barbb8k barbb8k komentáře u knih

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Chtěla jsem začít větou: Od české spisovatelky? Klobouk dolů. Ale ne, nevím proč bych měla.
Začnu takto. Tato kniha mě vážně dostala. Normálně moc romantické knihy nečtu a když už se do nich pustím, chci, aby to bylo něco. Výběrem tohoto díla jsem se trefila přesně do toho, co jsem chtěla. Bylo to moc krásné a roztomilé, ale byly tu i části, u kterých mi málem tekly slzy. Naštěstí jen málem.
Styl, kterým je kniha napsána, mi okamžitě sedl. Taky se mi moc líbilo, jak je příběh vyprávěn z pohledů obou hlavních hrdinů. Jediné co je podle mě škoda je to, že to byly vždy ty stejné části. Možná bych víc ocenila, kdyby třeba pohled Anny skončil v jednom bodě a pohled Maddoxe pokračoval a ne to celé opakoval.

Svět nebyl sice moc vykreslený, ale musím říct, že mi to tu vězně vůbec nevadilo. Stačilo mi to, co nám autorka dala, protože i to bylo úžasné.

Maddox je zlatíčko! Řekla bych, že každá, kdo si tuto knihu přečte, bude chtít svého vlastního Mada, protože on je dokonalý, milý, úžasný a krásný (na to se nedá zapomenout).
Anna mi chvílemi lezla dost na nervy, ale jindy jsem ji měla moc ráda.
Romantická linka... Aaa to je něco úplně dokonalého a strašně moc roztomilého! Já ty dva spolu miluju! Jediné, co mi asi trochu vadilo je to, (SPOIELR) jak se potom, co Maddox řekl Anně, že je jeho, zase dali dohromady. Přišlo mi to strašně rychle. To kdybych byla hlavní hrdinkou já, tak mě už ten kluk v životě neuvidí . Ale to je jen můj osobní názor, protože vím, že to někomu může přijít úplně normální, jen já jsem divná a vždy když se na někoho naštvu, jsem schopná s ním nemluvit i několik měsíců.

Konec mi připadal trošku zmatený, ale když jsem si ho přečetla podruhé, všechno do sebe zapadlo a já už to konečně pochopila.

08.05.2021 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

O tomto skvostu, do kterého jsem se nechtěla pouštět, ale nakonec pustila, toho nemám moc co říct.

Jediná asi pozitivní věc této knihy je čtivost. Myslela jsem si, že denně zvládnu přečíst tak maximálně čtyřicet stran ale ne, nakonec jsem jich přečetla průměrně tak 120.

Postavy mi byly strašně nesympatické. Eden (to je taky jméno) byla strašně naivní, tupá holka, která vymetala všechny večírky. Tylera jsem celou dobu neměla vůbec ráda, protože se choval jak největší vůl pod sluncem, ale jakmile jsem zjistila důvod, v mých očích stoupl.
Romantická linka... Aaa to bylo něco strašného.

Konec se mi moc líbil, dokud nepřišla poslední strana. Ta to podle mě celé pokazila, protože jsem doufala, že to skončí nějak srozumitelně, ale ne. Autorka to potřebovala vymyslet nějak tak, aby mohla napsat ještě několik dalších dílů.

05.05.2021 2 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Úžasné zakončení překrásné série. Tento díl nebyl nejlepší, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Řekla bych, že se u mě zařadí na druhé místo z této série, hned po prvním díle, protože tolik akce, které sem zvládla autorka vmáčknout, jsem neviděla už jak dlouho. Od začátku do konce se zde střídal jeden zvrat za druhým, což zaručovalo obrovskou čtivost.

O světě, postavách a romantické lince jsem psala už v předchozích recenzích. Souhrnně: postavy – strašně sympatické, roman. lin. – roztomilá (až na nějaké chvíle, kdy jsem chtěla ty postavy zavraždit), svět – naprosto dokonalý.

S koncem si autorka pohrála úžasně, stejně tak s city čtenářů. Na posledních dvou kapitolách se ve mně vystřídala strašná spousta různých pocitů, od smutku po radost. Prostě a jednoduše řečeno, vážně jsem si celou tuto sérii moc užila a doporučuji ji.

05.05.2021 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Tento díl byl o něco slabší, než byl první, ale i tak byl moc krásný. Do děje jsem se začetla už hned na začátku a stejně jako první díl, jsem měla knihu přečtenou během jednoho dne. Příběh mi chvílemi připadal nudný, ale to byly jen opravdu malé části.
(SPOILER) Zápletka spočívající v tom, jestli Meira a Theron spojí všechny království, aby už nebyly žádné války, mi připadá trochu moc... (KONEC SPOILERU)

Prostředí a svět, které autorka vymyslela je úžasný. Kdybych se o něm chtěla rozepsat, celá recenze by byla jen o tomto, protože mám o něm tolik co říct… Protože je dokonalý. Svět skládající se z osmi království, který je rozdělený válkou, předměty majíc magickou moc, které mohou ovládat jen vládci…

Jak už jsem psala v recenzi na první díl, postavy jsou úžasné a romantická linka je prostě roztomilá. Je pravda, že se mi sem úplně milostný trojúhelník nehodí, ale když se zaměřím na jeden pár, tak se to dá i přežít.

Konec mi připadat strašně urychlený. Akce, na kterou se hrdinové připravovali celou knihu, se uskutečnila na posledních dvaceti stranách, což je podle mě strašně málo, protože celý plán, vymýšlený po dvě stě stran, přišel vniveč.

05.05.2021 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale nikdy jsem se k ní nedostala, což byla chyba.
Abych shrnula svoje pocity. Nebylo to nic světoborného, s bylo to strašně milé a (nevím, proč mi to tak prošlo) roztomilé.
Už od začátku mi bylo celkem jasné, jak to skončí, ale i přesto jsem v některých částech byla překvapená.

Všechny postavy mi byly hrozně sympatické. Třeba Meira, hlavní hrdinka, která si myslí, že je úplně na nic, ale nakonec se zjistí, že tak úplně na nic není (kdo by to nečekal?). Ano, někdy jsem ji chtěla uškrtit, ale zas tak často se to nestávalo.
Romantická linka je podle mě jedna z nejroztomilejší, o kterých jsem kdy četla. Žádné jiné slovo mi k této romantické lince nesedí.

Konec byl předvídatelný, ale přesto se mi moc líbil.

01.05.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Budu se opakovat, ale já tuto sérii prostě zbožňuji! Ještě se nestalo, že by se mi nějaká část nelíbila.
Toto je vážně nejlepší díl!
Na začátku jsem nechápala, co se musí stát, aby série měla celkově 5 dílů, myslela jsem si, že se většina tajemství už uzavřela, ale už jsem to pochopila. Tolik zvratů, které byly v této knize jsem vůbec nečekala. Celá kniha ve mně vyvolala strašnou spoustu pocitů, od radosti, po obrovské slzy smutku (a věřte mi, že jich bylo vážně hooodně!).
Nějaké záhady / tajemství se tu konečně vysvětlily, ale velká spousta jich přibyly. (Jednoduše řečeno, dělo se toho tu tolik, čtivosti byla zaručena, což taky vysvětluje to, že jsem knihu přečetla ani ne za dva dny.)

Postavy jsem si opět zamilovala. Některé snad ještě víc, než tomu bylo doposud. Co se mi na Ilan líbilo asi nejvíc je to, že už z ní není ta malá plachá holčička, ale už se z ní stala pořádná hlavní hrdinka. Nepopírám, že se mi i líbilo, jak začala nadávat.

Konec byl úplně nejlepší / nejhorší. Byla to ta nejlepší část z celé knihy, ale zároveň i ta nejvíc strašná (není myšleno ve zlém).
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože to jak tato kniha skončila....

Nemůžu jinak, než dát 5/5, protože toto byla dokonalost! Na 100% nejlepší díl.

29.04.2021 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

(SPOILER) Na to, že detektivky vážně nemusím, se mi tato velice líbila.
Do děje jsem se začetla už v prvních kapitolách a nedokázala přestat číst, protože tolik zvratů a akce, které do této knihy autorka zasadila (?)… Jakože vážně wow.
Celkově nápad se mi zdál úžasný. Silná a statečná hlavní hrdinka, která vidí u každého datum, kdy zemře. Deník plný jmen a datumů. Lidé, kteří jsou v šestnácti letech mučeni a zabíjeni (toto tu nebylo popsáno nijak hnusně, takže v pohodě). Přátelství až za hranici možností… Takto bych lehce popsala děj, který se tu odehrál.

Postavy mi přirostly k srdci hned, jakmile se objevily na scéně. Třeba Maddie. Dívka, které zemře otec, matka je věčně mimo kvůli alkoholu, vidí data kdy, kdo zemře, je šikanovaná ve škole kvůli něčemu, co neudělala… Nechápu, že se z toho nezbláznila. Už jen tímto popisem vám chci ukázat, jak je Maddie statečná a silná. Další je například Mack (příjmení, které kdybych napsala, tak vám to vyspoileruje), kterého jsem na začátku neměla ráda, protože to tak mělo být, ale na posledních asi sto padesáti stranách jsem si ho zamilovala.

Celou knihu autorka zakončila nádherně. Všechno se vyřešilo, nikdo už nepochyboval o tom, co bylo jasné už od začátku…
Prostě pokud máte rádi / chcete dát šanci detektivkám, tuto knihu rozhodně doporučuji.

28.04.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

(Tato recenze zní dost negativně, ale pokud se vám líbilo Navždycky, tak věřím, že se vám tato kniha bude líbit.)
Pokud si chcete přečíst něco, co má alespoň nějaký děj, tak si možná vyberte jinačí knihu a tuto recenzi přeskočte.

Tím, že jsem po pěti smutných knihách chtěla něco, co mě rozesměje, tak musím říct, že tato kniha byla dobrým výběrem. Sice tu byla spoustu chyb, například velice „inteligentní“ chování Avy a Chrise, a že tu nebyl skoro žádný velký děj, ale i přesto se mi kniha líbila. Celkově je na stejné úrovni jako Navždycky. Věc, kterou bych chtěla vytknout, jsou playlisty, protože ty se mi líbily asi ze všeho nejvíc.

Některé postavy se mi líbily, některé jsem měla chuť zabít, protože to, co předváděly, jsem nedokázala pochopit ani po půl hodině vymýšlení důvodů. Třeba Mei jsem si v této knize oblíbila víc než v celé knize, která byla přímo o ní. Další, o kom sem chci napsat, je Chris. Toho jsem měla od začátku ráda, ale v jedné chvíli (asi posledních padesát stránek) jsem ho chtěla zabít (ASI SPOILER) a nechápu, jak se na konci zase dal s Avou dohromady, přestože se chovat jak *** (sprosté slovo na id…) (KONEC SPOILERU).

Romantická linka se mi nelíbila stejně jako u Navždycky, takže pokud o ní chcete vědět něco víc, přečtěte si recenzi.

Konec… jakože nevím, co sem napsat, protože kdybych zkusila popsat svoje pocity, tak bych využila větu z knihy.
„Ten #@&*!."

26.04.2021 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Na překlad této knihy jsem se těšila dlouhou dobu, protože takové ohlasy, jako získala tato kniha v zahraničí, nejsou jen tak.
A musím souhlasit se spoustou lidí. Tato kniha je fantastická a to nejen kvůli obrovské čtivosti (pěti set stránková bichle přečtena během jednoho dne), postavám a magii, ale i detailům, kterých jsme si na začátku třeba vůbec nevšimli, ale na konci měly obrovskou úlohu...
O úžasné magii, kterou autorka dokázala vymyslet, není třeba ani mluvit. Abyste pochopili, proč se mi tak strašně líbí, musíte si tu knihu přečíst, protože já nemám šanci vám ji sem popsat.

Do postav jsem se zamilovala už hned na začátku. Všechny měli svůj (úžasný) charakter a většina (ta, kterou jsme si měli oblíbit) mi byla strašně sympatická.

Konec... Tady jsem měla napsaný hodně dlouhý odstavec, ale pak jssm si uvědomila, že to byl jeden spoiler za druhým.
Jediné, co můžu říct, je to, abyste na posledních sto stran měli po ruce kapesníky (pokud brečíte u všeho jako já)

22.04.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nedokážu napsat nic jiného, než co jsem psala u ostatních tří knih od této autorky.
Tato kniha vás donutí si uvědomit, jak strašně jednoduchý máme život oproti těm, kteří se narodili o pár desítek let dříve.
Styl psaní, jakým ona píše, se mi strašně moc líbí a úplně mi sedl. Díky délce kapitol (většinou dvě až tři strany) se kniha četla strašně rychle (měla jsem ji přečtenou za dva dny (ostatně jako všechny ostatní od Ruty Sepetys)).
Miluju, jak má autorka tak strašně moc promyšlené knihy, že se ani nebojí dvě z nich propojit.

Postavy jsem si oblíbila hrozně moc. Úžasné bylo to, že žádná z postav není jen hodná, nebo naopak zlá. Že všechny mají nějakou svoji temnou minulost a že se s ní musí vypořádat.

(SPOILER?) Mám otázku. Může mi někdo vysvětlit, proč konce všech knih od Ruty Sepetys končí mým brečím?!? (KONEC SPOIELRU?)

21.04.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tato kniha není sice taková bomba, jako V šedých tónech a Mlčící fontány, ale přesto je úžasná.
Děj se rozjel už hned na začátku a tolik zvratů, které následovaly, jsem vůbec nečekala.

Autorka úžasně zachytila prostředí New Orleans.
Postavy jsem si asi oblíbila ze všech tří knih (ještě jsem nečetla Sůl moře) asi nejvíc, protože každá měla svoje pro a proti a nic nedělala jen tak. Vždy k tomu měly důvod. Moc se mi líbilo, jak jsem díky jejich popisům a charakteristikám, mohla odhadnout, jestli patří do lepší nebo do té horší části města.

Romantická linka je mi také moc líbila a taky mi připadala nejlepší. Ten milostný trojúhelník, který autorka vymyslela, se mi do příběhu strašně moc hodil a byl celkově prostě moc pěkný.

Na posledních třiceti stranách jsem měla jeden infarkt za druhým (dokonalý popis ), ale připadalo mi, že je to všechno trochu moc zrychlené. Kdyby kniha měla ještě o deset / dvacet stran navíc, úžasný a krásný závěr, bych si užila mnohem více.

16.04.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Krásný román z pera autorky, která dokáže i z ošklivých věcí udělat hezké.
Tato kniha si rozhodně zaslouží ten velký hype, který kolem ní minulý rok byl a vlastně stále je.
Příběh mě chytl už hned v prvních kapitolách a jak jsem četla dál, nemohla jsem se odtrhnout. Děj byl velice čtivý. Pravděpodobně tomu napomáhalo i to, že kapitoly byly kraťoučké, takže jsem měla pocit, že mi čtení straně rychle utíká. Měla jsem pocit, že mi stránky hrozně rychle letí pod rukama, což byla asi taky pravda, protože jsem pětiset stránkovou knihu přečetla ani ne za dva dny.

Charaktery postav dokázala autorka vymyslet úžasně. Oblíbila jsem si snad všechny, které jsem si oblíbit měla.

Ani konec mi nepřipadal nijak zamotaný / urychlený / moc komplikovaný, jak bylo napsané v některých recenzích.

14.04.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak už chápu, co všichni milují na knihách od Ruty Sepetys. Nikdy jsem nechápala to obrovského haló kolem těchto knih, ale už mám jasnou představu.
To, jak autorka umí krásně popsat něco nechutného, strašného a nelidského, je prostě úžasné.

Už od začátku mi hrozně sedl styl, jakým Ruta Sepetys píše.
Do děje jsem se začetla už v první kapitole a nedokázala jsem se odtrhnout.
Během čtení celé knihy se ve mně vystřídala strašná spousta pocitů, ale ani náznak něčeho radostného. Celou dobu mi běhal mráz po zádech a ať se snažím sebevíc, prostě si nedovedu představit, jaké to muselo být.

Všechny postavy jsem si zamilovala. Lina se rozhodně stala jednou z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek.

Na konci nechyběla ani krásný závěr.

Jak bych celou recenzi shrnula? Třeba těmito dvěma slovy. Klobouk dolů.

12.04.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Když jsem si před čtením samotné knihy přečetla různé recenze, z věty „Bylo velmi zajímavé podívat se na příběh očima padouchů." jsem pochopila, že autoři vezmou nám dobře známé příběhy, ale že je převypráví padouši. Jenže to se nestalo. Nevím, jestli jsem z toho zklamaná, nebo ne, protože autoři vymysleli krásné originální příběhy, které aspoň nebyly vyprávěné z pohledů hrdinů.
Takže jsem celkově čekala něco úplně jiného a nevím jestli to, co jsem dostala je lepší nebo horší. Spíš se přikloním k druhé variantě.

Z třinácti povídek jsem si zamilovala čtyři (Umíráček - Victoria Schwab, Ty, ty, pořád jen ty - Adam Silvera, Indigo a stín - A. G. Tucholke, Sera - Nicola Yoon), což mi připadá docela málo. Ano, našly se tu potom asi dvě další, které byly krásné, ale přesto v nich bylo pár chybiček, ale i to mi připadá jako dost málo. Není to ani polovina.
Hodnocení povídek:
Sera: 4,5/5⭐

Celkově kniha: 3/5⭐

09.04.2021 3 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

O této knize nemám nic moc co říct. Celkově kniha nebyla špatná, ale je tu spousta ale. Pokud vás baví retellingy různých příběhů, tak se vám asi knihy od této autorky budou líbit, ale mně prostě nesedl vůbec styl, jakým ona píše. Už i u Starý jako čas sám jsem s tímto měla problémy, ale doufala jsem, že tato kniha bude jiná, ale nestalo se tak.
Děj mě bavil jen v prvních asi třech kapitolách, protože později se příběh začal táhnout a konec… Ten se mi nelíbil už vůbec.
Objevilo se tu pouze pár postav, které mi byly sympatické. Myslím, že to jsou pouze dvě. Ariel a Šupinka.
Romantická lina byla divná, v podstatě stejně jako celá kniha.

07.04.2021 2 z 5

Všechny hvězdy na nebi Všechny hvězdy na nebi Kit Frick

Kniha mě už od začátku nebavila. Děj se vůbec nerozjel, jediných posledních dvacet stran bylo docela pěkných.
Žádnou postavu jsem si neoblíbila, protože všechny byly takové nijaké.
Romantická linka byla celkově divná. Stejně jako zbytek knihy.

Jediných pár věcí, které se mi líbily, byl nápad, celkově námět a konec. Konec kvůli dvěma věcem. Zaprvé to, jak autorka ukončila tuto knihu je vážně úžasné. Nikdy by mě nenapadlo, že by to takto mohlo skončit a zadruhé, že už to konečně skončilo.

28.03.2021 1 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Krásný příběhs epickým závěrem. Těmito slovy by se dala shrnout celá kniha.
O postavách, romantické lince, ději, zvratech jsem psala už několikrát v předchozích recenzích, takže už to podle mě stačí, ale co si neodpustím, je pár slov o konci tohoto dílu. Pokud nemáte po ruce kapesníky, přestaňte číst asi sto stran před koncem, prprze to jinak nezvládnete.

23.03.2021 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Začnu tím, že tento díl je rozhodně lepší, než ten předchozí.
Děj se rozjel už hned v prvních kapitolách a postupně jsem tomu propadala čím dál více. Nechybělo tu ani spousta zvratů. Jakože fakt spousta.
Celkově knihu jsem přečetla za rekordních jedenáct hodin, což už něco vypovídá o její čtivosti.

To, jak autorka dokázala úžasně vymyslet celý magický systém, je vážně perfektní. Hlavně magie naší hlavní hrdinky je dokonalá.

Postavy byly úžasné, stejně jako u prvního dílu. Dokonce jsem si časem zvykla i na jméno Jelena, které mi vždy strašně vadilo. Valek je prostě od přírody dokonalý. Potom tu byla dost vedlejších postav, které jsem si oblíbila, ale kdybych sem měla vypisovat všechny jejich jména, byla by to na dlouho.

Na začátku mi připadalo, že tu autorka nechá vykvést i milostný trojúhelník, ale časem jsem naštěstí dostala rozum a pak jsem přemýšlela, proč mě něco tak blbého napadlo. Romantická linka, kterou už známe z předchozí dílu, se tu ještě víc rozjela a já si ji prostě nemohla jinak, než zamilovat.

Konec mě hrozně překvapil. Celkově posledních sto stran byla nabyté zvraty, emocemi a (sem si domyslete jakéhokoliv přídavné jméno, které vás u čtení knih napadne, protože i takové to určitě bylo

22.03.2021 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Od knihy jsem od začátku nic moc neočekávala, ale potom, co ji kamarádka začala vychvalovat, těšila jsem se na ni moc a jsem ráda, že mě nezklamala. Už od začátku jsem se začetla a nedokázala se odtrhnout. Děj se rozjel už hned na začátku a časem to bylo lepší a lepší. Celkově atmosféra se mi strašně moc líbila.
Prostředí slovanské mytologie a Ruska dokázala autorka úžasně vymyslet a vše do sebe zapadalo. Doba, ve které se příběh odehrával se mi neskutečně líbil, protože dávala hlavní hrdince vyniknout. Patriarchát, ženy musí poslouchat muže na slovo…

Kdybych měla vypsat všechny moje oblíbené postavy, byli bychom tu až do zítra, tak jich vyberu pár a ty popíšu trochu více. Tak třeba začneme s Vasjou, která se rozhodně zařadila mezi moje nejoblíbenější postavy, protože to, jak byla odvážná, a hlavně jak vystupovala z davu (i když se jí to většinou nevyplatilo a později ji začali nazývat čarodějnicí) bylo vážně skvělé. Na Mrazíka jsem v první polovině knihy žádný valný názor neměla, ale v druhé části jsem si ho zamilovala. Taky se mi strašně líbilo, jaký si později vytvořil vztah s Vasjou.

Jak jsem to, tak pochopila, romantická linku tu nebyla ani moc rozvinutá. Někdo říká, že ano, ale podle mě to nebyla úplně romantika, ale spíš (jak bych to osobně nazvala) otcovská láska.

16.03.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Na začátku se to trochu vleklo a nic moc se tam nedělo, takže mě to úplně nebavilo. Jakmile se to ale začalo rozjíždět, zamilovala jsem se do této knihy víc a víc.

Postavy, které jsem si v minulém díle zamilovala, byly úžasné i teď, až na nějaké výjimky. Například Reida jsem v jedné části začala nenávidět, protože se choval jak největší blbec na světě (i když jsem to i celkem chápala), ale později už byl zase normální a já ho znovu začala mít ráda. Další věc, která mě štvala, bylo chování Lou, ale to bych se opakovala stejně jako u Reida.
Krásné byly i nové postavy, které se postupně v ději objevovaly, protože všechny měly nějaké temné tajemství.

Během čtení tohoto příběhu se ve mně vystřídalo více různorodých pocitů, než tomu bylo v prvním díle. V jednu chvíli ve mně vřel vztek, později jsem přes slzy ani neviděla na stránky, jindy už sestra zase hledala číslo do blázince, protože si myslela, že jsem se zbláznila, jak velký jsem měla záchvat smíchu. A to není všechno...

Konec byl hrozný. To, jak to skončilo, bych v životě nečekala. Tak a teď budu čekat, dokud nevyjde další díl.

05.03.2021 4 z 5