barbb8k barbb8k komentáře u knih

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha se krásně četla už od začátku. Do prostředí Anglie v 19. století jsem si zamilovala hned.
Ale doufám, že druhý díl bude lepší než tento, jak se v zahraničí říká.

Audrey Rose jsem si zamilovala už od prvních stran. Silná, tvrdohlavá a zároveň milá a úžasná hlavní hrdinka, co víc si přát. Chvílemi jsem ale nedokázala pochopit její oblibu, v prohrabování se v lidských orgánech. Úplně jsem milovala i ty někdy velmi detailně popsané výjevy, jako třeba střeva vysící přes rameno a rozřízlý obličej od uší k bradě.

Romantická linka mi byla jasná už od té chvíle, kdy se na scéně ten kluk objevil a musím říct, že jsem za to strašně ráda.

Kdo je vrah, jsem zjistila už někdy v polovině, takže jsem na konci nebyla tak překvapená, jak bych mohla být, ale i tak na mě posledních padesát stran zapůsobilo.

Shrnutí: prostředí a doba je úžasná, hlavní hrdinka silná, ale i okouzlující. Celkově to byla dobrá kniha, nemůžu jí najít chyby, ale přesto nemám pocit, že bych jí měla dát plný počet.

26.09.2021 3 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Do knihy jsem se pustila už jen kvůli jejímu tématu řecké mytologie, moje nejoblíbenější. Ta překrásná obálka byla potom už jen bonus.
Celkem mě překvapilo, že kniha nebyla, dá se říct, v souvislém ději, že se přeskakovala spousta let mezi kapitolami. Ale ani to mi nezkazilo zážitek ze čtení.

Kirke, hlavní postavu, jsem si moc oblíbila. Chvílemi se sice chovala naivně a nemožně, ale v jiných to zase vynahradila svým důvtipem a laskavostí. Taktéž jsem se zamilovala do její magie. Byla jsem ráda, že nečaruje z ničeho, jako její sourozenci, ale že používá byliny jako základy vzniku kouzel.

Shrnutí: kniha se mi moc líbila, chvílemi byla sice zdlouhavá, ale většinou děj krásně plynul.

11.09.2021 3 z 5

Žár Žár Kiersten White

Dopředu varuji všechny, kteří si chtějí tuto sérii přečíst. Nevytvářejte si oblíbence, bude váš to později bolet víc, než když si žádnou postavu neoblíbíte.

Když jsem se dívala na internet, abych zjistila, kolik je toho z knihy pravda a co autorka přidala z vlastní představivosti, byla jsem velice překvapená, protože tři čtvrtiny celé série je podle pravdy. Přestože v tomto díle je pravdivých věcí nejméně, neznamená to, že bych si ho užila méně.
Během celého děje bylo strašně moc chvil, které mě mmile, ale i nemile překvapily. Například posledních čtyřicet stran pro mě bylo emocionálně náročných, protože... Ale to už by byly spoilery.

V Žáru byly charaktery postav nejlepší z celé trilogie. Konečně byli všichni starší (dospělí), tím pádem rozumnější a hlavně méně naivní. Radu konečně začal pořádně myslet na sebe, Mehmed se pořádně vybarvil a z Lady se stal skutečný drak.
Pokud jste hlavně na romantickou linku, musím vás zklamat. V této sérii, hlavně v tomto díle, ji moc nebudete mít, ale i přesto se mi líbí. Je tu více druhů lásky... Abyste pochopili, musíte si to přečíst.

Epilog mě totálně dostal. Naštěstí jsem nebyla jediná, protože podle poznámek od holek ze štafety (děkuji vám strašně moc za zapojení ️), bylo pro ně také těžké to přijmout.

Je to asi den po dočtení této série a už teď mi ty postavy chybí. Každá z nich si vytvořila u mě své místečko a to jim taky ještě dlouho zůstane.

03.09.2021 5 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

Vím, že předchozí díl se mi tolik nelíbil, protože jsem očekávala fantasy, ale teď jsem věděla do čeho jdu, rovnou se naladila na historii a musím říct, tuto knížku miluju. Svět, prostředí, postavy a hlavně to, jak dokázala udělat autorka historii zábavnou, je úžasné.
Tentokrát jsem si oblíbila i kapitoly z pohledu Radu. Nebyly sice tak úžasné jako Ladiny, ale i tak se mi moc líbily.

Lada je prostě moje holka. Má dokonalý charakter, jediné, co mi na konci trochu vadilo, byla její krutost. Čím víc jsem se blížila konci, tím víc začala být krutější.
Radu už konečně začal myslet. Už nebyl ta loutka, která se sebou nechá dělat cokoliv, přestal dělat přesně to, co mu bylo řečeno a konečně se začal starat i o sebe a o to, co chce on.

Romantická linka byla strašně zvláštní. (SPOILER) Mehmeda jsem na začátku měla strašně ráda, ale po tom, co Ladu zradil jsem ho přestala mít ráda. Naopak Bogdan je moje zlatíčko a celkem mě štve, jak ho Lada využívá, ale i přesto bych chtěla tyto dva dohromady. (KONEC SPOILERU).

Konec byl jedna z nejlepších částí v knize. Jediné co, tak mi vadila ta Ladina krutost, ale toť asi vše.

27.08.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížku jsem si znovu zamilovala hned od první stránky stejně, jako tomu bylo před lety, kdy jsem ji četla poprvé.
Nikdy jsem nepochopila, jak musela být autorka geniální, aby vůbec něco takového dokázala stvořit. Vezměte si jen chronograf a skoky časem, přijde mi to naprosto fantastické. Celkově prostředí Velké Británie je úžasné, taktéž popisy její historie.
Přesto všechno mi ale trochu vadil děj. Tím, že knihu znám to nebyl zas až tak velký problém, ale i tak byl těžší na zorientovatovaní. Musela jsem si znovu připomínat jména, uvědomovat si, kde se zrovna Gwen nachází... Bylo toho dost.

Gwendolyn, přestože mi na začátku připadala naivní, jsem si od poloviny moc oblíbila.
Gideon je miláček, rozený gentleman.
Řekl bych, že romantická linka je předem všem jasná, ale i tak patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších.

Shrnutí: Od knihy se nedá odtrhnout, přestože je děj komplikovanější. Svět a myšlenku má autorka promyšlené do posledních detailů.

14.08.2021 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Přestože se mi Zaslíbená líbila, nevěděla jsem, co od Zrazené čekat a musím říct, že mě příjemně překvapila. Byla rozhodně mnohokrát lepší než Zaslíbená. Rozhodně je to jedna z nejlepších knížek za posledních pár měsíců.
Děj, ačkoliv byl předvídatelný, mě dokázal i překvapit. Bylo mi tak nějak jasné, co se v příběhu musí stát, a stalo se, ale byla tu i spousta dalších, které mě vážně překvapily.

Hollis konečně dospěla. Už to nebyla ta naivní, hloupá hrdinka, ale díky tomu, co všechno zažila, začala přemýšlet a racionálně uvažovat.
Romantická linka byla rozhodně taky lepší než v předchozím díle, přestože byla předvídatelná už hned od začátku.

Věcí, které mi vadily, nebylo moc, přesto tu nějaké byly. První , nepřímo knižní, mi vadila jedna věc v překladu. Proč Your Majesty přeložili jako Tvoje Výsosti a ne jako Vaše Výsosti? Toto je asi věc vkusu, ale to Vaše se mi líbí víc.
Druhá, a poslední věc, je konec. Nebyl vůbec špatný, to ne, ale pár věcí byly strašně rychle popsané (SPOILER získání koruny Etana a Hollis. Přišlo mi to strašně zrychlené, přestože by to mohlo být popsané na alespoň pěti stranách. KONEC SPOILERU).

Celkově: Kniha je úžasná. Pokud se vám Zaslíbená líbila aspoň trochu, rozhodně dejte Zrazené šanci, přísahám, že se vám bude líbit.

13.08.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Knihu jsem si oblíbila už hned na začátku. Děj, do kterého jsem se začetla okamžitě (knihu jsem přečetla během jednoho dne) byl velmi originální, jen konec mi už přišel trochu moc přehnaný. Zápletka příběhu byla vážně úžasná, líbila se mi strašně moc.

Annaleigh, hlavní hrdinka, mi byla na začátku velmi sympatická, ale po určité části jsem ji přestala mít tolik ráda.
Romantická linka, milostný trojúhelník, se zároveň povedla i nepovedla. Připadala mi strašně umělá, autorka podle mě prostě měla pocit, že ji do příběhu musí vměstnat stůj co stůj, ale aspoň nebyla klišé, to je asi jediné pozitivum.

Celkově: krásná knížka s originálním dějem, postavy jsou většinou fajn, romantická linka taky.

26.07.2021 3 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

Od začátku se mi tato knížka líbila. Oblíbila jsem si svět, historii a většinu postav, jen zápletka se mi už tak moc nelíbila. Děj se rozjel až ve třetině a ani potom to nebylo úplně ono. Většinou to bylo zmatené, nebo naopak hrozně zdlouhavé.

Dam se mi na začátku strašně nelíbil. Byl mi hrozně nesympatický a neměla jsem ho ráda. Od poloviny jsem ho začala mít trochu ráda, ale i tak to nebylo nic úžasného.

Celkově: knížka není nejlepší, měla pár much, ale i tak se mi moc líbila.

13.07.2021 3 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Hodnocení prvního a druhého dílu:
Dlouho jsem čtení této série odkládala, což byla škoda, protože je vážně skvělá. Je pravda, že tu bylo i pár věcí, které mě neskutečně štvaly, ale i tak se mi knihy líbily.
Děj prvního dílu se rozjel už hned v prvních kapitolách a postupně byl lepší a lepší. Naopak druhý díl se mi dějem moc nelíbil. Připadalo mi, že se často vleče a když už se něco stane, jsou to třeba čtyři věci dohromady. Prostě bylo to buď zdlouhavé, nebo strašně zamotané.

Jesse, hlavní postavu, jsem si zamilovala už během začátku. S ostatními to bylo jiné, ale i ty jsem si časem oblíbila.
Romantická linka byla divná. Nic jiného napsat nemůžu. Prostě bylo divná.

Z kostí a inkoustu 3,5/5⭐
Z ohně a papíru 3/5⭐

12.07.2021 3 z 5

Zvíře zrozené z noci Zvíře zrozené z noci Tochi Onyebuchi

Na začátku jsem netušila, co mi na té knize tak vadí, ale už to vím. Všechno. Příběh celkově postrádal děj a nějak vykreslený svět.

Taj mi byl už od začátku strašně nesympatický. Všechno muselo být po jeho a byl nejmocnější bytostí na celém světě... Věřte mi, že většího imbeci** jste v životě neviděli.

Abych nebyla jen u mínusu, jsou tu i nějaké plusy (ale že jsem musela fakt dlouho přemýšlet, abych nějaký vymyslela). Nápad této knihy je dokonalý. Kdyby ho měl nějaký jiný autor, mohla by to být pecka, ale takto...

Konec mi připadal strašně zmatený a zrychlený. Navíc se tu ukázala ještě věští Tajova stránka „Jsem nejmocnější člověk ve vesmíru.", takže myslím, že úplně nejlepší.
1,5/5⭐

03.07.2021 2 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Recenze na celou sérii (bez spoilerů)!
Do prvního dílu jsem se pustila s nulovým očekáváním, což bylo nakonec dobře, protože ne, že by ta knížka byla nějaká špatná, ale takto jsem si ji aspoň víc užila.
Svět, ve kterém se celý příběh odehrává je dokonalý, zamilovala jsem si ho už hned na začátku.
Děj se začal rozjíždět už v prvních kapitolách a postupně začal být lepší a lepší. Jediné co mj trošku vadilo, byl konec třetího dílu. Podle mě byl dost zrychlený a zmatený.

Úplně nejvíc na těchto knihách miluju jejich postavy a romantickou linku.
Charaktery všech postav jsem si hrozně oblíbila, protože nikdo nebyl jednotvarný, všichni měli dobré i špatné vlastnosti.

Nevím, co mám napsat jako negativa. Nic mě nenapadá, jedině co, tak že celá série mě neoslovila natolik, abych jí dala plný počet hvězdiček.
Mrazivý oheň - 3/5⭐
Políbená ledem - 3/5⭐
Křišťálové království - 4/5⭐

28.06.2021 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Od knihy jsem nic moc nečekala, o to víc se mi líbila.
Styl psaní mi sedl okamžitě a knihu jsem měla přečtenou hrozně rychle.
Svět, který autorka vymyslela, se ki strašně líbí, prostě dokonalost.
Jediná věc, která mi vadila, byl děj. Na prvních sto padesáti stranách se podle mě nerozjel vůbec a po zbytek knihy taky nebyl úplně nejlepší.

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila už během prvních kapitol. Byla mi strašně sympatická, nejen svou povahou, ale i chováním.
Lukáše jsem neměla ráda už od začátku. Připadal mi, že má nedovymyšlený charakter, takže mi prostě nesedl.

Konec se mi líbil úplně nejvíc. Bála jsem se, že konec bude otevřený, ale naštěstí všechno mělo svůj konec, takže jsem spokojená.

16.06.2021 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Krásné zakončení této série.
Prvních sto stran mě kniha moc nebavila, protože se tu nic nedělo a bylo vše takové zpomalené, ale asi v jedné třetině se objevil zlom a já se do děje pořádně začetla.
Postavy jsem si v tomto díle oblíbila asi nejvíce, to samé s romantickou linkou.

Konec mě hrozně překvapil. Nic takové jsem vůbec nečekala a je mi June strašně líto.

13.06.2021 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Tak toto mě trochu zklamalo. Nebylo to sice špatné, ale rozhodně to nemělo na Legendu. Bylo tu sice více akce a zvratů, ale přesto jsem si celou dobu říkala, že tomu něco chybí.
Řekla bych, že to hlavní, co v tomto díle bylo, bylo bližší poznávání postav, jejich nitra a minulosti, jenže nevím, jestli jsem za toto poznání ráda, nebo spíše ne. Některé postavy jsem si oblíbila více, jiné zase méně.

Celkem mi i vadilo, že jsem během čtení necítila žádnou emoci. Nevím, jestli je to tím, že jsem se nedokázala začít, nebo něčím jiným, ale toto je rozhodně jeden z dalších mínusů.

Abych sem dala i nějaké plusy, tak mezi ně se rozhodně řádí svět, prostředí a celkový nápad, který autorka vymyslela.

11.06.2021 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Tím, že jsem od této autorky prvně četla Warcross, bála jsem se, že se mi tato „starší" série nebude líbit a jsem ráda, že se tak nestalo.
Svět, prostředí a hierarchie dokázala autorka vymyslet úžasně, to stejné platí i u postav. Všechny mi byly strašně sympatické a většinu z nich jsem si zamilovala.
Romantická linka se mi tu strašně líbila, i když byla dost předvídatelná, což mi normálně vadí, ale teď vůbec.
Hlavní zápletka, která se v podstatě rozjela až u konce, je úžasná, nepředvídatelná a celkově dokonalá.

07.06.2021 3 z 5

Knihu jsem si zamilovala už na první pohled. Ta obálka a ilustrace... Už jen kvůli tomu jsem si ji koupila a věřila jsem, že se fo dalšího příběhu z tohoto světa zamiluji, ale trochu mě to zklamalo, protože jsem očekávala trochu víc děje. Celkově bych řekla, že se toho tu moc nedělo, ale jasně, jsou to příběhy navíc.
Knihu jsem přečetla ani ne za den (četla jsem ji ve společném čtení, na které jsdm se ale hned vykašlala), čímž se snažím říct, jak obrovskou má kniha čtivost.

Nemůžu říct, že bych si postavy oblíbila, nebo naopak, ale zase jsem poznala Cardana trochu blíž, což je taky moc fajn.

Shrnutí: kniha je moc fajn, odpočinková, ilustrace jí přidávají na kouzelnosti, ale celkově kniha není nic, do čeho bych se zamilovala.

07.06.2021 3 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Tuto sérii jsem si zamilovala. První díl miluju, druhý už o něco horší, ale i tak skvělý.
I přestože jsem moc času na čtení neměla, knihu jsem přečetla za tři dny, takže čtivost obrovská. Nápad světa, příběhu, zápletky, geniální.

Postavy jsem si zase moc oblíbila.
Romantická linka se mi moc nelíbí. Připadá mi taková až moc nereálná.

Vůbec jsem nečekala to, co se stalo na konci. Moc jsem si posledních padesát stran užila, i když bych možná řekla, že to bylo celkem i zrychlené, ale i tak se mi moc líbil.

27.05.2021 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Než jsem začala číst, neměla jsem žádná očekávání, přestože ji spousta lidí vychvalovala.
Do děje jsem se začetla a celou knihu přelouskala strašně rychle (za dva dny).
Svět mi připadal originální, protože nemám tušení, že bych někdy něco takového četla. Prostředí virtuální reality, kam se všichni chodívají schovat před svými problémy (I když ten popis, co jsem právě napsala mi strašně připomíná Ready Player One XD).
Hlavní zápletka mi byla už od začátku jasná. Netušila jsem, že to bude přesně takto, ale věděla jsem, v čem tam bude ten problém, ale přesto jsem si konec velice užila.

Emika mi připadá strašně obyčejná, teda až na její umění se nabourat úplně kamkoliv. Byla mi sympatická, ale něco mi na ní prostě nesedělo.
Romantická linka byla fajn. Sice mi celou dobu nesedělo, (SPOILER) z jakého důvodu se světoznámý miliardář zamiloval do obyčejné dívky, kterou málem vykopli na ulici, (KONEC SPOIELRU), ale jinak se mi moc líbila.

Jak už jsem psala, konec jsem tak nějak předpokládala, ale i tak se mi moc líbil a byly tu i věci, které mě překvapily.

22.05.2021 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

RECENZE NA CELOU SÉRII:
Autorka nás provede světem plným lásky, hříchu, chyb a pokušení...

Tuto sérii jsem nepřestala milovat ani po třech letech, kdy jsem ji četla poprvé. Když jsem dala na stories, že jsem tuto sérii dočetla, bylo mi odepsáno: „To snad ani nejde jinak než milovat“, a já nemůžu jinak než souhlasit.
I když jsem ji četla podruhé, nemohla jsem se odtrhnout a potřebovala číst stále dál. Tentokrát jsem si všímala i více detailů, kterých jsem si předtím nevšimla a musím, říct, že jsem slepá a že jsem si jich nevšimla vážně hodně.

Postavy jsem si zamilovala už hned na prvních stranách, kdy se objevily a nepřestala jsem je milovat.
Romantická linka je dokonalá. Rozhodně se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejmilovanější.

Svůdné zlo - Začátek této „hříšné" série nejde jinak než milovat. 4,5/5⭐
Svůdné nebezpečí - Tento díl je pro mě nejslabší, protože se tam hodně dlouho neobjevuje jedna z mých oblíbených postav a celkově je pomalejší. 3,5/5⭐
Svůdné zúčtování - Rozhodně nejlepší díl, nejvíc akce, nejlepší romantická linka, a hlavně epický závěr, který se neobešel ani bez slz. 5/5⭐

20.05.2021 5 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Do této knihy jsem se zamilovala už hned na začátku a moje nadšení z ní nezmizelo. Jediné, co mě trošku mrzí, je zjištění, že to není standalone. Pustila jsem se do ní s vědomím, že nebudu muset čekat na další díly, ale tak nakonec nic.
Jedno z dalších negativ (jestli to předchozí lze považovat za negativum) je strašný chaos. Autorka vymyslela úplně nový svět, který miluju, a chtěla nám ho co nejvíce popsat, ale tím, že postavy cestovaly z místa na místo, se jí to moc nepovedlo a spíš to celé zamotala.
Mezi pozitiva této knihy je určitě čtivost (přečteno hrozně rychle a nemohla jsem se odtrhnout (a originalita (v životě jsem nic takového nečetla a neskutečně se mi to líbilo).

Hlavní postavy mi byly hrozně sympatické a ani vedlejší nejsou výjimkou. Nejvíc jsem si asi oblíbila Tavina, ve kterém jsem se úplně viděla.
Romantická linka mi připadala zvláštní. A nepřestala až do tří čtvrtin. Pak se mi začala už celkem líbit, ale i tak nebyla nic moc.

Konec byl podle mě strašně zamotaný, všechno se odehrálo strašně rychle a celkově se mi ani moc nelíbil.

20.05.2021 3 z 5