barbb8k barbb8k komentáře u knih

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Vím že to teď píšu všude, ale tato kniha je protože dokonalá. Chytla mě od úplného začátku a nedokázala jsme se od knijy odtrhnout.
Děj je určitě velmi originální, protože tady hlavní hrdinka není neporazitelná, ale přesto je velmi silná.
Asi třikrát během knihy se mi do očí dostaly slzy, v hlavě jsem úplné prázdno a asi po třiceti sekundách se ozvalo COŽE?!?! Myslela jsem si, že jsem tu část nějak špatně přečetla, ale nakonec jsem zjistila, že je to pravda.
Několikrát jsme chtěla přestat knihu číst, protože jsem to vůbec nezvládala psychicky a bylo to se mnou strašné.

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Kniha je překrásná. Všechny postavy a prostředí ve kterém se děj odehrává, jsou nádherně popsaná.
Celá kniha je krásná a děsivá zároveň. Během celé knihy mi běhal mráz po zádech.
Celou knihu jsem si zamilovala už od začátku. Úplně mě pohltila.
Už od začátku jsem se zamilovala do jedné postavy, ale jak mi štěstí přeje dopadlo to jinak než jsem čekala.
Na konci jsem byla úplně ochromená, skočilo to naprosto jinak než jsem si myslela.
Ale i tak jak to dopadlo mi nevadí, myslím že pokračování bude úžasné. Moc se na něho těším.

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Kniha mě opravdu bavila. Ponořila jsem se do ní a nemohla jsem se odtrhnout.
Moc se mi líbila originalita celého děje.
Chvílemi jsem se v knize naprosto viděla... Tedy spíš v skoro celé.
Takže tato kniha je mi určená.

10.04.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Kniha mě opravdu mile překvapila. Myslela jsem si, že po předchozím díle už nemůže být nic tak krásného, ale to jsme se spletla.
Začátkem nebyl ani tak zdlouhavý, jako u ostatních knih, takže se děj rychle rozjel a hlavní zápletka přišla už v prvních sto stranách.
Sice tento díl byl o trošku horší než předchozí, ale i tak byl strašně krásně napsaný a ty pocity, které ve mě kniha zanechala... Těch je opravdu hodně. Třeba ze začátku jsme si říkala, že to bude krásná knížka, že nic moc nestane, ale opravdu hodně jsem se spletla. V tomto díle se toho stalo opravdu hodně.
A někdy ke konci se mi z hlavy všechno vytratilo, asi minutu jsem koukala do blba a potom se mi v mysli ozvalo jakože cože?!?!? No prostě tato kniha je opravdu masakr.

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Kniha se mi opravdu moc líbila. Sice neměla moc velkou zápletku, ale to mi vůbec nevadilo.
Jsem strašně ráda, že cesta nebyla popsána v celé knížce, ale že už před půlkou došli do města a začal nový děj. Dlouho jsme se nemohla odhodlat ji začít číst, ale když jsem začala, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
V knize jsou strašně krásně popsané postavy a prostředí, ve kterém se děj odehrával.
V knize jsou strašně krásné hádanky, na které člověk pomalu neví odpověď.
Už od začátku jsem se zamilovala do jednoho člověka, v půlce se ale mé srdce rozlomilo vejpůl, ve tři čtvrtě knihy se moje rozpůlené srdce rozpadlo ma milion dalších košíčků a na konci se naštěstí celé zahojilo.
Rozhodně dám pět z pěti.

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Když jsme knihu četla poprvé, strašně moc se mi líbila a v tu dobu patřila mezi moje nejoblíbenější knihy. To bylo před dvěmi lety. Ale když jsme ji teďka začala číst znovu, moc se mi už nelíbila, ale doufala jsme, že se do ní začtu a bude to v pohodě, ale ne. Opravdu jsme se nutila, abych ji dočetla.
V knize jsou sice krásné části, ale těch je asi pět a zbytek... Jako kniha se dá přečíst, ale ne že bych ji teď četla znovu.
Takže asi nedoporučuji. Podle mě je pro dívky do 12 let.

10.04.2020 3 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Kniha se mi líbila. Začátek nebyl vůbec zdlouhavý, protože už v prvních dvaceti stranách se začne děj rozjíždět. Je pravda, že v celé knize jde pouze o jednu věc, takže se to tam opakuje stále dokola, ale i přes to je děj pěkný.
Kniha je velmi originální. Autorka mohla dát do příběhu draky, ale místo toho se v knize objevují vrány s magickými schopnostmi.
Takže když to shrnu, + pěkná kniha, krásná obálka, originální děj s vránami a na konci bylo velké WOW.
- Děj se omílá kolem jednoho tématu a to mě už v půlce začalo nudit.

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tuto knihu z celé série čtu poprvé, jinak jsem četla všechny několikrát a já se bála, že se mi tento díl nebude líbit. Ale bylo to naopak. V knize jsou krásně popsané nějaké zážitky, které Celaena zažila a hlavně v ní je vysvětlena většina věcí, které jsem po přečtení posledního dílu, nechápala.
Do děje jsem se hned zamilovala a nemohla se odtrhnout. Chtěla jsme si vždy jednu povídku nechat na den, ale nakonec jsem všechny přečetla během dvou dnů.
Po dočtení knihy jsem asi dvě hodiny koukala do stropu a po tvářích mi tekly slzy i přesto, že jsme věděla že se to stane.
Když to shrnu. Kniha byla velmi napínavá a moc jsme si ji užila. Hodně dlouhou dobu jsem přemýšlela nad mínusy, ale na ty jsem nepřišla.
!!! Takže ti kdo četli zbytek knih z této série a tuto nečetli, tak si ji musí okamžitě přečíst.

10.04.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Musím říct (teď mě hlavně nikdo nezačněte nenávidět, prosím), že se mi tato kniha opravdu nelíbila.
Připadala mi strašně zdlouhavá. Asi do tří čtvrtin knihy se podle mě nic nedělo, takže jsem se opravdu musela nutit tuto knihu číst.
Jediné, co je podle mě na této knize dobré, je to, že má originální děj. Nikde jinde jsem nic takového neviděla, takže to je plus.
A kdybych měla vypisovat mínusy... To bychom tu byli ještě hodně dlouho.
Závěrem je to, že mě se to nelíbilo a nedoporučuji ji.
Ale každý na ni má jiný názor.

10.04.2020 odpad!

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jak někteří psali, že kniha má v sobě prvky Divergence, Hunger games a všeho možného jiného... Já jsem tu nenašla nic z toho. Podle mě je toto ojedinělý příběh.
Tak tuto knihu budu rozdýchávat ještě hodně dlouho...
Příběh byl od začátku do konce velmi napínavý.
A hlavně zvraty v ději....
Hlavní slovo na popsání této knihy je Wow!!!

23.02.2020 5 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Celou tuto sérii jsem si zamilovala, ale tento díl se mi líbil nejvíc.
Tato kniha má v sobě tolik děje a napětí že si ji budete muset chtít přečíst na jeden zátah. A hlavně tolik emocí které autorka dala do této knížky, to už je masakr.
Ze začátku jsem byla v pohodě, ale někde v polovině jsem začala vyšilovat a na konci jsem to psychicky už nezvládala vůbec. Ale Adri by nebyla výborná autorka kdyby nechala srdce čtenáře zničené a oči mokré a rudé od pláče, a na konci ho nezacelila.

Za celou tuto sérii si zaslouží Adri obrovský respekt a dík, protože do psaní této série vložila celé své srdce, které nám následně předala.
Děkuji ti Adri moc za tuto sérii. Tímto zakončením posledního dílu se u mě vyšvihla na druhé místo v mých neoblíbenějších knihách, kam určitě patří. ♥️

12.11.2019 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Napsat recenzi a dávat si pozor, abys nenapsal ty důležitý věci je hrozně těžké.
Celá série Sedmého nebe je něco tak úžasného že si toho nejde nevšimnout.
Hlavně ten konec, Adri jak jste mi to mohla udělat!!!!!!
Tak jo, dost naříkání, a teď kde začít.... Inferno je první knížka, kde mi slzy tekly radostí a jinde smutkem, každá stránka je plná děje a řádek napětí.
Už je to dlouho co jsem kontrolovala počet stránek do konce a říkala že to nemůže být už konec, protože když si někoho oblíbím a někdo mu potom ubližuje, je to na mě moc. (A v této knížce to bylo hlavně na konci... Dokonce dvakrát. :-|

Všechny autorky mají schopnost vtáhnout čtenáře do svého příběhu tak moc, že ho nechtějí opustit a Adri zrovna tak.
(Už mi připadá, že znám její myšlení ,,Tak tady to začíná být nejnapínavější z celé série... hmmmm tak tady jim to ukončím... Aaaaaaa.)

Ale i přes to všechno se mi knížka hrozně moc líbila a nevím jak dlouho vydržím čekat na další díl.

A ještě k nádherné obálce.... Když jsem knížku dočetla a podívala jsem se na ni, uvědomila jsem si že to k ději úplně sedí.

21.09.2019 5 z 5