bara9550 bara9550 komentáře u knih

Vesaliovo tajemství Vesaliovo tajemství Jordi Llobregat

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, dokonce jsem se ani moc nerozhlížela, jaké jsou na ní recenze a po pravdě mě dost překvapilo, že nemá vyšší hodnocení i zde.

Já jsem byla do děje naprosto konsternovaně ponořená a moc mě to bavilo.

Někdo by mohl mít předsudky, že jazyk kterým bude kniha psaná závisí na tom, že děj se odehrává v 19. století v tamním Španělsku. Není tomu tak.

Detektivka Dobrá, neveděla jsem dlouhou dobu o co se jedná, co se jak vyvine, jestli je někdo zrádce.. atd. Jak dopadne románek mezi Danielem a Irene.. atd.
Myslím si, že hodně dobrá odpočinkovka, kdy konec začínal mít dost dobré otáčky.

nemám co víc dodat, jedna z nejlepších knih, co jsem letos přečetla, určitě ji doporučuji :)

07.10.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Moje třetí kniha od dua Lars Kepler.
S klidem můžu říct, že nejlepší.
Po hypnotizérovi šlo nahoru snad uplně všechno.

Líbilo se mi, že nejde o dopadení vraha jako takového - ale hledání východu v zapleteném bludičti.
Během posledních cca 200 stránek byl konec skoro převídatelný, avšak i to je u Keplera zázrak.
U hypnotizéra nešlo vlastně o nic nikde...
a lovec králíků mi byl jasný po 100 stránkách. ( o zbytečných pasážích více v komentáři knihy. )

Za mě milé překvapení, naplá jsem byla chvílemi jak kšandy.
Dobře zvolené krátké kapitoly - nutí to člověka číst dál a dál a jde to rychleji.

Objevuje se nám konečně i Saga, která se chvílemi chová jako malý fracek, co kolem sebe plácá ručičkama a nožičkama.
Příště, až se mi nebude něco líbit co řekne můj šéf, smetu mu papíry ze stolu, nakopnu koš a uvidíme, jestli by mě povýšil .

Dala bych 3 hvězdy, ale příjde mi to málo v porovnání s hypno a králíkem, proto dávám 4, protože na půlky si tu prostě nehrajem :)))

16.09.2017 4 z 5

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Modlila jsem se, ať už je konec.
HAWK, domluvila jsem.

(BTW: první díl super. )

31.08.2017 1 z 5

Osm smrtelnic posedlých Osm smrtelnic posedlých Tennessee Williams (p)

Z knihy nemám žádné pocity.

Klidně bych mohla můj komentář teď ukončit, ale chtěla bych jen dodat, že to je asi to, co se mi na knize líbilo, nevyvolalo to ve mě extázi jakéhokoli druhu, protože to bylo zkrátka tak obyčejné. Ta obyčejnost byla motorem pro čtení dál a dál, protože sami v hlavě si říkáte, že takhle to být přeci nemůže.
Exploze Jednoduchosti, která je kumuluje do absolutního absurdna. ( nebo tak nějak bych to asi viděla já )

Povídky byly jako vyobrazení plochého života s trochou erotiky, podle mě i fetiše a pár doušků alkoholu.
A jak to všechno skončilo? No, jako to skončí jednou pro všechny.
A to smrtí.

31.08.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

No.
Tak tohle bych hodnotila asi takhle - jsou různé věci, které buď milujete, nebo je nenávidíte.
Třeba Kozí sýr, sushi, avokádo.. mořské plody.

S Malým princem to podle mě není jinak. Jako dítě jsem si jí nikdy nepřečetla - i když úryvků v čítance bylo vždy tolik, že při tloušťce knihy jsem jí možná i přečetla. Děj mě nikdy nijak nenadchl.. a to mi zůstalo i do mé dospělosti.

Knihu jsem přečetla a zhltla, ale nenadchla mě, nějaké obraty si člověk nějak fylozoficky asi spojí, popřemýšlí, ale .. ani nevím co k tomu chci psát.

Hodně lidí knihu čte a říká ostatním lidem, jak se jim líbila, já si myslím, že je to pouze nějaký určitý druh pózy, aby se "pozér" zalíbil buď opravdovému milovníkovi MP, nebo dalšímu pozérovi.

Já se nestydím za to, že se mi Malý princ nelíbí - a jsem na to pyšná, že jsem do tohoto názoru dospěla.

30.08.2017 2 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Nemůžu knihu hodnotit, jelikož jsem jí prostě nedokázala přelouskat, možná se k ní někdy jindy vrátím..
Považuji se za lehce fanatického fanouška Star Wars, ale tohle jsem vážně nedala...
Nedokázala jsem se na začátku přenést tou kopou postav a planet a vůbec všeho, jehož název nedokážu ani vyslovit, jak to bylo složité slovo.
Nicméně bych se k ní ráda někdy vrátila.
Až mě bude provázet síla.

30.08.2017

Pugét kočiček a další způsoby, jak použít mrtvou kočku Pugét kočiček a další způsoby, jak použít mrtvou kočku Simon Bond

Musím se přidat s hodnocením a bohužel i porovnáváním, že se mi více líbil Králíček.
Nicméně párkrát jsem se opravdu z plných plic zasmála.
Není to nic pro slabé povahy, které netíhnou k černému morbidnímu humoru.

22.08.2017 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Knihu jsem četla kdysi k maturitě.
Jelikož jsem to četla spíš z povinnosti než z potřeby se obohatit o Kafkovy řádky, nakonec mě to docela mile překvapilo - v rámci možností - že se to dalo přečíst.
Je to klasika a asi by neměla být zavrhována mladými čtenáři.

09.08.2017 3 z 5

Špatné básně Špatné básně Š. T. (p)

To by šlo.
Pobavilo. Rozesmálo.
Ale něco bylo doopravdy špatné.

06.08.2017 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

No, kde začít. Je to čtivé, je to děsivé, je to naučné, ale...
... jsou ty ženské fakt tak blbé?

Kniha která přiblíží kulturu arabských mužů a hrůzných činů, ale co víc, největší ženskou naivitu a blbost o které jsem prozatím četla..

PS - předposlední příběh - nevím, kde se stala chyba, ale slečna se narodila asi s pilinami v hlavě.. nebo jí je tam nasypal její milý arabášek - Nechápu. Upřímně lituji celé její rodiny, která se jí opakovaně pokoušela zachránit.

02.08.2017 3 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Silný příběh vyprávějící o pravdách experimentů na dětech v Osvětimi.
kniha je doplněná vysvětlivkami a na jejím konci i fotkami.
Z fotek mě mrazilo na zádech.
Doporučuji, pokud čtete rádi knihy s podobnou temarikou.

19.07.2017 5 z 5

první stránky jsem se smála, další stránky - ten stejný humor, kolovrátek neustále dokolečka, měla jsem co dělat, abych to vůbec dočetla do konce.
Další díly určitě číst nebudu.
Bohužel.

10.07.2017 2 z 5

Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti Patrizia Pfister

Kniha mi pomohla zjistit proč mám zdravotní problémy a žádný doktor mi nedokáže pomoci - hlavně zbytečné cpaní chemie do lidských chřtánů není můj styl.
vše do podrobna vysvětleno a hlavně opravdu rady fungují a dávají smysl.
Kniha mi moc pomohla.

09.07.2017 5 z 5

Star Wars - Obrazová encyklopedie Star Wars - Obrazová encyklopedie David West Reynolds

V mládí moje nejoblíbenější knížka. Dokázala jsem pochopit lépe "politickou" stránku filmu i v mladém věku, kdy mi politika nic neříkala.
stručné výpisky - hodně obrázků a šipečky a popisky hned u nich. Nejlepší encyklopedie :)

28.06.2017 5 z 5

Epizoda I - Obrazový slovník Epizoda I - Obrazový slovník David West Reynolds

Knihu jsem četla už jako malá - a jelikož jsem nyní fanatickým milovníkem star wars, tak si myslím, že mi i hodně věcí dala. Pro mě to tenkrát bylo vše skvěle vysvětleno a bavilo mě to. Nyní si s ní však velice ráda zalistuji.

28.06.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Popravdě, od knížky jsem nečekala mnoho, ale překvapila mě.
Chtěla jsem číst něco oddechového a to určitě splnilo svůj účel, knihu jsem přečetla za dva dny, četla se neuvěřitelně rychle.
Filmovou předlohu jsem viděla, ale kniha se mi líbí víc, naopak mi přišlo, že je mnohem méně popisná než film.
Dvakrát za knihu jsem natahovala a zatlačovala slzu, jednou se mi jí zatlačit nepovedlo.

Nedoporučuji číst tuto knihu při periodě a těhotenství. Vaše hormony s Vámi udělají divy v podobě usedavého pláče s občasným křikem "proč né já" a "to je táák krásný".

15.06.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hm..
- prvních cca 20 - 30 stran fajn - skoro super, protože litujete pořezaného kluka, kterému někdo vyvraždil rodinu a nevíte, co se děje.
- dalších 100 stran naprostá nuda, hádky mezi Simonou a Erikem, kde jsem si škubala vlasy - lhaní, jen aby jí ublížil, no blbosti.
- další stránky super řežba - a to doslova, Simonin tatík mi hne žlučí i s histerickou Simonou, kteří táhnou za jeden provaz.
- skok o 10 let zpátky - nudaaa, kdyby to bylo v jedné kapitole, ale ono je to v dalších 100(milionech) stránek. Ale zase pochopíte co máte.. i když já pak pochopila až moc a zbytek knihy už jsem tušila, kdo se za čím skrývá.
- vrácení do přítomnosti, hledání Benjamína ( mimochodem vůbec Benjamínova slečna Aida a její mentální brácha, co si hrajou na pokemony.. a histerická Simona s papískem - gonna catch them all, kteří se za nimi honí a ani nemají pokebaly.)
- do toho všeho je tam na mě zbytečný sex, který se mi tam prostě nehodí.
- konec byl pro mě trochu slabší. Happy End velkej jako nápis HOLLYWOOD.

Paradoxně jsem knihu přečetla docela rychle, ale asi jen kvůli tomu, že jsem chtěla další pořádnou řežbu od Josefa, tahle příběhová linie se mi líbila a myslím si, že mohla dostat větší šanci - proplést to společně se skupinou zhypnotizovaných a vůbec. Čekala jsem že to bude větší nářez - asi jsem čekala moc velký Wow efekt, který se bohužel nedostavil - asi i díky komentářů, které jsem si četla a byla na knihu natěšená.

Moje první kniha ze série byla Lovec králíku - takže si určitě přečtu i zbylé knihy, doufám, že nebudu zklamaná i dál.

05.06.2017 2 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Dobrá knížka, fakt že jo, nevěděla jsem, kdo to do konce odhalení bude, ale první část knihy mě asi bavila víc, konec byl.. no, já jsem čekala lepší zakončení co se týče Carly.. Dočkáme se víceméně happy endu - což je pochopitelné asi kvůli další knížce, ale mohlo tam být trošičku víc špinavých rukou :)

28.05.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak já Vám nevím, jsem z toho taková rozpolcená.
Četla jsem Lovce králíků jako první knihu, od autora(ů) a určitě si chci vše přečíst hezky od začátku.
Děj knihy mi připadal trošku chaotický - moc osob, které se mají pak na konci spojit, zbytečná část s teroristy - podle mě...
a až moc těhotenství ke konci, přičemž Rex - ten má fakt hodně velkou smůlu.
Konec supr, určitě bude další knížka a jsem zvědavá, do té doby musím ale stihnout všechny předchozí,

Ovšem pokud nemáte žaludek na čtení, brutálně popsaných vražd, tak knihu radši zase odložte, nebo ji čtěte za bílého dne :)

17.04.2017 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

SPOILERY

Kniha mi přišla ze všech 3 asi nejslabší, ovšem motor, co mě hnal, jak to dopadne, byl silnější.
Dobré chvilky byly např.
- Kirra - která Vás drásá svou až moc blízkou přítomností u Perryho,
- Otec Árie - který si podle mě zasloužil ale více rozvětvit...
- smrt nemála osob, což mě bavilo.
- na konci malinkaté napětí, jestli se bude konat happy end nebo ne, už jsem si kreslila svůj konec, kdy se nakonec dohromady s Árijí dá Roar a budou mít dvě děti, Liv a Perryho, a všichni budou slyšící, tudíž nepříjdou do kontaktu s "kletbou" která byla v prvním díle..

- ni nocméně co mě zklamalo, bylo vrácení perryho na scénu - jako kdyby tam prostě jen tak byl, noaco. a nejinak to bylo i se smrtí Sobola.. napsal se odstavec a hotovson...
Mohla to trochu Více rozepsat, ale jinak čtivost byla skvělá jako u předchozích dílů.

Oceňuji, že nebyl napsaný konec podle vzoru - a žiji šťastně až do smrti, ale za malý happy end to určitě považovat můžeme.

26.03.2017 4 z 5