedněná, a její manipulativní kamarádka. Kdo je vrah, odhalíte velmi brzo. První část knihy je dlouhé dlouhé nic a pak najednou buch, zvrat, a pak dlouhé rozjímání hlavní hrdinky nad zjevným. Ale čtivě napsané.

18.10.2016 2 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

čekala jsem gotický horor a dostala jsem... něco jiného s otevřeným koncem. Trošičku zklamání, i když podle obálky jde vidět, že to nebude ta klasická D.C.

23.11.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Neotrele a originalni.

03.07.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

zezačátku to vypadá jako klasický sociální thriller o milostném trojúhelníku. V druhé polovině se vyvine v mystery až skoro horor. Začátek se strašně vlekl.

13.05.2018 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Zajimava zapletka, ale o napinavosti se zde rozhodne hovorit neda. Prvni polovina se spis neuveritelne vlece, pachatele znate odzacatku, nejstale utrpne cekate, kdy to dojde i detektivum. Zvrat nastava az v poslednich kapitolach.

22.04.2018 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Precteno behem dvou dni, tak to bylo dobre :) neotrele, napinave, krute, ale zaroven plne nadeje

11.02.2018

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Velmi zdarila kopie originalu, ale stale jenom kopie, to je jasne. Od Jirotky asi o stupen horsi, mozna o dva - nektere ty stokrat omilane vtipy byly uplne mimo. Neni pravdepodobne, ze v te dobe by muz z lepsi spolecnosti vypravel pred damami vtip o penisu. I na mnohych dalsich mistech autor zapomina, v jake dobe se dej odehrava. Nova postava stryce Frantiska je brilantni! Parkrat jsem se dobre zasmala, lehky styl vypraveni odpovida Jirotkovi, obcas se zbytecne opakuji veci ze Saturnina - autor zrejme pocital i s ctenari neznalymi prvniho dilu, ale ubira tim misto pro nove veci a navic zapletku vzal uplne stejnou jako byla v Saturninovi a kniha konci tak nejak nijak. Spis se dozvite, kam se postavy posunuly, nez ze by se neco dramatickeho odehravalo v tomto okamziku. Podle me by mel autor na vic.

22.12.2017 3 z 5