bara9550 bara9550 komentáře u knih

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Pokud milujete skutečné příběhy, a máte silný žaludek, je tohle kniha pro Vás.
Úžasná kniha

24.03.2017 5 z 5

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy... Sabine Dardenne

husí kůže..
celou dobu

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Tady bylo všechno naprosto okouzlující, nadčasová kniha - případně dál i zfilmování.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

To je prostě pecka! žejo?
Kdo zkoušel kouřit u potoka "doutníky" ?
Těm kytkám tak říkám dodnes :)

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

jak už zde bylo psáno, hodně jsem se přemlouvala, abych četla dál, přičemž mě políval stud, že mi něco tak "českého" nejde číst.
No, nakonec jsem to přečetla, ale ve škole jsem měla velkou radost, že nám pustili audio knihu.
Obsah jako takový byl pěkný, ale..

24.03.2017 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Česká klasika, kterou ovšem hodnotím, jak se mi četla a jaký na mě udělala dojem.
Možná i tím, že nám ji stále vtloukali ve škole do hlavy, se mi malinko znepříjemnila.

24.03.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Svatební košile.
Tu mám nejradši - pokud se chcete jet podívat na místo, kde se pan K.J. Erben inspiroval, můžete si udělat výlet do Velhartic - kostel ( hřbitov ) sv. Máří Magdalény.
Než se tam ale vydáte, přečtěte si o tomto místě pár věcí na internetu, nebo jinde. jde z toho opravdu mráz po zádech a místo je pro opravdové otrlce a silné povahy.
Krásné doplnění povídky. Budete mít husí kůži.

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Druhý díl jsem zhltla ještě rychleji, asi i kvůli tomu, že jsem ho našla v elektronické podobě a neviděla jsem, jak se mi před očima míhají stránky.
Knihu hodnotím spíš jako most mezi prvním a třetím dílem, na který jsem teď příšerně natěšená.
doufám, že bude happy end, i když jsem příznivcem spíše špatných konců, taky jim to oběma vysloveně přeji.
Něco mi ale říká, že to asi nebude ještě tak lehké.
Nonic, jdu číst :)
dávám 5 hvězd, protože se zkrátka nejde odtrhnout a jste ve zněti emocí. :)

17.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

nejlepší díl. můj nejoblíbenější

16.03.2017 5 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Děsný.

nejhnusnější moment knihy je, když čtete, popis orálního sexu, kdy má hlavní hrdinka zavázané oči.. střídají se u ní různí slizouni a ona má v ústech pachuť moči.
Really?
chce se mi zvracet.

16.03.2017 1 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Na začátku jsem se trochu ztrácela, ale dál už jsem to přečetla jedním dechem.
mrzí mě, že knihy už nejsou k sehnání, ale když hledáte najdete je ke stažení v elektronické podobě.
Příběh byl fantastický, Perry je prostě štramák, ať si ho představíte jakkoli. Kupodivu i Árie Vám není vedle něj prosti srsti.
Kniha je postavena na sci-fi základu, který si myslím, že tak scifi ani být nemusí během pár let? Možná, uvidíme, jestli se dožijeme, nicméně já už se jdu vrhnout na druhý díl a nemůžu se dočkat :)

14.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

DOPORUČUJI ČÍST ZE STRANY VERONIKY !

Knížka naprosto skvělá, přečetla jsem jí jedním dechem, začala jsem od Veroniky a dobře jsem udělala...
Pokud začnete číst od Jáchyma, dozvíte se, jak Veronika začala i jak končí... ovšem u Veroniky se dozvíte pouze její příběh a nastíní vám spoustu dalších lidí. Máte na ně určitý obrázek, víte co asi museli nebo nemuseli dělat - podle vlastní intuice.. Jáchym Vám to buď potvrdí nebo vyvrátí, pokud byste ale začali jím, postavy máte potom vlastně všechny představené - příběh Veroniky máte odtajněný a to pak není ono..

Je to opravdu skvělá kniha, Četla jsem ji jako první ze všech Hartlových knih a určitě si zbylé dokoupím.
Supr knížka.

15.01.2017 5 z 5

Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Marcel Ihnačák

Babička mě obdarovala touto "supr" kuchařkou.. a že mi jí dala Babička! tak to musí pak něco být, žejo?
Kniha je psaná přehledně a je doplněná příjemnými fotografiemi.
za mě spokojenost - to, jak jsem z ní pak dokázala uvařit není problém ani pana Pauluse, ani Ihnačáka, ani celého Lidlu :)

03.01.2017 4 z 5

Jak kreslit zvířátka Jak kreslit zvířátka Christopher Hart

Díky této knize jsem kdysi - když jsem byla malá, chtěla začít být grafikem a malovat dál.
Je to myslím i dost dobrá příručka pro ty, kteří naopak neumí malovat vůbec - knížka je naučí udělat kresby, které se dají alespoň trochu rozeznat :)))

03.01.2017 4 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Musím se přiznat, že jsem knihu kupovala bratrovi jako dárek k Vánocům ( ano, trošku zvláštní dárek, mohl by si někdo říci.. ).
Knihu jsem ale jedním dechem přečetla ještě dřív, než jsem mu ji stačila zabalit do Vánočního papíru.
Naprosto skvěle napsané, strašidelné, běží Vám mráz po zádech.. a tak jak zde už psal Bar16 - i kolik pochybení se zde najde ze strany soudců a kriminalistů.
Fotky nahánějí hrůzu, toužíte po dalším pátrání po jejich případech, zvedá se Vám žaludek, jak může lidská bytost udělat něco tak příšerného.. a to je právě ten motor, který Vás sune dál, si to všechno přečíst.
Bratrovi jsem vše pak samozřejmě přiznala a on slíbil, že mi ji koupí k Narozeninám :)

03.01.2017 5 z 5

Maska v proměnách času a kultur Maska v proměnách času a kultur Kateřina Ebelová

Knihu jsem si pořídila kvůli projektu na odborný předmět na škole, kde jsem měla vytvořit repliku masky.
Nechtěla jsem, aby vypadala směšně, či kýčovitě - pokud to nebyl přímo záměr. Zde jsem našla spoustu inspirace a hlavně i spoustu informací k zvolenému tématu.
Nakonec jsem knížku přečetla úplně celou, jelikož mě zaujala historie ke každé z nich napsaná.

03.01.2017 5 z 5

Domácí zubař Domácí zubař Andy Riley

ta kniha, na kterou sáhnete, kvůli jednomu vtipu, který si chcete připomenout, bohužel, nedá vám to a celou knihu v doprovodu poťouchlého úsměvu prolistujete znovu :)

03.11.2016 5 z 5

Omalovánky Pixel Art Omalovánky Pixel Art Joanna Webster

do-ko-na-lost !

04.09.2016 5 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Milá knížka, která neurazí, některé povídky jsou lepší, některé horší.
Já ji využila na cestování do práce a z práce a svou službu splnila na 1.
Neočekávejte mistrovské dílo, spíše odpočinkovou četbu, nad kterou ovšem nezavřete poslední list a chcete ji přečíst znovu.

04.09.2016 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Pokud od knihy čekáte Porno, na které už Vás nudí se koukat, stačí si ho tady přešíst.
Pokud od knihy očekáváte něco jiného, asi Vás neuspokojí.. :)

22.07.2016 2 z 5