Bara52 Bara52 komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Nebavi me to, stejne jako prechozi knizky spisovatelky. Nulovy napad, zase ty bezchybne postavy, ktere maji ke vsemu co delaji srdceryvny a pochopitelny duvod. Takovych knih je dvanact do tuctu.

13.03.2023 2 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

U nekterych knih vite hned od prvni stranky, ze vas budou bavit. Presne tak to bylo a touhle knihou, tesila jsem se na kazdou volnou chvilku na cteni. Trosicku to zkazil ten prehnany konec, ale i tak je tato knizka vyrazny nadprumer.

16.02.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Klasicka Fieldingova. Trochu jednodussi finalni zapletka, konec nebyl problem uhodnout. Ale o to vetsinou u spisovatelky nejde, jako vzdy mistrne vykreslila zivoty a problemy jednotlivych paru a osob, to dela tech 87 % hodnoceni :). Cetlo se to moc dobre.

26.01.2023 4 z 5

Perfektní čtení, dlouho se mi nestalo, abych u knížky vyprskla smíchy, a tady hned několikrát. Navíc Lucka píše tak příjemně nenásilně, nenáročně, i v těch náročných chvílích jakoby se člověk viděl. Vůbec nic jsem od knihy neočekávala, a o to víc jsem dostala.Pacifickou hřebenovku jsem zatím nečetla, ale co nejdřív napravím, protože tohle se mi fakt líbilo moc.

02.05.2022 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Toto byla pecka, bavilo me to od prvnich stranek, rozuzleni absolutni psycho, a vzhledem k tomu, ze jsem si nedovolila ani tusit, jaky by mohl byt zaver, sebralo me to dvakrat tolik. Dlouho jsem necetla lepsi knihu.

18.04.2022 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Dost smutna kniha,ale ten konec?Mne prisel s prominutim uplne debilni, jaka je pravdepodobnost? Knizka je tezsi na cteni, chvilemi mi trvalo, nez jsem vzdycky zase prisla na chut dalsi kapitole a vypraveni z pohledu dalsi osoby, ke konci uz jsem ty barvite popisy stavu jednotlivych lidi preskakovala. Ktera trinactileta holka je schopna takhle premyslet a pohotove reagovat? Nevim, ten namet urcite neni nerealny, ale finalni pribeh urcite nerealny je, a proto me to tak citove nakonec nezasahlo a jsem trochu zklamana.

11.11.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Uz dlouho jsem nic lepsiho necetla. Od spisovatele jsem cetla i ostatni knizky, proto jsem po teto v knihovne hned sahla, zacala cist a nestacila se divit - roboti? Nechapu, jak to spisovatele napadlo, ale je to genialni. Pribeh perfektni, konec prekvapivy a necekany, roboti mi vubec nevadili, naopak, vnimala jsem je spis v pozadi a soustredila se na ten mistrne vykresleny pribeh a zapletku. Precteno za dva dny a plny pocet hvezd.

17.10.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Sice jsem uz od pulky tusila, kdo za tim vsim stoji, ale i tak jsem knihu docetla jednim dechem. Moc hezky napsany pribeh, ktery ma i odpovidajici konec - neagresivni,neprekombinovany, perfektne zapadl do celeho pribehu.

29.06.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moje prvni kniha od spisovatelky - cekala jsem nejaky nadprirozeny pohlouply thriller, a ono to bylo docela dobry! Spravne zamotane, postupne odhalujici, zacetla jsem se celkem rychle a v zivote bych nevymyslela to, jak to dopadne.

05.06.2021 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Tema sice asi zajimave, vubec jsem netusila, ze to jeste nekde na svete chodi jak nekdy pred 100 lety, ale v USA se asi neni cemu divit. Kazdopadne do knihy jsem se nemohla vubec zacist, vypraveni po zpatku mi sice nevadilo, ale nejak jsem se nedokazala vzit ani do jedne z postav. Asi nejhorsi knizka, co jsem posledni dobou cetla.

02.01.2020 1 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

No neviim, ctive to bylo dost, ale ta hororova zapletka mi misty prisla trochu absurdni. Videt to ve filmu, tak to asi v polovine vypnu. Ale jak jsem rekla, ctive to bylo, takze za 3 hvezdy☺️

09.12.2019 3 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

Nic moc, pripadalo mi to trochu nedotazene a dost nerealne. Rozhodne jsem cetla plno mnohem lepsich knizek.

01.01.2024 2 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tu malou psychopatku jsem nesnasela od prvni zminky o ni. V polovine jsem knizku chtela odlozit, ale jak uz tady nekdo psal, proste to neslo a musela jsem to docist do uplneho odporneho konce. Cira hruza. Ubiram jednu hvezdu za Christophera, ktery mi ukrutne lezl na nervy, jak byl strasne hodny a zaslepeny.

29.12.2023 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Vubec nevim, jak to mam hodnotit. Ja toho snesu hodne, ale tohle bylo uplne morbidni, nechutne, ale pritom tak jakoby jemne a citlive podane. Rekla bych, ze to ani nejde dohromady, ale vyslo z toho fakt obri psycho, nektere odstavce jsem musela i preskocit, jak mi z toho bylo az zle. Na druhou stranu ten konec a posledni veta? Genialni, posadilo me to na zadek.

16.12.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nevim jak hodnotit. Je to uz treti kniha od Coleen tohoto zanru (Pravda nebo lez je jedna z nejlepsich knih,co jsem kdy cetla, ale ta je uplne jina), a pokazde nemuzu uverit, jak je schopna neskutecne dokonale vykreslit emoce, popsat myslenky a pocity, jako by byly Vase vlastni, ze i me na konci slza ukapla.

Ale paneboze o cem ta knizka je? O jakychsi dokonalych umelohmotnych existencich, ktere sice dokazou stejne jako lidi udelat chybu, ale jinak jsou to bytosti bez jedineho spatneho povahoveho rysu, vsechny si navzajem beze slov rozumi, vzdy se umi v pravou chvili spravne zeptat, objevit na scene, porozumet, vsechno tam proste do sebe dokonale zapada.

Fakt by mohl existovat chlap, kterej ma potetovany paze, vypada drsne a nebezpecne, a probouzi v nem vztek myslenka, ze na den matek nikdo neoceni jeji materstvi??? To proste nejde dohromady.

Takze tohle fakt nee, to je proste cervena knihovna, a myslim, ze bez toho Coleenina umeni jit v popisu pocitu do hloubky, coz ty knihy odlisuje od ostatnich, by to asi nikdo moc necetl.

08.09.2023 2 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Nakonec to nebylo tak spatny. Sice jsem si v pulce rikala, ze je to bida, ale za me to ten konec trosku zachranil - asi proto, ze uz jsem tolik nedavala pozor :) tohle bych uplne necekala.

06.08.2023 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Wau, tak to byla pecka. Po dlouhe dobe. Zacinam si vazit knizek, ktere mne opravdu pohlti, protoze jich posledni dobou moc nebylo. Mistrne vystaveny pribeh, pro mne uplne bez chyby, do posledni stranky jsem nevedela, o co tam vlastne celou dobu jde. Fakt, 10 hvezdicek - konecne!

23.04.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Knizka se moc hezky cetla, rychle vas vtahne do deje, tesila jsem se na dalsi cteni. Libilo se mi nestandardni okoreneni thrilleru prvky hororu, i kdyz strasidelne mi to neprislo. Jen jsem na zaklade mistniho hodnoceni ocekavala vetsi bombu. Zda se mi, ze s tim zacinam mit trochu problem, mam prehnana ocekavani na zaklade zdejsiho hodnoceni, jenze ty se pak vetsinou nenaplni. Ale kazdopadne knizka ctiva, pribeh ne uplne obvykly, rozhodne stoji za precteni.

04.03.2023 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Myslim,ze uz jsem to cetla,vubec si to nepamatuju a ted se do toho nemuzu vubec zacist a nebavi mne to.Bohuzel.Odkladam.

20.02.2023 2 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Podle obsahu jsem cekala trochu jiny zanr, nicmene jsem se do toho odhodlane pustila...a vydrzela to pres pul knizky! Cervena knihovna, od ctvrtky jsem vedela jak to dopadne, proste romanek. Od te pulky uz mne to zacalo nudit, bylo to porad dokola, kraska a zvire, on pod jeji laskou samozrejme zmekne, znezni, zmeni se a budou spolu stastni az do smrti. Nic pro cynika jako jsem ja :)

25.12.2022 2 z 5