Som mama

Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek Ely a Matildy. O svojich skúsenostiach a zážitkoch s tehotenstvom a materstvom začala písať vtipný blog a ten oslovil množstvo mamičiek. Pre všetkých, ktorým je jej humor blízky a téma sa im zdá viac než príťažlivá, vydáva knihu, v ktorej sa hrdo hlási k tomu, čo jej robí najväčšiu radosť: Som mama! Ilustroval Boris Farkaš....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260131/big_som-mama-HzD-260131.jpg 3.7130

Kniha Som mama

florentinas

super čtení hlavně pro matky :D

Starmoon

„Rodina, ktorá je štruktúrovaná, ritualizovaná a trávi spolu veľa času. To je pre mňa ideál, no zároveň viem, že to nie je moja cesta. Moja potreba ticha, samoty a aj sebarealizácie mimo rodiny je v kontraste s týmto typom ideálu. Žijem teda v istom napätí a prešla som si aj osobným pocitom zlyhania. Napriek tomu, že ja to žiť nezvládam, nemám potrebu očierniť samotný ideál“ (Andrea Mikolášiková v rozhovore s Lenkou Chlebanovou a Zuzanou Hanusovou pre Postoj).

Takto nejako to v súvislosti s materstvom cítim i ja – a myslím si, že aj ženy, ktoré majú iné hodnoty a postoje, veľmi dobre poznajú ten kontrast medzi ideálom a realitou, nech už je ich ideálom čokoľvek.

Kristína Farkašová (toho času Tormová) sa s týmto kontrastom vyrovnala pomocou humoru a písania – nuž a toto je výsledok. Kniha je celkom „čtivá“, z môjho pohľadu aj vtipná, odľahčená. Oceňujem tiež, že na rozdiel od zahraničných „kolegýň“, ktoré sa tiež rozhodli spraviť spisovateľskú kariéru opisovaním svojich trampôt s materstvom (napr. Jill Smoklerová) má Farkašová väčší nadhľad a je jednoznačne vtipnejšia.

Žiadna veľká literatúra, ale v čase šestonedelia či materskej/rodičovskej dovolenky, keď máte pocit, že nikto iný ako iná nedokonalá mama vás nepochopí, kniha dobre padne.

PS: Pred materstvom nečítať. Mohlo by to odradiť od túžby mať deti. Preto vlastne tie tri hviezdičky – niekedy autorka až príliš dramatizuje.
PS1: Super dizajn, nápady, detaily...

kikoooša

nenadchne, neurazí...autorka se snažila být vtipná, ale za mě nešlo o pozitivu, jakou se v knize ohání, ale o to "být vtipná", i když to vtipné není....ale lepší kniha než od Landsmana...

claudiavas89

Kniha potěšila, ale dufala jsem ze tam bude vic o kojení dvojčat

Kerberos

Samozřejmě to není krásná literatura,ale nasmála jsem se.Děti mám sice velké,ale zrovna teď mám vnuka v kojeneckém věku a soucítím s dcerou.

Pasadenka
31.12.2020

Po seriálu byla pro mě knížka povinností. A tak, jak mě seriál ke konci nudil, začala mě nudit i knížka. To však nic nemění na mém 4 hvězdičkovém hodnocení. I když mi Kika a její pohled na rodičovství v dnešní době a jeho sarkastická a zároveň vtipná reflexe ne zcela sedla, pobavilo! A jelikož cílem bylo přesně to a rozsah nebyl nikterak dlouhý, tak za mě je to jednoznačně za 4! :P

majuska88
26.02.2020

Kniha se mi moc líbila i když se některé části opakovali. U knihy jsem se zasmála a viděla sama sebe v těhotenství a po porodu.

Maryonetta
25.08.2019odpad!

Já děti mám, ale u téhle knihy jsem se teda nebavila. Snaha být vtipná za každou cenu a neustálé pokusy o sebeironii (ne zrovna zdařilé) z knihy činí plytké dílo, které pobaví snad jen toho, kdo má jád jednoduchý humor na úrovni základní školy. Milovníky hlubšího a inteligentního humoru rozhodně neuspokojí.