Balenka Online Balenka komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Z úcty k žene, ktorá si prežila hrôzu opísanú v knihe dávam aspoň 2 *. Avšak z pohľadu čitateľa ide o veľmi nudnú knihu, dej takmer žiadny, jedine posledných 50 strán knihu ako tak zachránilo..

18.04.2018 2 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

K tejto knihe som sa dostala vďaka Čtenárskej výzve a musím povedať, že som veľmi rada :-) Kniha bola písaná formou listov, veľmi pútavo, prečítala som ju za pár dní.

06.04.2018 4 z 5

V lete ti poviem, ako sa mám V lete ti poviem, ako sa mám Evita Twardzik Urbaníková (p)

Nie najhoršia kniha od Evity, ktorú som čítala. Celkom pútavo písané vo forme kapitol z pohľadu rôznych žien, ale stále ten Evitin štýl písania sa mi hodí maximálne do časopisu a nie na písanie kníh.

29.03.2018 3 z 5

Krutý kontinent: Európa krátko po druhej svetovej vojne Krutý kontinent: Európa krátko po druhej svetovej vojne Keith Lowe

Nezvyknem čítať faktografické knihy, ale obdobie II. svetovej vojny je pre mňa veľmi zaujímavou tématikou, kniha mala dobré recenzie a preto som po nej siahla. Autor sa v nej venuje udalostiam po II. svetovej vojne. Je až neskutočné, aké podmienky vtedy vo svete panovali a je fakt, že samotnou vojnou sa pre niektorých ľudí utrpenie neskončilo a pokračovalo naďalej. Odporúčam prečítať tým, ktorých problematika II. svetovej vojny zaujíma a chcú sa dozvedieť niečo nové. Záver knihy (konflikty odohrávajúce sa v jednotlivých krajinách) ma už veľmi nebavil.

17.01.2018 4 z 5

Letisko Letisko Arthur Hailey

Výborná kniha, vôbec mi nevadilo, že prostredie letiska je značne zastaralé, práve naopak. Bavilo ma dozvedieť sa, ako to fungovalo v minulosti.

09.01.2018 4 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Krásna rozprávková kniha pre dospelých. Veľmi pekný príbeh, pútavo napísaný, síce niekedy ľahko predvídateľný, ale určite odporúčam prečítať ľudom, ktorí majú radi romantiku s troškou fantasy :-)

13.12.2017 4 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

Pre mňa zatiaľ najlepšia z Nesbovych kníh :-)

04.12.2017 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Nebola to zlá kniha, ale myslím si, podobne ako mnohí ďalší, že nie je až taká úžasná, aby bola najpredávanejšou knihou roka (uvedené na obale knihy). Zaujímavá kriminálka, rýchlo sa čítala, páčilo sa mi, že jednotlivé kapitoly boli písané z pohľadu iných žien, dej rýchlo postupoval.

29.11.2017 3 z 5

Fantasy kniha skôr pre deti ako dospelých..

17.11.2017 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásna kniha, čo viac dodať. :-)

25.10.2017 5 z 5

Bludisko Bludisko Andrea Rimová

Celkom dobrý príbeh knihy, pútavý, napínavý. Avšak štýl písania niektorých slovenských autorov je hrozný. Postavy sa ocitajú v nezmyselných situáciách, vedú nezmyselné rozhovory, dookola opakujú tie isté myšlienky.. Katastrofa.

09.09.2017 1 z 5

To To Stephen King

Po prečítaní tejto knihy mám veľmi zmiešané pocity. Chvíľami ma bavila, nevedela som sa od nej odtrhnúť a chvíľami som sa prichytila, že preskakujem strany a nudné pasáže s neviem sa dočkať, kedy ju už dočítam. Napokon sa mi to podarilo a teším sa, že môžem siahnuť po niečom kratšom :-)

04.09.2017 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pre mňa zatiaľ najslabšia z Kingovych kníh, ktoré som čítala. Dej sa rozvíjal veľmi pomaly, bol predvídateľný, množstvo zdĺhavých opisov.. Za mňa veľmi slabé.

18.06.2017 1 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Pre mňa (spolu s prvou časťou) jedny z najlepších kníh aké som kedy čítala. Páči sa mi ako sú jednotlivé príbehy rozvíjané na pozadí skutočných historických udalostí, postavy som si veľmi obľúbila a vôbec mi nevadí, že v knihách vystupujú 2 (3) generácie postáv. A čo tiež musím pochváliť, autor napriek vojne nenecháva svoje postavy zomrieť, samozrejme niektoré znich áno, ale nie je to vyslovený doják, zameraný iba na city čitateľov. A to sa mi páči. Už sa neviem dočkať poslednej časti.

17.05.2017 5 z 5

Vtáky v tŕní Vtáky v tŕní Colleen McCullough

Nechápem, prečo som sa k prečítaniu tejto knihy dostala až teraz. Bol to pre mňa krásny romantický príbeh. Kto ma rád romantiku, určite odporúčam prečítať.

28.04.2017 5 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Tak túto knihu som prečítala naozaj iba kvôli Výzve 2017. Dej (ak sa dá povedať, že kniha mala nejaký) ma vôbec nebavil, celá kniha sa vliekla v podstate jediným vyrozprávanym príbehom - jednou cestou, ktorú cestovateľ v čase prešiel. Príbeh vypovedany bez jediného prerušenia rozprávania jeho poslucháčmi.. Pre mňa veľmi slabé..

27.04.2017 1 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

A mne sa to veľmi páčilo :-) Som mama 4-mesačnej dcérky a možno aj preto mi boli niektoré pasáže blízke. Musím priznať, že som sa smiala aj nahlas, dokonca som niektoré časti čítala aj mužovi. Určite odporúčam pre každú maminu. Ja sa už teším na pokračovanie.

17.01.2017 4 z 5

Kód 7 - Koniec zla Kód 7 - Koniec zla Jozef Banáš

Pre mňa zatiaľ najslabšia zo série Kódov .. od Banáša. Prišlo mi to dosť pritiahnuté za vlasy, síce hlavná myšlienka dobra vo svete bola pekná, ale samotný príbeh sa mi nepáčil.

15.01.2017 3 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Skoda, ze na zaciatku knihy bol prezradeny cely obsah.. Stale som cakala, ci v knihe bude nieco navyse, ale nedockala som sa. Styl typicky pre autorku (kratke vety, neustale opakovana tema - sex) ma v knihe vobec neoslovil. Evitu mam velmi rada ako osobnost, spisovatelku clankov a redaktorku, ale bohuzial ziadna z jej knih ma nebavi..

02.01.2017 2 z 5

Láska prebýva na Kilimandžáre Láska prebýva na Kilimandžáre Peter Holka

Super kniha až na ten záver. Mňa druhá časť knihy neveľmi oslovila a skôr sa mi páčil štýl a pútavý dej prvej časti.

28.12.2016 3 z 5